Навършиха се 144 години от рождението на Яворов
Макар да е живял за кратко в някогашното Анхиало (1899-1900 г.), Яворов и неговото творчество остават живи тук не задълго, а завинаги
Паметникът на големия български поет и революционер Пейо Яворов днес събра десетки жители и гости на града, дошли да отдадат почитта си по повод 144-та годишнина от рождението му.
Макар да е живял за кратко в някогашното Анхиало (1899-1900 г.), Яворов и неговото творчество остават живи тук не задълго, а завинаги. “В Анхиало написах “Калиопа”, вдъхновен от една хубава мома българка…” – изповядва се в недовършената си автобиография Яворов.
Паметно слово, по текст на литератора Мариана Маринова, произнесоха Стефания Кусева и Виктория Димова от литературен клуб „Звъниче“ и Валери Петров от 7.клас на СУ „Иван Вазов“ гр. Поморие.
Венци и цветя поднесоха кметът Иван Алексиев, председателят на Общински съвет Поморие Адам Адамов, общински съветници, общественици, ученици и учители от СУ „Иван Вазов” и ПГТ „Алеко Константинов“, председателят на НЧ „Просвета 1888“ Милчо Талев, жители и гости на Поморие.
Животът на 2 зодии се преобръща на 180 градуса до края на лятото
Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него
Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад
Искате ли да ядете череши на корем - отидете в Кюстендил
Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма
22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар
Трагедия! Кола изхвърча от пътя, загина водачът
Комитова: 10 милиона евро на ден отиват за косене на тревички през зимата
Горещините в Европа се придвижват на изток
Деница Сачева: Този бюджет няма никаква философия и цел, оценката му е 3
Шефове на агенции със заплати като председателя на Народното събрание
Сочна лятна торта с кисело мляко, която всеки може да направи за нула време

"Престъпник същ , изправен под бесило,
проклина той в живота драго-мило,
а пред смъртта бледнее и трепери."
П.Яворов
Хайде сега напишете, че коментара не е по темата.
Душата на дете.....в две хубави очи......музика ...лъчи....
Не искат и не обещават те....
Душата ми се моли, дете...
душата ми се моли...
Страсти и неволи ,ще хвърлят
утре върху тях,булото на срам и грях ................
Поклон пред светлата му памет.....!!!!!!