×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Общото събрание на СУ прие оставката на проф. Георги Вълчев като ректор
  • След краткото захлаждане и гръмотевичните бури, от средата на седмицата лятото се завръща с температури до 38 градуса
  • Дигиталното евро скоро ще промени плащанията, като ще се превърне в безплатна електронна алтернатива на банкнотите
  • Мощно торнадо премина през Китай, оставяйки след себе си загинали, десетки ранени и огромни разрушения
  • Депутатите започнаха обсъждането на новия Бюджет 2026
  • Въпреки черната статистика и забраните, младежи в Бургас продължават да рискуват живота си със скокове от Моста
  • МОН въвежда строг контрол и изискване за предварително одобрение при заснемането на филми и клипове в училищата
  • Украйна засипа небето над Москва с дронове преди срещата на върха в НАТО
  • От 9 август държавата пуска онлайн платформа, която ще следи и контролира надценките на хранителните вериги
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Загубената битка на “No-vax” Джокович


17 Януари 2022, Понеделник, 13:21 ч.
Автор: Лоран Фавр, letemps.ch

Ябълката беше гнила, отровена от дебата за ваксинацията, жертвите на едните и привилегиите на другите, но световният номер едно я захапа

Изпратен обратно вкъщи със съдебно решение преди началото на “Аустрелиън Оупън”, световният номер едно загуби много в тази история, в която постоянно тълкуваше погрешно ситуацията.

Тенисист номер едно в света Новак Джокович кацна в понеделник в Дубай, след като беше изгонен от Австралия в края на съдебна битка. Сърбинът напусна самолета с два сака и маска, след като кацна на международното летище в Дубай в 5,32 ч местно време, установи журналист на АФП, който пътуваше със същия самолет.

Това е, свърши се, “Аустрелиън Оупън” може най-накрая да започне. Първият турнир от Големия шлем за сезона, който започва този понеделник в Мелбърн, бе предшестван от дълъг политическо-съдебен фейлетон, който започна и завърши с една и съща сцена: Новак Джокович в самолет. След 12-дневен мач с обрати, визата на световния номер едно по тенис в крайна сметка беше окончателно анулирана. Така че той си тръгна в неделя вечерта с първия полет за Дубай, като каза, че е “изключително разочарован” от този резултат и дълбоко съжалява за неудобството, причинено на другите играчи. Той би искал да не привлича толкова много медийното внимание.

Отровен дар

За това той трябваше да приеме от самото начало да спазва правилата на играта: да бъде ваксиниран, като 97 от 100-те най-добри играчи в света - отказът му от инжекция му спечели прякора “No-vax” Джокович -, или да не идва, като двама от останалите трима играчи. Той - третият - искаше да дойде при своите условия, с които Австралийската тенис федерация и щатът Виктория (много силно ангажиран с организацията на турнира, който му осигурява световно медийно отразяване) се съгласиха, дори ако нещата не бяха представени по този начин. Първородният грях е на Крейг Тили, директорът на Австралийската тенис федерация, който, успявайки да постигне изключение за водещия играч, подаде на Новак Джокович ябълката на раздора.

 

Ябълката беше гнила, отровена от дебата за ваксинацията, жертвите на едните и привилегиите на другите, но световният номер едно я захапа, без да се замисля. Той не разбра, че обявяването на пристигането му може да му навреди, че неговите противоречия - неговите несъотвътствия понякога - ще бъдат изровени с няколко кликвания, че дебатът се обръща: не го упрекваха, че рискува да зарази телата, а душите. Той упорства докрай, “инат”, според бившия му треньор Борис Бекер.

Заслепеността на Джокович днес рискува да го накара да загуби много повече от 21-ва титла и рекорд, който, в Мелбърн или другаде, рано или късно, му протягаше ръка. Бъдещето му в тениса стана несигурно, имиджът му ще остане опетнен. Неговият случай потвърждава, че съвременният спортист трябва да бъде този, който надмогва, а не този, който заобикаля. И който, ако се противопостави, трябва да приеме последствията.

 

