×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Един от най-четените вестници в Дания се извини на читателите си заради COVID: Ние се провалихме


Един от най-четените вестници в Дания се извини на читателите си заради COVID: Ние се провалихме
Не бяхме достатъчно наблюдателни, властите не отговориха на въпроса „какво всъщност означава да си хоспитализиран С корона или ОТ корона“, пишат журналистите
13 Януари 2022, Четвъртък, 21:00 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ

Наричаме ваксината „супероръжие“ и болниците ни са „супер“, въпреки че днес те пак са под натиск, а почти цялото население – въоръжено, пишат от вестника

„Ние се провалихме“. Това е заглавие в един от най-четените вестници на Дания “Ekstrabladet”, в който ръководството на таблоида публично се извинява на читателите си за това, че в последните близо 2 години е изнасял правителствена ежедневна информация за коронавируса без поставя под съмнение статистиката и самият наратив. Това не е първият случай, в който новинарски екип поднася извинения на читателите си. През май 2021 г. главният редактор на немското издание “Bild” Джулиан Райхелт също направи подобно изявление кратко видео, където постави въпросите дали медията в Германия е била обективна, обвинявайки децата за разпространението на COVID. 

Ето какво пишат журналистите от „Ekstrabladet”:

ГЛЕДАХМЕ осцилациите на махалото на новите случаи на коронавирус, хоспитализациите и смъртните случаи. Давахме превес дори на най-малките движения на тази статистика, изложена от експерти, политици и властите, които постоянно ни предупреждавахме за чудовището „корона“ под леглата ни. Чудовище, което само ни чакаше да заспим, за да ни атакува в тъмната нощ.

ПОСТОЯННОТО ментално внимание ни изтощи – всички нас. Затова ние, от пресата, трябва да опишем нашите опити. И ние се провалихме.

НИЕ НЕ бяхме достатъчно наблюдателни, когато властите трябваше да отговарят на въпроси, като „какво всъщност означава да си хоспитализиран С корона или ОТ корона“. Защото има разлика и тя е голяма. А по-точно – официалната бройка на хоспитализираните се оказа, че е с 27% по-висока от истинската. Хората са настанени в болници само защото са тествали положително. Сега вече знаем това.

РАЗБИРА СЕ, властите са тези, които са по-отговорни за изнасяната информация към обществото. Те трябва да гарантират, че тя е акурантна и честна. Числата за това колко са болни от корона и колко са умрели трябва, по очевидни причини, са публикувани отдавна, за да можем да имаме ясна картина за „чудовището под леглото“.

ОБЩО ВЗЕТО съобщенията от властите и политиците към хората в тази историческа криза се оказаха недостатъчно ясни и оставят много да се желае от тях. И затова части от населението губят доверие към тях.

ДРУГ ПРИМЕР: Постоянно ни се обяснява, че ваксинацията е нашето „супероръжие срещу вируса“. А болниците ни са „Суперболници“. Независимо от това, сега изглежда, че суперболниците ни отново са на максимално притиснати, въпреки че почти цялото ни население е въоръжено със „супероръжието“. Дори децата са ваксинирани масово – нещо, което съседните ни държави не направиха.

С ДРУГИ ДУМИ: Тук има нещо, което не заслужава термина „супер“. Дали са ваксините, болниците или комбинация от всичко това, можем само да предполагаме. Но със сигурност начинът, по който властите комуникираха с хората не е „супер“. А точно обратното.
 


