×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Рибари в сигнал до Флагман.бг: Вижте какво правят бракониери на река Русокастренска, ИАРА – спи


Рибари в сигнал до Флагман.бг: Вижте какво правят бракониери на река Русокастренска, ИАРА – спи
Бракониерите обират едрите риби от мрежата и хвърлят другата на брега
16 Януари 2022, Неделя, 19:00 ч.
Автор: Флагман.бг, снимки: Господин МАНОЛОВ

Подаваме редовно сигнал, но те идват и проверяват нас – редовните с билети, а не онези с мрежите, жалва се Господин Манолов

Шокираща снимка с множество мъртви риби, изхвърлени на брега на река Русокастренска край село Ливада ни изпрати нашият читател Господин Манолов.

Кадърът е заснет днес сутринта, когато за пореден път той става свидетел на подобна гледка. Господин Манолов е редовен рибар, въдичар, който спазва всички правила.

„Това не се случва за пръв път – дело е на бракониери, които хвърлят мрежите, обират едрата риба и оставят на брега бабушка и белица. Недопустимо е да действат по този начин. Добре, нарушил си закона, ловиш с мрежа, но защо не върнеш тези риби обратно в реката? Те обаче не разсъждават. Гледат да оберат едрите екземпляри и други ги захвърлят. С колеги-рибари сме подавали сигнали до ИАРА, но за наша изненада не погват бракониерите, а нас. Идват в работно време, тръгват по реката и проверяват за билети. Да отидат сега, когато нарушителите са по реката с мрежите!“, недоволства Господин Манолов.

Това са щетите от бракониерите

Мрежите, които използват тези бракониери са специализирани за речна риба и на практика събират огромни пасажи, с което унищожават цялото биоразнообразие в реката. 

Пишете ни на [email protected] или чрез платформата „Вашият сигнал до Флагман.бг“

 




Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
18
Коментара
Георги РУСЧЕВ АПС със сигурност ще влезе в 52-ото НС АПС със сигурност ще влезе в 52-ото НС 15/04/2026, Сряда 14:41 0
Тервел ИЛИЕВ Ултамаратонец почина при опит за рекорд Ултамаратонец почина при опит за рекорд 15/04/2026, Сряда 14:23 0
18
Коментара по темата
18.
Бург
22.01.2022 21:32:48
1
5
Толкова години Н.Иванов ги пазеше срещу финансови инструменти,че се самозабравиха бракониерите.Но вече ИАРА работи и няма прошка.
17.
Доц.Г.Николов
20.01.2022 22:58:29
0
8
Аз съм гнусе миризлив циганин със папионка и съм от Стара Загора!
16.
Служител на ИАРА
17.01.2022 07:23:29
3
16
За този г-н Манолов гаранция,че такъв не съществува.Някой друг ги подава и слагат фалшиви имена.Може и бракониерите да си ги подават защото гн Бойчев им конфискува доста мрежи и лодки може да се види на сайта на ИАРА.Пишете с факти и доказателства а не на голи твърдения и за пари!!!!
15.
НАРОДЪТ НА Бг
17.01.2022 06:08:47
13
5
каква ИАРА спяла. АЗ СИ МИСЛЯ, ЧЕ ТЕ НЕ СА СЕ СЪБУЖДАЛИ, А ИЗВИНЕТЕ СЪБУЖДАТ СЕ КОГАТО ДА СИ ВЗЕМАТ ЗАПЛАТИТЕ И РУШВЕТИТЕ И ПАК ЗАСПИВАТ. А ЗАПЛАТИТЕ НАЛИ ЗНАЕТЕ НИЕ ГИ ПЛАЩАМЕ ЗА НИЩОПРАВЕНЕ1c5c8
14.
А.А
16.01.2022 22:58:18
4
21
От като Н.Бойчев смени Н.Иванов бракониерите понесоха големи загуби.
Следете промяната.
13.
*********
16.01.2022 22:48:13
0
6
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
12.
НАБЛЮДАТЕЛ
16.01.2022 22:27:32
11
15
Пълни глупостите.
Тази риба е умряла от липса на кислород.
А не от браконерски набези.
А относно новия-Бойчев за кратко време показа как трябва да работи ИАРА.
11.
До г-н Господин Манолов
16.01.2022 22:05:07
5
20
г-н Господин Манолов или г-н Галин Николов това,че си пускаш платени статийки няма да ти помогне.
10.
Компетентен
16.01.2022 21:59:37
16
15
ИАРА не спи. Те си харчат парите взети за такса ''Спокойствие'' от бракониерите.
9.
Пешо
16.01.2022 21:35:12
0
23
Помияра мръсен циганин си заминава. Това е истината.
8.
Пълна лъжа
16.01.2022 21:19:19
2
21
Всички сигнали се подават на тел-112 и са длъжни да проверят!!!!
7.
Тогава смяна на караула като Неси вършат работата
16.01.2022 21:03:46
16
18
Г-н Рашков да затегне ИАРА Бургас
6.
Ха ха ха
16.01.2022 21:02:51
3
27
Николай Иванов си пише коментари те за това го изгониха защото взимаше парички от бракониерите!
5.
А бе
16.01.2022 21:01:57
1
24
Галине, отиваш си, отиди си с чест, а не с мръсни номера.
4.
ИАРА...
16.01.2022 20:12:10
16
32
...имат друга работа,да взимат рушвети!
3.
Директора на ИАРА
16.01.2022 19:58:49
19
16
Ми новите ми зам.директори не стават за никъв чеп,особено зам.директор Бойчев само се разхожда в агенцията като муха без глава и нищо неразбира,контрол няма,всеки ден на мандра се изнасят тонове риба,за други места не ми се мисли какво се случва,цялото ръководство е за смяна моментално.
2.
1
16.01.2022 19:25:24
19
8
Ot dumite na toq izliza 4e IARA q sabirat taq riba posle sa prodava moje bi no
1.
T
16.01.2022 19:06:54
2
33
Koi sa dai snimka cigani li pak
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
АПС със сигурност ще влезе в 52-ото НС АПС със сигурност ще влезе в 52-ото НС Увереност за добрите резултати ми дава екипът от кандидати за народни представители от листата на АПС за Бургаска област. Това са честни, достойни, опитни и силно мотивирани представители на общността Хранителни комбинации, които пречат на усвояването на витамини Хранителни комбинации, които пречат на усвояването на витамини Експерти обясняват как съчетаването на определени продукти може да намали ползите от здравословното хранене Кандидат-депутатът Атанас Пъчков си поставя лична кауза в НС - четирилентовия път до Средец Кандидат-депутатът Атанас Пъчков си поставя лична кауза в НС - четирилентовия път до Средец Той не води кабинетна или онлайн кампания, а теренна офанзива из целия регион, заради това в неделя вечерта следете преференциите за №108 в листа 15 Разследването срещу Никола Бургазлиев приключи, внесоха делото в съда Разследването срещу Никола Бургазлиев приключи, внесоха делото в съда Грозят го до 15 години затвор Агенцията на Юлий Павлов: "Прогресивна България" води убедително, БСП влиза в парламента Агенцията на Юлий Павлов: "Прогресивна България" води убедително, БСП влиза в парламента ГЕРБ ще имат около 20 %, а ПП-ДБ - 12 % Какво време ни очаква до края на април Какво време ни очаква до края на април През идния уикенд предстои застудяване След ужаса на терасата - щастлива развръзка за момченцето от Ямбол След ужаса на терасата - щастлива развръзка за момченцето от Ямбол То и сестричката му са посрещнати с отворени обятия от приемно семейство. Работи се и с биологичните родители за провеждане на срещи Как двама 18-годишни паднаха от покрива на кола, управлявана от момиче без книжка Как двама 18-годишни паднаха от покрива на кола, управлявана от момиче без книжка Драмата се случи в Добричко Дневен хороскоп за 15 април 2026: Голям късмет за Овена, но да внимава с авантюрите Дневен хороскоп за 15 април 2026: Голям късмет за Овена, но да внимава с авантюрите  Балансът между емоции и решения ще определи дали късметът ще се превърне в траен успех Възстановяват басейн на 1800 години във Ветрен, ще го напълнят с минерална вода Възстановяват басейн на 1800 години във Ветрен, ще го напълнят с минерална вода Ще се използват целебните й свойства за лечение на опорно-двигателния апарат, мускулната система и кожата
Благотворителна футболна инициатива събра 2400 евро в подкрепа на дете от Несебър Благотворителна футболна инициатива събра 2400 евро в подкрепа на дете от Несебър Събитието показа силата на съпричастността и единството Над 100 дизайнерски яйца ще представи Деница Благоева в Бургас. Над 100 дизайнерски яйца ще представи Деница Благоева в Бургас. Експозицията се реализира с подкрепата на Община Бургас Ултамаратонец почина при опит за рекорд Ултамаратонец почина при опит за рекорд Бившият кралски морски пехотинец е бил открит в отдалечения планински район Кинтейл в северозападната част на шотландските планини в събота Турски тираджия се заби в сграда в Новозагорско и загина на място Турски тираджия се заби в сграда в Новозагорско и загина на място По първоначални данни товарен автомобил МАН с прикачено ремарке е загубил управление, напуснал е пътното платно и се е ударил в сграда Почина Олга Петрова Почина Олга Петрова Нейната светлина ще продължи да живее във всяка изложба, във всяка картина и във всеки спомен. Известна българска балерина и нейния дядо са загинали при тежка катастрофа навръх Великден Известна българска балерина и нейния дядо са загинали при тежка катастрофа навръх Великден Катастрофата е станала на 12 април 2026 г. в ранния следобед на разклона за берковското село Мездрея 3-г. дете стана свидетел на убийство след нападение на питбул 3-г. дете стана свидетел на убийство след нападение на питбул Семейната почивка се превръща в ужасяващ момент, който оставя тежка следа у всички присъстващи 17-годишно момче е загинало в тежката катастрофа край Карлово 17-годишно момче е загинало в тежката катастрофа край Карлово Зад волана на BMW-то, което се е ударило в мантинела и дърво, бил 18-годишен водач с едва два месеца стаж Самолет се разби в Германия, има загинали Самолет се разби в Германия, има загинали Все още не е ясна причината за инцидента Цял блок в пламъци при ужасяващ пожар, най-малко 11 са ранени (ВИДЕО) Цял блок в пламъци при ужасяващ пожар, най-малко 11 са ранени (ВИДЕО) Пожарът предизвика паника сред живущите в района и доведе до значителни материални щети и падащи парчета бетон 
Бойко Борисов Бойко Борисов Хората знаят: като дойде ГЕРБ - строят. Другите само приказват Виц на деня Виц на деня - Скъпи, направих палачинки като извинение, че блъснах колата.
- Какво си направилааа?!
- Палачинки.
Виц на деня Виц на деня Две блондинки си лафят.
Едната пита:
- И защо не си отворила на новото си гадже, когато е позвънял на вратата ти?
Другата:
- Щото баба ми казваше, че мъж който звъни на вратата - не чука!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Бог е създал половите органи, за да може българинът да изказва кратко и точно мислите си
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори