Обсъждат дали сертификатът за антитела да отпадне
Това било спорно решение на бившия здравен министър д-р Стойчо Кацаров, смята настоящото ръководство на МЗ
Сертификатът за наличие на антитела да отпадне. Тази възможност ще обсъдена много сериозно, стана ясно от думите на здравният министър Асена Сербезова. Тя определи въвеждането на този метод от предшественика си д-р Стойчо Кацаров за „спорно“.
Според Сербезова правилата в България за пандемията били изключително либерални. Здравният министър посочи, че евентуална промяна за философията зеления сертификат ще има, ако бъде направено предложение от експертния съвет по надзор на имунопрофилактиката, здравния контрол и главния държавен здравен инспектор.
Тя коментира, че не се обсъжда включването на допълнителни обекти, за които да важи изискването за зелен сертификат. Във връзка с представения в четвъртък Национален оперативен план за справяне с COVID-19, министърът обясни, че процентът на заетост на интензивните легла се дава от Регионалните здравни инспекции.
По думите ѝ освен бройката на интензивните легла като приоритет се извежда и заболеваемостта на медицинските специалисти. Данните ще се вписват в динамична карта, която ще показва в каква зона е всяка област от страната.
Изгубени мемоари на оцелял от Хирошима излизат след близо 80 години
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас

Къде спахте по изборите тъпанари? Сега ревете
Щото вируси има и ще има?
Измекяри на подмяната - вън!
Знакът на Дявола - той отваря вратите на мола, с него пътувате свободно, с него сте добри послушници на Новия Световен Ред.
Ваксината те прави свободен!
"Имам вътрешнобщности ангажименти. Антителата ще отпаднат като повод за сертификат"
Това е ! Обеща ли са Им !
Пътя по-който вървим е задължителна ваксинация ама доброволно след като те изнудят !
Само със сертификати се занимават, като БайДън в Америката, а реално крадците в затвора и спиране на кражбите... дори не се споменава.
По пътя на логиката трябва да отпадне сертификата за ваксинирани и да остане само за преболедували.