Една трета от софийските ресторанти пред фалит, в Пловдив над 50 хотела са обявени за продан
Ако се отървем с 20-30 процента спад на зимния туризъм, ще е добре, казва Благой Рагин
Една трета от софийските ресторанти са пред фалит, в Пловдив над 50 хотела са „на тезгяха“ за продаване. Това заяви почетният председател на Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация (БХРА) Благой Рагин в ефира на Нова нюз.
По думите му страхът на гражданите от COVID пандемията оказва сериозно влияние на бизнеса. Според него проблемите в сектора се задълбочават допълнително заради поскъпването на газа и електричеството. Той определи спа центровете, където много от услугите са индивидуални, и различните къщи за гости като единствените обекти, които се справят добре в условия на криза.
„Ако се отървем с 20-30 процента спад на зимния туризъм ще е добре, а ако заглъхне и пандемията може да се измъкнем тази година“, коментира той, като допълни, че хотелиерите в Банско са си отдънали след промяната в заповедта на здравното министерство, според която се ограничаваше влизането на чужденци от страни в червената зона.
16% от българите не могат да си позволят адекватно отопление
Китайска компания за електрически автобуси навлиза на българския пазар
Българинът промени предпочитанията си, вече иска голяма тераса, а не усвоени площи към стаите
Йотова започна консултации за служебен премиер с ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ
Змията, кучето и още 4 зодии ще имат много шансове за реализация на 4 февруари
Инвалидните пенсии изпревариха тези за стаж и възраст по данни на НОИ
Зъболекари на съд след изваждане на 11 здрави зъба на пациентка
Ще гръмне ли трета "гола бомба" с бургаски салон - потърпевши дами не могат да си намерят място от срам
Екшън в мазе в бургаския ж.к. "Зорница"
17-годишна бургазлийка пострада при зрелищна катастрофа
Усложнена пътна обстановка на 3 февруари
Банките спечелиха над 3,6 млрд. лева от комисионни и лихви

Които не участваме в генетичната "терапия" си ходим в частни клубове, сред нормални хора, не на ресторанти.