Съдбата на Джокович в Австралия ще се реши в неделя
Тази ноще бе проведено първото изслушване на двете страни в съда
Федералният съд на Австралия ще разгледа жалбата на Новак Джокович срещу повторното анулиране на визата му в 00:30 часа в неделя българско време (9:30 сутринта в неделя местно време).
Вчера имиграционният министър на Австралия Алекс Хоук използва правомощието си да анулира визата на световния номер 1 за втори път, но адвокатите на сърбина отново обжалваха и той все още се надява да участва на Откритото първенство на Австралия, което започва в понеделник.
Тази сутрин Джокович бе задържан от властите в страна, като до заседанието на съда той ще остане затворен в хотелска стая в хотела за бежанци, в който вече прекара няколко дни. Към момента деветкратният шампион в Мелбърн все още е записан в програмата на турнира, но всичко зависи от решението на Федералния съд. Ако то не бъде в негова полза, Джокович ще бъде депортиран и рискува визата му да бъде анулирана за три години.
Според закона министър Хоук има правото лично да анулира виза, ако прецени, че човекът е "потенциален риск за здравето, сигурността или реда в австралийското общество". От своя страна юристите на Джокович определят решението му като "нерационално", предава БГНЕС.
Ако спечели обжалването, Джокович ще се изправи срещу сънародника си Миомар Кецманович в първия кръг на Australian Open.
До морето с кола излиза по-скъпо това лято
Как Дуейн Джонсън превърна прякора Скалата в машина за милиони
Изгубени мемоари на оцелял от Хирошима излизат след близо 80 години
Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки
Дневен хороскоп за 28 юни 2026: Овенът да избягва конфликтите, а Рибите да действат смело
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
