Съдбата на Джокович в Австралия ще се реши в неделя
Тази ноще бе проведено първото изслушване на двете страни в съда
Федералният съд на Австралия ще разгледа жалбата на Новак Джокович срещу повторното анулиране на визата му в 00:30 часа в неделя българско време (9:30 сутринта в неделя местно време).
Вчера имиграционният министър на Австралия Алекс Хоук използва правомощието си да анулира визата на световния номер 1 за втори път, но адвокатите на сърбина отново обжалваха и той все още се надява да участва на Откритото първенство на Австралия, което започва в понеделник.
Тази сутрин Джокович бе задържан от властите в страна, като до заседанието на съда той ще остане затворен в хотелска стая в хотела за бежанци, в който вече прекара няколко дни. Към момента деветкратният шампион в Мелбърн все още е записан в програмата на турнира, но всичко зависи от решението на Федералния съд. Ако то не бъде в негова полза, Джокович ще бъде депортиран и рискува визата му да бъде анулирана за три години.
Според закона министър Хоук има правото лично да анулира виза, ако прецени, че човекът е "потенциален риск за здравето, сигурността или реда в австралийското общество". От своя страна юристите на Джокович определят решението му като "нерационално", предава БГНЕС.
Ако спечели обжалването, Джокович ще се изправи срещу сънародника си Миомар Кецманович в първия кръг на Australian Open.
Всички искат рецептата за този сладкиш Негреса с ванилов крем - направо се топи в устата
Краят на ерата „Орбан”: Новото унгарско правителство положи клетва и се закани за сериозни реформи
В никакъв случай не хвърляйте саламурата от киселите краставички
Индонезия задържа 321 чужденци за онлайн хазарт
Нови случаи на хантавирус на круизен кораб? Подозират, че трети британец и испанка вероятно са заразени
Шок цени на самолетните билети планират авиокомпаниите
Четири огнища на шарка в Пловдивско ликвидира БАБХ
ЦРУ: Иран може да устои на американската блокада с месеци
Дара с втора репетиция на сцената във Виена
„Филм без име“: Тази вечер ще е страхотният финал на „СОЛиСиМи“ - с магията на филмовата музика и младите таланти на Бургас
Самолет удари човек на пистата в Денвър
