Обсъждат дали сертификатът за антитела да отпадне
Това било спорно решение на бившия здравен министър д-р Стойчо Кацаров, смята настоящото ръководство на МЗ
Сертификатът за наличие на антитела да отпадне. Тази възможност ще обсъдена много сериозно, стана ясно от думите на здравният министър Асена Сербезова. Тя определи въвеждането на този метод от предшественика си д-р Стойчо Кацаров за „спорно“.
Според Сербезова правилата в България за пандемията били изключително либерални. Здравният министър посочи, че евентуална промяна за философията зеления сертификат ще има, ако бъде направено предложение от експертния съвет по надзор на имунопрофилактиката, здравния контрол и главния държавен здравен инспектор.
Тя коментира, че не се обсъжда включването на допълнителни обекти, за които да важи изискването за зелен сертификат. Във връзка с представения в четвъртък Национален оперативен план за справяне с COVID-19, министърът обясни, че процентът на заетост на интензивните легла се дава от Регионалните здравни инспекции.
По думите ѝ освен бройката на интензивните легла като приоритет се извежда и заболеваемостта на медицинските специалисти. Данните ще се вписват в динамична карта, която ще показва в каква зона е всяка област от страната.
Тексас връща Библията в училище и отприщи нов спор за религията в клас
Украйна удари две руски петролни рафинерии през нощта
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук

Къде спахте по изборите тъпанари? Сега ревете
Щото вируси има и ще има?
Измекяри на подмяната - вън!
Знакът на Дявола - той отваря вратите на мола, с него пътувате свободно, с него сте добри послушници на Новия Световен Ред.
Ваксината те прави свободен!
"Имам вътрешнобщности ангажименти. Антителата ще отпаднат като повод за сертификат"
Това е ! Обеща ли са Им !
Пътя по-който вървим е задължителна ваксинация ама доброволно след като те изнудят !
Само със сертификати се занимават, като БайДън в Америката, а реално крадците в затвора и спиране на кражбите... дори не се споменава.
По пътя на логиката трябва да отпадне сертификата за ваксинирани и да остане само за преболедували.