В категории: Политика


Георги РУСЧЕВ Автор
Георги РУСЧЕВ
6
Коментара
6
Коментара по темата
6.
До 3
14.01.2022 09:50:53
0
13
Отговори само, защо като са почти на 100% ваксинирани болниците им са пълни на макс???
5.
Димо
13.01.2022 22:56:04
1
24
Браво на журналистите от Дания!
4.
От Дания…пак
13.01.2022 22:20:28
7
11
Вчера 12.01.22 имаше 750 човека в болница- общо
3.
От Дания
13.01.2022 22:18:08
19
20
Гоше, Русчев. Когато в БГто стигнете ниската смъртност на наглите датчани, тогава препечатвай статии. Ако за БГто 100 умрели на ден са нещо нормално, тези се сърдят за 10 починали на ден при 25 000 заразени и не могат да се примирят с това. Изобщо не става за антиваксърски настроения. Но какво да ти обяснявам
2.
Флегс
13.01.2022 22:05:34
2
23
Вие ще имате ли тази доблест или слабо?
1.
супероръжие
13.01.2022 21:44:24
1
27
Няма нужда да се извиняват. Натрапваният чрез психологически тероризъм и мафиотско изнудване бълвоч наистина Е супероръжие!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Бедственото положение в Струмяни остава до 31 август, три села са без вода Бедственото положение в Струмяни остава до 31 август, три села са без вода Мостът от Микрево вече е проходим, но пораженията по железния път са сериозни и все още са спрени влаковете 12 нови влака вече са в България, първите два тръгват през септември 12 нови влака вече са в България, първите два тръгват през септември Мотрисите „Алстом“ развиват до 160 км/ч  Търсят нови лица за българска комедия в Бургас, кастингът е за шест роли Търсят нови лица за българска комедия в Бургас, кастингът е за шест роли Прослушванията ще са в края на седмицата, могат да се включат и хора без актьорски опит Порои и градушки днес, температурите падат Порои и градушки днес, температурите падат Най-интензивни ще са валежите в планинските райони БМВ и Шкода се размазаха на кръговото до хотел “Мираж” в Бургас, има пострадал БМВ и Шкода се размазаха на кръговото до хотел “Мираж” в Бургас, има пострадал Причината за инцидента е отнето предимство, посочват свидетели на сблъсъка Стресът удря и през менюто: Кои храни и напитки е добре да ограничим Стресът удря и през менюто: Кои храни и напитки е добре да ограничим Кофеинът, алкохолът, големите количества захар и тежките мазни храни могат да засилят част от неприятните усещания в напрегнати периоди Нагла кражба посред бял ден в Бургас: Чистачки задигнаха детски дрехи от магазин на ул. "Сливница" Нагла кражба посред бял ден в Бургас: Чистачки задигнаха детски дрехи от магазин на ул. "Сливница" Камерите на обекта са заснели жена и две тийнейджърки с метли и лопатки, собственикът търси съдействие за разпознаването им Италианско проучване: Полифлорният мед показа защитен ефект върху кожни клетки при UV стрес Италианско проучване: Полифлорният мед показа защитен ефект върху кожни клетки при UV стрес Експериментът е проведен в лабораторни условия с 1% разтвор на мед, а учените предупреждават, че резултатите не превръщат продукта в заместител на слънцезащитния крем ДАНС са знаели за заглушителя на Ами още от 2022 г. и не са направили нищо, твърди Ивайло Мирчев ДАНС са знаели за заглушителя на Ами още от 2022 г. и не са направили нищо, твърди Ивайло Мирчев Случаят с джамъра е много по-голям скандал, отколкото изглеждаше!“, категоричен е председателят на "Демократична България" Юксел Кадриев разтопи Венцислава с любовно послание от Атина Юксел Кадриев разтопи Венцислава с любовно послание от Атина Телевизионният водещ отбеляза рождения ден на любимата си с романтични думи и общ кадър пред Акропола
Стресът удря и през менюто: Кои храни и напитки е добре да ограничим Стресът удря и през менюто: Кои храни и напитки е добре да ограничим Кофеинът, алкохолът, големите количества захар и тежките мазни храни могат да засилят част от неприятните усещания в напрегнати периоди Почина легендарната певица Доли Партън на 80 години Почина легендарната певица Доли Партън на 80 години Семейството на кънтри иконата потвърди тъжната новина след продължителен период на здравословни проблеми Тотнъм плати 75 млн. паунда за Савиньо, Манчестър Сити счупи трансферния си рекорд Тотнъм плати 75 млн. паунда за Савиньо, Манчестър Сити счупи трансферния си рекорд С бонусите пакетът стига до 85 млн. паунда, а летните разходи на лондончани вече преминаха границата от 300 млн. паунда Гърция остава в капана на жегата: До 40 градуса днес, рискът от пожари расте Гърция остава в капана на жегата: До 40 градуса днес, рискът от пожари расте Северните ветрове в Егейско море достигат 7 по Бофорт, а високите температури ще се задържат и в сряда Извънредно! Цял военен дрон се носи в морето южно от Царево, специализирани екипи пътуват към мястото Извънредно! Цял военен дрон се носи в морето южно от Царево, специализирани екипи пътуват към мястото По първоначална информация на Флагман.бг безпилотният апарат е запазен почти изцяло - досега по Южното Черноморие морето изхвърляше предимно останки, отделни части или тежко повредени машини Кутев: Прокуратурата в момента е спирачка, нов ВСС може да има до Нова година Кутев: Прокуратурата в момента е спирачка, нов ВСС може да има до Нова година До края на годината управляващите искат да придвижат кадровата смяна във ВСС и Инспектората, а есента ще покаже дали парламентът разполага с необходимите 160 гласа БДУ открива академичната 2026/2027 година на 21 септември БДУ открива академичната 2026/2027 година на 21 септември След официалната церемония за студентите от първи курс са предвидени срещи с деканите на факултетите и директорите на колежите Мариана Векилска се преобрази покрай сватбата на дъщеря си Мариана Векилска се преобрази покрай сватбата на дъщеря си Мариана Векилска се преобрази покрай сватбата на дъщеря си Хороскоп за септември: Ето най-късметлийския ден за всяка зодия Хороскоп за септември: Ето най-късметлийския ден за всяка зодия Месецът носи няколко силни астрологични периода, а за всеки знак има дата, в която шансът за развитие, решение или ново начало е най-силен Слънчево изригване удари радиовръзките на Земята, NOAA отчете ниво R1 Слънчево изригване удари радиовръзките на Земята, NOAA отчете ниво R1 Смущенията са с най-ниската степен по петстепенната скала и засягат основно високочестотните комуникации в осветената от Слънцето половина на планетата
Кирил ПЕТКОВ, лидер на ПП Кирил ПЕТКОВ, лидер на ПП Не се определям като ляв или десен - аз съм прагматик Виц на деня Виц на деня Свекърва буди снаха си:
- Хайде, снахо, ставай, твоите приятелки отдавна са будни и шетат.
- А твоите като са умрели отдавна, аз давам ли ти зор?!
Виц на деня Виц на деня - Напоследък толкова изчетох за вредата от пушенето и пиенето, че реших от утре да спра...
- Кое - пиенето или пушенето?
- Четенето!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Купих си апартамент в Центъра на 'зелена карта'. Вече 10 години е на 'жълти павета', ама поне майсторите казаха, че до 2030 г. ще са готови с банята
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори