Навършиха се 144 години от рождението на Яворов
Макар да е живял за кратко в някогашното Анхиало (1899-1900 г.), Яворов и неговото творчество остават живи тук не задълго, а завинаги
Паметникът на големия български поет и революционер Пейо Яворов днес събра десетки жители и гости на града, дошли да отдадат почитта си по повод 144-та годишнина от рождението му.
Макар да е живял за кратко в някогашното Анхиало (1899-1900 г.), Яворов и неговото творчество остават живи тук не задълго, а завинаги. “В Анхиало написах “Калиопа”, вдъхновен от една хубава мома българка…” – изповядва се в недовършената си автобиография Яворов.
Паметно слово, по текст на литератора Мариана Маринова, произнесоха Стефания Кусева и Виктория Димова от литературен клуб „Звъниче“ и Валери Петров от 7.клас на СУ „Иван Вазов“ гр. Поморие.
Венци и цветя поднесоха кметът Иван Алексиев, председателят на Общински съвет Поморие Адам Адамов, общински съветници, общественици, ученици и учители от СУ „Иван Вазов” и ПГТ „Алеко Константинов“, председателят на НЧ „Просвета 1888“ Милчо Талев, жители и гости на Поморие.
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова
България остава сред най-евтините държави в Европа... според европейците

"Престъпник същ , изправен под бесило,
проклина той в живота драго-мило,
а пред смъртта бледнее и трепери."
П.Яворов
Хайде сега напишете, че коментара не е по темата.
Душата на дете.....в две хубави очи......музика ...лъчи....
Не искат и не обещават те....
Душата ми се моли, дете...
душата ми се моли...
Страсти и неволи ,ще хвърлят
утре върху тях,булото на срам и грях ................
Поклон пред светлата му памет.....!!!!!!