В Карнобат кметът даде старт на Данъчна кампания `2022
През тази година данък сгради и данък МПС са в същите нива, не са променени и са като през миналата година
Плащането на данък недвижими имоти, такса смет и налога за МПС в община Карнобат стартира. Първият данъкоплатец, който внесе дължимите си за 2022 година данъци беше кметът на общината Георги Димитров. Традиционно той символично дава старт на данъчната кампания.
Градоначалникът пожела на служителите в Дирекция Местни приходи висока събираемост, да изпълнят заложените параметри на приходната данъчна част в бюджета и да се радват на здрава, спокойна и успешна година.
За поредна година, веднага след кмета своите данъци плати Господин Станчев, служител в община Карнобат, отговарящ за охраната и реда в Административния център.
По информация на Дирекцията в община Карнобат има 930 698 партиди, по които се дължи данък сгради, 977 485 партиди по такса битови отпадъци и 252 293 са за данък за моторни превозни средства.
За ползване на 5% отстъпка от данъка срокът е 30 април 2022 г. Отстъпката се прави, ако цялата дължима сума се внесе наведнъж. Ако предпочитате да плащате данъка на части, сроковете са: 30 юни 2022 г. – първа вноска и 31 октомври 2022 г. – втора вноска.
През тази година данък сгради и данък МПС са в същите нива, не са променени и са като през миналата година. Промяна има в промилите, въз основа на които се изчислява такса смет. Размерът на таксата за жилищни имоти за гр. Карнобат е 2,4 промила, за селата – 7 промила. За нежилищни имоти в строителни граници размерът е 6 промила, а нежилищни имоти извън строителни граници е 3 промила.
Формулата, по която се формира данък МПС, включва годината на производство, мощността и екологичният стандарт на колата.
Погасяването на местните налози става по реда на тяхното възникване. По закон, ако имате невнесени данъци за минали години, системата отчита първо тяхното покриване. Сумите по дължимите данъци могат да се плащат в брой или чрез ПОС терминал на касата в Административния център, както и по банков път.
Трикове и хитрини за отслабване след 30 и 40 години
Фентанилови зомбита? Две дрогирани момчета уплашиха минувачи край Сахат тепе в Пловдив
TikTok плаща 400 млн. долара заради данни на деца - едно от най-големите споразумения по случая в САЩ
Смърт за лайкове: Петима тийнейджъри загинаха в Ирландия, опасна мания превръща магистралите в сцена
„Чакай тук“: Баща остави 7-годишния си син сам на Фуджи и продължи към върха
Три години след еврото: 4 от 10 хървати над 65 години са в риск от бедност
Над 40% от работещите българи прегарят: Ето сигналите, които не бива да подминаваме
Хакнаха издателя на най-очакваната видеоигра за десетилетието, първи кадри от GTA VI
Защо Иран още не се предава: режимът разчита на твърдост, петрол и натиск през Ормуз
Тревога на плажа край Албена: Откриха части от дрон, сапьори проверяват има ли взрив
Имате глоба от 153 евро? Не бързайте да плащате, измамници се представят за МВР
Защо самолетите не режат Тихия океан по права линия? Картата ни подвежда