Източник: glasove.bg

Превод от френски: Галя Дачкова


В категории: Спорт


12
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Как да почистим загоряла фурна без търкане Как да почистим загоряла фурна без търкане 07/07/2026, Вторник 19:21 0
Тервел ИЛИЕВ 23-годишна българка намерена мъртва в Солун 23-годишна българка намерена мъртва в Солун 07/07/2026, Вторник 19:00 0
12
Коментара по темата
12.
Цар ЛЕВ
17.01.2022 20:40:15
0
2
Най-важните не са се произнесли още по въпроса - спонсорите на Джокович. Ако му обърнат гръб марките, които рекламира, тогава ще боли…
11.
JOKO
17.01.2022 19:50:58
0
3
Поздравлявам Австралия,
На домакините на олимпиадата през 1936 не посмяха да изгонят състезателите преди състезанията.
За съжаление спортът ще стане елитарен само за отбран кръг хора.
Вече имаме Australia CLOSED.
10.
12a
17.01.2022 19:12:34
1
4
Всъщност големия губещ е турнира Аустрелиън опън. Не знам кой организатор на спортни събития, пък да не говорим за голям шлем, може така спокойно да се лиши от липсата на най-силните си играчи, откъдето идват и телевизионни права и реклами и билети. Това е като в ШЛ да ги няма Байерн, Барселона или Реал. Джокович има достатъчно много титли от големия шлем, за да прави трагедии от това. Губещият не е той в случая.
9.
NovaX Joko
17.01.2022 17:14:23
0
3
Който знае английски може да си го прочете
https://www.facebook.com/settaya.bratt/photos/a.132173854172395/982028799186892/
8.
s teb sme
17.01.2022 16:34:01
2
8
Евала, сърбино! Велик си! Споко, като окапят тия 97 ваксинирани от тромбите, ти пак ще бъдеш номер 1.
7.
Хаха
17.01.2022 15:05:52
8
8
Аматьорите от Флагман , някакви измислени герои от комиксите. Тръгнали да пишат за Джокович и да обсъждат поведението му.
Селско сайтче , известно само на селски бекове от ямболските и сливенските минерални бани, хигиена нулева.
Джокович е легенда, познават го в цял свят!
6.
Тия не познават парите
17.01.2022 14:40:09
2
5
Само не разбрах как му нахулиха да плати 500000 евро за загубеното дело. На какви цени да прискрипаха тия?
5.
Респект!
17.01.2022 14:36:02
7
14
Човекът показа, че принципите са по-важни от поредната кръгла сумичка в банковата му сметка.
Мъжкар!
4.
Адекватен
17.01.2022 14:30:34
16
15
Няма значение колко богат и известен си,ако си Бай Ганьо си оставаш Бай Ганьо и си мислиш,че всичко и всички в тази вселена са ти длъжни да ти търпят прищявките и комплексите за божественост,а всъщност си един пърдюхел,който след 10 години никой няма да го помни и знае

