Експерти от Великобритания: COVID-19 ще се превърне в причина за обикновена настинка
Ужасяващите гледки от миналата година – със запълнените интензивни отделения и висока смъртност – това е в историята, категоричен е проф. сър Джон Бел от Оксфорд
COVID-19 ще се превърне в просто поредната причина за обикновена настинка, а хората, чиито тестове излязат положителни, ще се наложи да бъдат оставени да живеят нормалния си живот, както се е случвало досега при настинки. Тази прогноза прави великобританският професор по медицина Пол Хънтър, който преподава в Университета „East Anglia“.
„SARS-CoV-2 е само един вирус от фамилия от коронавируси, всеки от които създава по поне един вариант всяка година и затова е почти сигурно, че същото ще се случи с COVID-19 – ще се превърне на практика в настинка“, казва професорът. Той подчертава, че в един момент ежедневното съобщаване на брой заразени, починали и хоспитализирани с това заболяване, ще се превърне в абсолютно безсмислено.
Според него това няма да е нужно, защото такава практика няма и при проследяването на останалите сезонни заболявания.
По отношение на правилата за самоизолация пък проф. Пол Хънтър обяви, че и те ще трябва да бъдат смекчени, ако не и премахнати, защото „просто това е заболяване, което никога няма да изчезне“.
В края на декември 2021 г. здравният министър на Великобритания Сажид Джавид съобщи, че не се предвиждат рестрикции, поне до края на годината. Такива обаче засега няма въведени дори и в средата на януари.
В същото време министърът по екологията Джордж Юстис съобщи, че въпреки че броят на инфекциите заради омикрон расте главоломно, вече има достатъчно събрани доказателства, според които вариантът не налага приемането на толкова много пациенти в болница, сравнено с предходните вълни.
„В момента нямаме причина да смятаме, че доказателствата поддържат тезата, че са нужни още интервенции извън тези, които са наложени към момент. Въпреки това правителството следи изкъсо ситуацията“, каза той.
Това мнение се подкрепя и от проф. сър Джон Бел – професор по медицина в Оксфордския университет, който преди дни каза: „Ужасяващите гледки, на които ставахме свидетели през миналата година – със запълнените интензивни отделения и висока смъртност – това е в историята. Мисля, че хората трябва да знаят, че в бъдеще няма и да има такива гледки“.
Всичко това идва и в контекста на това, че според наблюдателите пикът на омикрон вълната във Великобритания е преминат на 13 януари 2022 г. – официално. Експертите отчитат спад на заболеваемостта във всички възрастови групи и в почти всички региони на страната.
„За пръв път от 2 години, симптомите на COVID тази зима са толкова близки до обикновената настинка и са на практика неразличими“, заяви проф. Тим Спектор, който специализира в генетична епидемиология към Кингс Колидж в Лондон. Според данните около 53% от всички хора, изпитващи симптоми на настинка, сред които хрема, болно гърло, суха кашлица и температура, са вероятно болни симптоматично от омикрон варианта.
Учените още прогнозират, че скоро COVID-19 ще се превърне в ендемичен вирус. Проф. Дейвид Хейман от Лондонската школа по тропична медицина и хигиена заяви на 11 януари, че Великобритания вероятно е първата страна в Европа, която ще излезе от пандемията заради придобития имунитет.
Клайв Дикс – бившият председател на Великобританския ваксинационна работна група пък още миналия уикенд заяви, че масовата ваксинация срещу заболяването трябва да спре, а страната вече е време да приема патогена за ендемичен – като грипа.
Източник: TheEpochTimes, Превод: Георги РУСЧЕВ
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност
Никола Цолов остана 9-и в спринта в Австрия след удар в първата обиколка
Домашен хляб с хрупкава коричка и пухкава сърцевина
Животът на 2 зодии се преобръща на 180 градуса до края на лятото
Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него

Електронен информационен здравен картон или статус за ВАКСИНИРАНИТЕ!
КАКТО И КЪДЕТО ДА СТЕ ВИНАГИ" БИГ БРАДЪР' ЗНАЕ ЗА ВАС.
НАНО ЧАСТИЦИТЕ СА НОСИТЕЛИ НА ИНФОРМАЦИЯ.
НИКАКВИ ЧИПОВЕ НЕ ВИ ВКАРВАТ ИДИОТИ.
ЧИПОВЕТЕ ЩЕ ГИ СЛАГАТЕ ОТНОВО "ДОБРОВОЛНО" както ваксините след време ,навлизайки електронната валута,както в Китай.
Засега яжте и серете ,Европа черпи с евросубсидии.Лапнахте куката,сега е време и за плувката и на края на рибаря хуя !
От Просто Кирчо-шахматиста
От Запад започна за изгрява, а ти още не си изпълняваш плана с ваксините!!!!
Почват да обръщат палачинката в цял свят... тук предимно по късни доби. Да видим как ще върви сценарият до 15-23 април... Май наистина може да представят първия фалшив антихрист, който да ни "спаси" от настоящите психопати.