Обсъждат дали сертификатът за антитела да отпадне
Това било спорно решение на бившия здравен министър д-р Стойчо Кацаров, смята настоящото ръководство на МЗ
Сертификатът за наличие на антитела да отпадне. Тази възможност ще обсъдена много сериозно, стана ясно от думите на здравният министър Асена Сербезова. Тя определи въвеждането на този метод от предшественика си д-р Стойчо Кацаров за „спорно“.
Според Сербезова правилата в България за пандемията били изключително либерални. Здравният министър посочи, че евентуална промяна за философията зеления сертификат ще има, ако бъде направено предложение от експертния съвет по надзор на имунопрофилактиката, здравния контрол и главния държавен здравен инспектор.
Тя коментира, че не се обсъжда включването на допълнителни обекти, за които да важи изискването за зелен сертификат. Във връзка с представения в четвъртък Национален оперативен план за справяне с COVID-19, министърът обясни, че процентът на заетост на интензивните легла се дава от Регионалните здравни инспекции.
По думите ѝ освен бройката на интензивните легла като приоритет се извежда и заболеваемостта на медицинските специалисти. Данните ще се вписват в динамична карта, която ще показва в каква зона е всяка област от страната.
Деница Сачева: Този бюджет няма никаква философия и цел, оценката му е 3
Шефове на агенции със заплати като председателя на Народното събрание
Сочна лятна торта с кисело мляко, която всеки може да направи за нула време
Поредно меле с тир и три автомобила
Алибегов: Когато видите цени, които не ви изнасят, правите две крачки вляво и сядате в друго заведение
Шок на пътя: Плащаме по 5 евро за обществена тоалетна, КЗП подпука „миризливия“ бизнес
Катар покри всички разходи на феновете си за Световното
Новите „патриотични паспорти“ на САЩ са с лика на Тръмп (СНИМИ)
САЩ атакуваха Иран заради нападнат кораб в Ормузкия проток
Путин призова за преговори
Трагедия без край: Броят на жертвите от земетресенията във Венецуела мина 920
Ваксината срещу варицела у нас става задължителна от 1 юли

Къде спахте по изборите тъпанари? Сега ревете
Щото вируси има и ще има?
Измекяри на подмяната - вън!
Знакът на Дявола - той отваря вратите на мола, с него пътувате свободно, с него сте добри послушници на Новия Световен Ред.
Ваксината те прави свободен!
"Имам вътрешнобщности ангажименти. Антителата ще отпаднат като повод за сертификат"
Това е ! Обеща ли са Им !
Пътя по-който вървим е задължителна ваксинация ама доброволно след като те изнудят !
Само със сертификати се занимават, като БайДън в Америката, а реално крадците в затвора и спиране на кражбите... дори не се споменава.
По пътя на логиката трябва да отпадне сертификата за ваксинирани и да остане само за преболедували.