Пак съдят "Фейсбук", този път за £2,3 милиарда
Обвиняват социалната мрежа, че е използвала неправомерно лични данни на 44 милиона потребители
Компанията-майка на "Фейсбук" - "Мета", е изправена пред поредния групов иск, съобщават световните агенции. Този път той е от Великобритания и е за рекордните £2,3 милиарда. А обвиненията към социалната мрежа е, че е злоупотребила с лидерската си пазарна позиция, като е използвала неправомерно лични данни на 44 милиона потребители.
Старши съветникът на Управлението за финансово поведение на Великобритания (FCA) Лиза Ловдал Гормсен завежда делото от името на всички британски потребители, които са използвали "Фейсбук" меоду 2016 и 2019 г.
Според твърденията "Фейсбук" е спечелила милиарди британски лири чрез налагане на несправедливи условия, които изискват потребителите да предоставят лични данни за достъп до мрежата.
В своя защита от компанията заявиха, че "те имат смислен контрол върху това каква информация споделят в платформите на "Мета", как и с кого". Новината за делото идва само дни, след като "Мета" загуби обжалване срещу антитръстов иск от Федералната търговска комисия на САЩ (FTC) - едно от най-големите дела, завеждано някога срещу технологична компания.
Как да използвате астрологията, за да подобрите живота си
Топ 10 десерта за всеки случай: Рецепти, които трябва да опитате
Фон дер Лайен: Русия се подиграва
Левски с невероятен трансфер
Как да изградите успешни отношения според астрологията
14/05/2026, Четвъртък 20:40
1
Дара с коментар преди полуфинална на "Евровизия"
14/05/2026, Четвъртък 20:20
1
Алекс Николов громи с приятеля си Пория и Супермен
Лесна и бърза рецепта за пържени картофи - вкусни всяка вечер
16-годишен задържан за грабеж и побой над мъж
14/05/2026, Четвъртък 19:21
0
Как да използвате астрологията, за да подобрите живота си
14/05/2026, Четвъртък 18:59
0
Отиде си главният герой от култовия клип на „О, Тигре, тигре“
Разкриха менюто на Си и Тръмп - уникално е
Предлагат на ветерана Левандовски заплата от 90 милиона евро
