Обсъждат дали сертификатът за антитела да отпадне
Това било спорно решение на бившия здравен министър д-р Стойчо Кацаров, смята настоящото ръководство на МЗ
Сертификатът за наличие на антитела да отпадне. Тази възможност ще обсъдена много сериозно, стана ясно от думите на здравният министър Асена Сербезова. Тя определи въвеждането на този метод от предшественика си д-р Стойчо Кацаров за „спорно“.
Според Сербезова правилата в България за пандемията били изключително либерални. Здравният министър посочи, че евентуална промяна за философията зеления сертификат ще има, ако бъде направено предложение от експертния съвет по надзор на имунопрофилактиката, здравния контрол и главния държавен здравен инспектор.
Тя коментира, че не се обсъжда включването на допълнителни обекти, за които да важи изискването за зелен сертификат. Във връзка с представения в четвъртък Национален оперативен план за справяне с COVID-19, министърът обясни, че процентът на заетост на интензивните легла се дава от Регионалните здравни инспекции.
По думите ѝ освен бройката на интензивните легла като приоритет се извежда и заболеваемостта на медицинските специалисти. Данните ще се вписват в динамична карта, която ще показва в каква зона е всяка област от страната.
В Зоопарк Бургас се роди бяло двугърбо камилче
Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“
Кола се вряза в кабинета на дентална клиника
Древен „египетски метод“ помага да заспим лесно в жегата
Kаруца блъсна 12-годишно момиче на пътя между две села край Стара Загора
Спортно училище „Юрий Гагарин“ в Бургас открива обновената си учебна сграда и модернизирано общежитие
Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа
Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври
Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен
Какво търсят читателите при избора на нов автор?
Купи две ферарита, докато го съдят за невърнат кредит от 150 милиона лева
Виктор от „Ергенът: Любов в рая“ "оперира" носа си само с филъри и ботокс

Къде спахте по изборите тъпанари? Сега ревете
Щото вируси има и ще има?
Измекяри на подмяната - вън!
Знакът на Дявола - той отваря вратите на мола, с него пътувате свободно, с него сте добри послушници на Новия Световен Ред.
Ваксината те прави свободен!
"Имам вътрешнобщности ангажименти. Антителата ще отпаднат като повод за сертификат"
Това е ! Обеща ли са Им !
Пътя по-който вървим е задължителна ваксинация ама доброволно след като те изнудят !
Само със сертификати се занимават, като БайДън в Америката, а реално крадците в затвора и спиране на кражбите... дори не се споменава.
По пътя на логиката трябва да отпадне сертификата за ваксинирани и да остане само за преболедували.