Помислил той,че цяла държава ще се съобразява с него
3.
Джокович
17.01.2022 14:22:46
3
1
Аз чукам само хубави руси пичета от хайлайфа, селски пръчки от селата не поглеждам....
"Луда по тебе"....
2.
Балкански синдром.
17.01.2022 14:18:59
8
13
Има правила и трябва,да се спазват дори и да се казваш Джокович! Тарикатлъците не минават в правовите бели държави.
1.
Само като чух баща му
17.01.2022 13:49:58
11
16
как се опитваше да го изкара света светиня и ръси реплики че "отворил очите на 30 милиона роби" ми стана ясно че заболяването се предава по поколения
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Бум на новородени в Маринка: Изграждат нова модерна детска градина Бум на новородени в Маринка: Изграждат нова модерна детска градина Кметът Димитър Николов обяви старта на строителството; капацитетът на ДГ „Пролетна дъга“ скача почти двойно с нов двуетажен корпус Полицаи от Карнобат ще следят джигити от небето, сдобиха се с модерен дрон Полицаи от Карнобат ще следят джигити от небето, сдобиха се с модерен дрон Местната администрация стана първата в Бургаска област, която закупи безпилотен апарат за нуждите на МВР; служителите на реда вече преминават обучение за пилоти Спипаха Митака от жк. "Меден рудник" с 53 кг флакони с райски газ Спипаха Митака от жк. "Меден рудник" с 53 кг флакони с райски газ Бургазлията е задържан в района на магазин "Мастърхаус", до кръговото движение за Равда АПИ за скъпия ремонт на пътя към Слънчев бряг: Нямаме „любимци“, спазваме закона АПИ за скъпия ремонт на пътя към Слънчев бряг: Нямаме „любимци“, спазваме закона Пътната агенция с остър коментар след медийни атаки за избора на строител на критичните отсечки в Бургаско; договор все още не е подписан Огнен ад край Стара Загора: Гори регионалното депо за отпадъци до село Ракитница Огнен ад край Стара Загора: Гори регионалното депо за отпадъци до село Ракитница Мобилизирана е тежка техника и водоноски за овладяване на пламъците, екоинспекцията е в готовност да мери качеството на въздуха Трябвало ли е Десислава Атанасова да декларира, че е влюбена в Пеевски? Депутат заговори за зависимости Трябвало ли е Десислава Атанасова да декларира, че е влюбена в Пеевски? Депутат заговори за зависимости В частите за полетите е било задължително да се подаде специална декларация и антикорупционната комисия да извърши проверки, обясни Атанас Славов Бургас посреща сезона с вдигане на най-голямото Виенско колело у нас, Световно по джет ски и пълна готовност за Евровизия Бургас посреща сезона с вдигане на най-голямото Виенско колело у нас, Световно по джет ски и пълна готовност за Евровизия Отчетен е ръст от 11% на чуждестранните туристи, а „Арена Бургас“ засенчва София в битката за музикалния мегафорум Във фалит ли е „Булгаргаз“ заради „Боташ“ и превръща ли се България в Троянски кон за руски газ в ЕС Във фалит ли е „Булгаргаз“ заради „Боташ“ и превръща ли се България в Троянски кон за руски газ в ЕС Дружество е задлъжнял с над 1 млрд. лева, обяви Ивайло Мирчев, а министър-председателят изтъкна, че страната ни дължи $360 млн. на турската компания, защото не е плащала 2 години Vivacom представи ползите от високоскоростната свързаност в Югоизточна България Vivacom представи ползите от високоскоростната свързаност в Югоизточна България В края на срещата се проведе дискусия с представителите на местната власт, която ясно показа, че интересът към възможностите за използване на високоскоростните мрежи е значителен Отказали АТВ на Никола Бургазлиев преди трагедията в Слънчев бряг: "Беше неадекватен" Отказали АТВ на Никола Бургазлиев преди трагедията в Слънчев бряг: "Беше неадекватен" Разпитана днес в съда бе спътничката на младежа, която се е возила във фаталното АТВ по време на инцидента
Арктически сблъсък: Дания отряза Тръмп за Гренландия, островът не е за продан Арктически сблъсък: Дания отряза Тръмп за Гренландия, островът не е за продан Американският президент обвини Копенхаген, че оставя ледения регион в ръцете на Русия и Китай; Мете Фредериксен призова за уважение в НАТО Адска зима удари съседна Турция насред юли, тежка техника рине преспи Адска зима удари съседна Турция насред юли, тежка техника рине преспи Снежни стени блокираха проходите в разгара на лятото, социалните мрежи прегряха от кадри Разбиха зловеща мафия, заляла пазара с милиони фалшиви презервативи от Китай Разбиха зловеща мафия, заляла пазара с милиони фалшиви презервативи от Китай Ментетата са брандирани като световни марки, но се късат за секунди и крият брутални рискове от зарази Гърция раздава по 3000 евро за бележка от магазина, вижте как да ги вземете Гърция раздава по 3000 евро за бележка от магазина, вижте как да ги вземете Южната ни съседка обяви невиждана война на сивия сектор, всеки с мобилен телефон може да напълни джобовете си веднага Апелативният съд осъди Марин Льо Пен, но ѝ позволи да се кандидатира за президент Апелативният съд осъди Марин Льо Пен, но ѝ позволи да се кандидатира за президент Френската крайнодясна лидерка получи 3 години затвор и електронна гривна за присвояване на еврофондове, но намалената забрана я връща в битката за 2027 г. Мощна геомагнитна буря удари Земята, учените в шок от това, което следва Мощна геомагнитна буря удари Земята, учените в шок от това, което следва Разкриха какъв чудовищен късмет е извадило човечеството по време на сблъсъка и накъде е насочен новият супервзрив Замразяват скандалния договор с „Боташ“ за 15 месеца Замразяват скандалния договор с „Боташ“ за 15 месеца България ще плаща само за реално получения газ Матрицата стана реалност! Учени създадоха мислещо създание, което ще промени човечеството завинаги Матрицата стана реалност! Учени създадоха мислещо създание, което ще промени човечеството завинаги Забравете за досегашния изкуствен интелект - новото оръжие на Китай работи с биологични кодове и сваля сметките за ток над 1000 пъти Пълен шок на „Кулата“ и „Маказа“! Вижте какво се случва на пунктовете в този момент Пълен шок на „Кулата“ и „Маказа“! Вижте какво се случва на пунктовете в този момент Километрични колони скъсаха нервите на летовниците още от сутринта, трафикът удари тавана и властите вдигнаха ръце Край на компромисите! Брюксел вдигна мерника на Орбан и заложи капан, от който няма излизане Край на компромисите! Брюксел вдигна мерника на Орбан и заложи капан, от който няма излизане Драстична реформа разцепва Съюза: Новите държави ще бъдат „втора ръка“ без право на вето, за да се спаси съвместният бюджет
Николай ДЕНКОВ Николай ДЕНКОВ Премиерството е като да караш самолет, само че нямаш пилотска кабина Виц на деня Виц на деня Има два типа дебели мъже:
1. Дебел и богат - мечо.
2. Дебел и беден - свиня.
Виц на деня Виц на деня - Комшу, къде си помъкнал този стенен часовник?
- При ветеринаря.
- Защо при него?
- Защото кукувицата му престана да кука.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Влизам в магазина за хляб и мляко, излизам с касова бележка с дължината на ферман и усещането, че съм си купил гарсониера
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори