Спонсор на Джокович иска да обсъди с него случилото се в Австралия
От Lacoste обявиха, че искат да преразгледат събитията, които предизвикаха близо двуседмична съдебна битка и попречиха на неваксинирания сърбин да защитава титлата си
Сръбският тенисист Новак Джокович напусна Австралия, след като местните власти отмениха визата му за втори път.
Сега един от неговите спонсори иска да разговаря с него.
От Lacoste обявиха, че искат да преразгледат събитията, които предизвикаха близо двуседмична съдебна битка и попречиха на неваксинирания сърбин да защитава титлата си от първия от турнирите от Големия шлем за годината.
Австралия изисква пристигащите от чужбина да са ваксинирани срещу COVID-19, освен ако не разполагат с някакво медицинско изключение.
"Възможно най-скоро ще се свържем с Новак Джокович, за да преразгледаме събитията, които съпътстваха пребиваването му в Австралия," се казва в изявление на френската марка облекла.
"Пожелаваме на всички отлично представяне на турнира и благодарим на организаторите, че турнирът се провежда при добри условия за играчите, персонала и зрителите," се казва още в изявлението.
Спонсорите на Джокович до голяма степен запазват мълчание, откакто визата му беше отменена за първи път при пристигането му в Австралия на 5 януари. Засега е неясно кога Джокович ще излезе отново на корта. Случилото се в Австралия обаче породи въпроси около това как неваксинираните играчи ще се състезават и в останалите турнири през сезона.
Френският автопроизводител Peugeot, която също е спонсор на Джокович и сега е собственост на Stellantis, е отказала коментар в понеделник, пише CNN Business. Швейцарският производител на часовници Hublot и японският концерн за спортни екипировка Asics не са отговори веднага на запитванията за коментар.
Джокович има рекламни договори на стойност 30 млн. долара годишно, според Forbes, и е 46-ият най-високо платен спортист в света през 2021 г.
Световният номер едно в тениса трябваше да играе в понеделник вечерта в Мелбърн, където се надяваше да спечели рекордната си 21-ва титла от турнирите от Големия шлем.
Вместо това той напусна Австралия с полет за Дубай, след като изгуби обжалването си срещу решението за отнемането на визата му за втори път. По-късно вчера Джокович се прибра в Белград.
Източник: Profit.bg
Пари Сен Жермен готви трансферна бомба
Класическа рецепта за домашна мусака
Лудогорец с нов треньор
Край на застоя: Новолунието на 14 юли отваря портите на съдбовен обрат за три зодиакални знака
Българска туристка нападната от диви свине в Гърция
Опасно време: Близо 1000 мълнии удариха Северозапада само за час
Черна серия от удавяния в Германия
Почина шейхът, помогнал за освобождаването на българските медицински сестри в Либия
Президентът на ФИФА с революционно изказване! Пече се ново увеличение на отборите на Мондиали
Видният републиканец Линдзи Греъм почина внезапно, Тръмп тъжи
Елитът на подводния риболов превзе Коракя и Ропотамо, Валентин Люцканов вдигна Купа „Приморско“
Пластмасата залива Гърция, нивата по плажовете са далеч над нормите в ЕС

...или и ти си от тия,за които циганина е Христос,Спартак?? ..жалка работа.
Аре стига цигански драми вече!