Обсъждат дали сертификатът за антитела да отпадне
Това било спорно решение на бившия здравен министър д-р Стойчо Кацаров, смята настоящото ръководство на МЗ
Сертификатът за наличие на антитела да отпадне. Тази възможност ще обсъдена много сериозно, стана ясно от думите на здравният министър Асена Сербезова. Тя определи въвеждането на този метод от предшественика си д-р Стойчо Кацаров за „спорно“.
Според Сербезова правилата в България за пандемията били изключително либерални. Здравният министър посочи, че евентуална промяна за философията зеления сертификат ще има, ако бъде направено предложение от експертния съвет по надзор на имунопрофилактиката, здравния контрол и главния държавен здравен инспектор.
Тя коментира, че не се обсъжда включването на допълнителни обекти, за които да важи изискването за зелен сертификат. Във връзка с представения в четвъртък Национален оперативен план за справяне с COVID-19, министърът обясни, че процентът на заетост на интензивните легла се дава от Регионалните здравни инспекции.
По думите ѝ освен бройката на интензивните легла като приоритет се извежда и заболеваемостта на медицинските специалисти. Данните ще се вписват в динамична карта, която ще показва в каква зона е всяка област от страната.
11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски
Заблуди, които държат хората в нещастни връзки
Деклан Райс призна: Играя с болка, но жертвам тялото си за Англия
БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми
Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“
България е първа в ЕС по годишен скок на цените на горивата
Джереми Кларксън след битка с агресивен рак: Искам да видя как растат внуците ми
Затворници убиха съкилийник, обвинен в причиняване смъртта на дете
Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна

Къде спахте по изборите тъпанари? Сега ревете
Щото вируси има и ще има?
Измекяри на подмяната - вън!
Знакът на Дявола - той отваря вратите на мола, с него пътувате свободно, с него сте добри послушници на Новия Световен Ред.
Ваксината те прави свободен!
"Имам вътрешнобщности ангажименти. Антителата ще отпаднат като повод за сертификат"
Това е ! Обеща ли са Им !
Пътя по-който вървим е задължителна ваксинация ама доброволно след като те изнудят !
Само със сертификати се занимават, като БайДън в Америката, а реално крадците в затвора и спиране на кражбите... дори не се споменава.
По пътя на логиката трябва да отпадне сертификата за ваксинирани и да остане само за преболедували.