Бургаският депутат на ДБ: Гешев да подаде оставка като Цацаров – и двамата са слуги на мафията
Главният прокурор е загубил доверието на всички, обяви Ивайло Мирчев
Бургаският депутат на „Демократична България“ Ивайло Мирчев обяви, че главният прокурор Иван Гешев и председателят на КПКОНПИ Сотир Цацаров са слуги на мафията.
Той коментира пред парламентарни репортери безпрецедентната декларация на управляващото мнозинство, с която бе поискана оставката на Гешев.
По повод реакцията от ръководството на прокуратурата – че това е пример за пряко нарушаване на разделението на властите, Мирчев заяви: „Много е странно това, което казва прокуратурата, тъй като през 2019 г. (може би всички помните, че) самият главен прокурор беше заявил, че не му харесва това разделение на властите и той не мисли, че трябва да има разделение на властите. Но всъщност този наш призив на управляващото мнозинство е абсолютно нормален. Ние в момента предприемаме законови мерки, за да можем да направим обещаните от нас в предизборната кампания реформи в прокуратурата в следващите месеци.“
Бургаският депутат отхвърли твърдение на Гешев, че днешната декларация е кризисен пиар.
„Наистина бих призовал Иван Гешев да си подаде оставката. Видяхме, че вчера г-н Цацаров вече го направи. Мисля, че главният прокурор Гешев трябва да е следващият", заяви депутатът.
Попитан дали декларацията днес е била провокирана от оставката на шефа на КПКОНПИ Сотир Цацаров, Ивайло Мирчев отрече: „Не, не. Това е част от последователната политика, която управляващото мнозинство има.“
Според Мирчев, главният прокурор е загубил доверието на всички.
За оставката на шефа на КПКОНПИ Ивайло Мирчев каза: „Това е опит Цацаров да избяга от отговорност, което няма да се случи. И на Цацаров, и на Гешев трябва да бъде търсена отговорност за техните действия през годините.“
Накрая Мирчев отсече: „И г-н Цацаров, и г-н Гешев са слуги на мафията."
Бургаският депутат изрази надежда, че в рамките на няколко месеца с волята на парламента и политическите сили страната ще има реформирана прокуратура и нов главен прокурор.
Грешка за милиард долара: Как Yahoo позволи на Google да се превърне в световен гигант
Арест за британката в куфар: 26-годишен признал как изоставил тялото в Атина
Юли се нареди сред най-хладните за последните 20 години
Сметка от 280 евро в Несебър разпали спор за цените по морето
Млад мъж убива и яде котки, качва видеа в социалните мрежи
"Нефтохимик" завърши контролите с равенство в Нова Загора
Пловдивски бард спечели голямата награда на „Солени ветрове“ с „Кой открадна сърцата на живите“
Почина актрисата Наталия Дончева на 56 години
Иван Шишков идва в Бургаско за проверка на дългоочакван ремонт
Европол: Мрежата Фокстрот вербува тийнейджъри за убийства в Европа
Два пожарни хеликоптера се сблъскаха край Атина, единият екипаж подаде сигнал
Коалицията на желаещите се разпада, планът за войски в Украйна увисна

Дай те му един пистолет да се гръмне
И ние искаме с говорителката на прокуратурата да си пием кафе с райбер