×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Нов специалист по ендокринология преглежда в медицинския център на УМБАЛ Бургас


13 Януари 2022, Четвъртък, 13:27 ч.
Автор: Флагман.бг

 В МЦ „Св. Николай Чудотворец“ тя работи по Здравна каса и приема пациенти всеки понеделник и четвъртък следобед

Нов специалист по ендокринология и болести на обмяната се присъедини към екипа на медицинския център на УМБАЛ Бургас "Св. Николай Чудотворец". Д-р Кристилина Илиева е един от младите лекари на Бургас, които след завършването предпочитат да практикуват в родния си град.

Завършила е математическа гимназия в Бургас, а медицинското си образование е придобила в МУ – Варна. В УМБАЛ Бургас работи от 2016 г., а през 2021 г. оглави Отделението по ендокринология на болницата. От миналата година е асистент по пропедевтика на вътрешни болести в Медицинския факултет в Университет „Проф. д-р Асен Златаров“. Носител на грамота за постижения в областта на медицинската наука в Бургас и придобиване на клинична специалност "Ендокринология и болести на обмяната“.

 В МЦ „Св. Николай Чудотворец“ тя работи по Здравна каса и приема пациенти всеки понеделник и четвъртък следобед.

"След празниците е хубаво да изследваме кръвната си захар. Така ще разберем дали няколкото килограма отгоре се дължат на прекаляването с храната, или са предвестник на други състояния – диабет, предиабет, инсулинова резистентност, метаболитен синдром“, съветва д-р Илиева. „Част от рисковите фактори за захарен диабет са наследствена обремененост, затлъстяване, застоял начин на живот, небалансирано хранене и напредване на възрастта. У нас над 430 хиляди българи живеят с тази диагноза, като близо половината от тях не са диагностицирани. Основен проблем са развиващите се късни усложнения на диабета, които могат да доведат до слепота, хронична бъбречна недостатъчност и хемодиализа, ампутации на крайници, съдови усложнения – исхемична болест на сърцето, миокарден инфаркт, мозъчно-съдова болест, мозъчен инсулт“, посочва тя.

 Редовният самоконтрол намалява усложненията с 35%. От важно значение е редовното измерване на нивото на кръвната захар – с глюкомер или в лаборатория, както и изследване и на нивото на липидите.

 




Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
Тервел ИЛИЕВ Цената на водата хвръква в София, а в страната? Цената на водата хвръква в София, а в страната? 13/01/2026, Вторник 21:40 4
Тервел ИЛИЕВ Лавина уби голям спортист Лавина уби голям спортист 13/01/2026, Вторник 20:40 0
Тервел ИЛИЕВ Гласуването трябва да е само машинно Гласуването трябва да е само машинно 13/01/2026, Вторник 20:21 0
Тервел ИЛИЕВ Най-силният мъж в Гренландия изригна Най-силният мъж в Гренландия изригна 13/01/2026, Вторник 20:00 2
Тервел ИЛИЕВ Кораб потъна близо до Свищов Кораб потъна близо до Свищов 13/01/2026, Вторник 19:40 0
Тервел ИЛИЕВ Световна легенда идва в Бургас Световна легенда идва в Бургас 13/01/2026, Вторник 19:21 2
България Всички новини
Отиде си един от големите строители на съвременен Бургас Отиде си един от големите строители на съвременен Бургас Инж. Жечко Славов издъхна внезапно след масивен инфаркт Банка върна парите на жена, след като банкомат й отне 100 евро Банка върна парите на жена, след като банкомат й отне 100 евро Парите са възстановени в сметката, казали от ДСК Протестите започват, ПП-ДБ зове за пълни площади, за да е честен вота Протестите започват, ПП-ДБ зове за пълни площади, за да е честен вота Според опозицията, на бюлетината ще има само един печат и това ще отвори врата за злоупотреби Стефан Диомов: Началото не беше солото, а беше акордеонът! Стефан Диомов: Началото не беше солото, а беше акордеонът! Хармоничният инструмент като символ на музикалната история на Бургас Двама младежи от Поморие са сред десетте от цялата страна, заслужили престижната стипендия „Буров“ Двама младежи от Поморие са сред десетте от цялата страна, заслужили престижната стипендия „Буров“ Те са амбициозни и ученолюбиви, а тяхната целеустременост в академичните среди ги отвежда до престижната класация Акордеонът на 172 години: Знаете ли, че Бургас е бил градът с най-много свирещи на „пианото на бедняка” Акордеонът на 172 години: Знаете ли, че Бургас е бил градът с най-много свирещи на „пианото на бедняка” Малцина вече си спомнят, но легендарният Стефан Диомов е започнал кариерата си с акордеон в ръце по време на различни концерти, изпратен с още над 30 юноши от морето в столицата  Поморие отбеляза 148 години от рождението на Яворов Поморие отбеляза 148 години от рождението на Яворов Програмата започна с прочит на стихотворения му, последвано от кратко слово за живота и творчеството на Пейо Тотев Крачолов Нека покажем, че Бургас умее да бъде единен и да помогнем на малката Марая да пребори рака Нека покажем, че Бургас умее да бъде единен и да помогнем на малката Марая да пребори рака Тя е само на 3 годинки, дъщеря е на педагог от СУ „Константин Петканов“, но семейството не може да се справи само в тази жестока битка КЗП глоби с 50 бона евро мобилен оператор заради спиране на услуги към изрязден клиент КЗП глоби с 50 бона евро мобилен оператор заради спиране на услуги към изрязден клиент Услугите били неправомерно ограничавани, въпреки че потребителят бил коректен Епидемията чука на вратата, класни ръководители подготвят децата за онлайн обучение Епидемията чука на вратата, класни ръководители подготвят децата за онлайн обучение Бургаски майки са в истинска паника, че децата отново трябва да учат от вкъщи  
Клане в Иран: 12 000 убити, Тръмп: Помощта е на път Клане в Иран: 12 000 убити, Тръмп: Помощта е на път Американският президент наложи 25% мита на търговските партньори на Техеран Защо гърците смятат вторник 13-и за фатален ден Защо гърците смятат вторник 13-и за фатален ден История, религия и астрология превръщат датата в символ на лош късмет в гръцката култура Apple обяви кога ще пусне първия си сгъваем смартфон Apple обяви кога ще пусне първия си сгъваем смартфон Според нови данни, компанията ще представи гъвкавия си iPhone през септември 2026 г. Транспортният бизнес в България отчита сериозни загуби заради блокадата на гръцките фермери Транспортният бизнес в България отчита сериозни загуби заради блокадата на гръцките фермери Протестите на земеделските производители в Гърция нарушават логистичните вериги и забавят доставките между Балканите и ЕС Джулия Робъртс за избора да пази личния си живот далеч от прожекторите Джулия Робъртс за избора да пази личния си живот далеч от прожекторите Актрисата признава, че славата не е била водещ мотив в кариерата ѝ 3I/ATLAS получи нови данни от изображенията които променят научните представи 3I/ATLAS получи нови данни от изображенията които променят научните представи Междузвездният обект показва необичайни характеристики които предизвикват дискусии сред астрофизиците Минесота и Илинойс атакуват в съда действията на администрацията на Тръмп Минесота и Илинойс атакуват в съда действията на администрацията на Тръмп Щатите обвиняват Министерството на вътрешната сигурност в нарушения на Първата поправка и прекомерна употреба на сила при имиграционни акции   „Hey Iran!“ е предупреждение, което идва от миналото „Hey Iran!“ е предупреждение, което идва от миналото Разговор за картината, историята, бъдещето и ясновидството, Доналд Тръмп и моментите, в които тя се повтаря  Иран се готви за война със САЩ, 500 протестиращи убити Иран се готви за война със САЩ, 500 протестиращи убити Синът на шаха оглави протестите, но няма да се върне в Иран: Реза Пехлеви и битката за власт Снеговалежите и силният вятър отмениха над 100 на летището в Истанбул Снеговалежите и силният вятър отмениха над 100 на летището в Истанбул Зимни условия затрудняват транспортната система в Турция, училища затварят заради снеговалежи и студено време
Доналд ТРЪМП Доналд ТРЪМП Украйна няма козове срещу Русия, имат само мен! Виц на деня Виц на деня - По какво си приличат индианците и жените?
- Почнат ли много да се гримират, голям лов ще падне.
Виц на деня Виц на деня - Господине, това "Обичам те" не беше за вас!
- Късно е вече, жена ми те търси... за всеки случай напусни града...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Какво е егоист? Това е човек, който мисли повече за себе си, вместо за мен.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори