×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Двама митрополити ще отслужат тържествена света литургия по повод 120 години от опожаряването на Анхиало
  • Изложбата „Пеперуди и диаманти“ показва британски арт величия в Бургас
  • По 150 евро за всяко дете на българи в Гърция
  • Георги Рачев: Чака ни мазна жега до 7-8 август
  • Бум на нови пенсионери, за да хванат Ковид добавката
  • Дрогиран шофьор нацели стълб в центъра на Варна
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

7 храни, потискащи глада за сладко


12 Януари 2022, Сряда, 20:40 ч.
Автор: Флагман.БГ

Вкусни и полезни

Гладът за сладко е едно от най-трудните предизвикателства, когато се опитвате да свалите наднорменото тегло и да задържите постигнатите килограми. Сладкото има особено силно въздействие върху сетивата. То дава не само наслада за небцето, но и подобрява настроението, повишава серотонина и ни кара да се чувстваме щастливи

. Няма нищо по-хубаво от това да си хапнеш нещо сладко и да се усмихнеш. Колкото по-често обаче задоволявате тази емоционална нужда, толкова повече фигурата и здравето ви страдат.

Добавените захари, особено в големи количества, консумирани ежедневно, могат да повишат риска от диабет, сърдечносъдови заболявания, да предразположат към затлъстяване, да влошат цялостното здраве. Има някои храни, които въпреки че невинаги са сладки, задоволяват глада за сладко, удължават ситостта и повишават енергията.

Кои са храните, които да похапвате, когато ви се дояде нещо сладко?

Канела

Канелата е леко пикантна подправка с тънък и деликатен сладък послевкус. Богата е на антиоксиданти и има свойството да понижава кръвната захар. Неслучайно е и част от редица хранителни добавки за диабетици, подпомагащи лечението и балансиращи нивата на глюкозата в кръвта. Ако я добавяте по-често към храни и напитки, желанието ви за сладко може да намалее значително.

Плодове

Плодовете са естествен десерт от природата. Те са сладки, сочни и вкусни. Освен това са чудесен източник на фибри, витамини, минерали, полезни въглехидрати, антиоксиданти. Редовната умерена консумация на плодове може да ви помогне да поддържате здравословно тегло, защото са бедни на калории. Плодовете намаляват риска от диабет тип 2, тъй като съдържат фибри, които забавят повишаването и усвояването на кръвната захар.

Протеини

Препоръчително е плодовете да не се консумират самостоятелно, защото все пак съдържат плодови захари, които могат да повишат кръвната захар. Най-добрата комбинация включва протеини. Протеините помагат за забавянето на усвояването на захарите. Дават и дълготрайна ситост, енергия, важни са за деленето на всяка клетка в организма.

Вода

Пийте повече вода, когато ви се дояде нещо сладко. Много често бъркаме жаждата с глад. Преди да побързате да посегнете към някаква храна или към нещо сладко, изпийте чаша вода. Според livestrong.com, дехидратацията на организма изпраща лъжливи сигнали към мозъка, че сме гладни без това реално да е така.

Дъвка

Дъвката не е храна, но въпреки това тя може да притъпи желанието за сладко. За целта е важно да изберете дъвка без добавена захар. Проучване от 2007 година, публикувано в списание Appetite и цитирано от livestrong.com показва, че хората, които дъвчат дъвка, когато им се дояде нещо сладко, похапват много по-малко и по-рядко захари и въглехидрати.

Зеленчуци

Трудно е зеленчуците да заместят изцяло сладкото, но все пак могат да помогнат в борбата с глада за захари и въглехидрати. Можете да ядете повече зеленчуци без вина, тъй като голяма част от тях са с ниско съдържание на калории и въглехидрати с малки изключения, сред които картофи, сладки картофи, червено цвекло, които са високовъглехидратни, пише az-jenata.bg

Семена

Семената имат висока хранителна стойност. Те засищат не само глада за сладко, а глада като цяло. Оставят усещане за дълготрайна ситост и са прекрасен начин да се предпазите от емоционално или неконтролирано хранене, преяждане. В тях се съдържат големи количества фибри, омега-3 мастни киселини, протеини. Трябва да се има предвид, че въпреки здравословния характер на мазнините в семената, те все пак са мазнини, което означава, че имат висока калорийна стойност. Не преяждайте с ядки и семена, а консумирайте умерени количества.


В категории: Здраве


Коментари
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Намериха марихуана и черен фосфор в дома на криминално проявената Мария от жк. „Славейков“ Намериха марихуана и черен фосфор в дома на криминално проявената Мария от жк. „Славейков“ От жилището са иззети около 9 грама марихуана и 10 грама червеникаво вещество Удар в Несебър: Откриха 350 грама марихуана в апартамента на ресторантьор Удар в Несебър: Откриха 350 грама марихуана в апартамента на ресторантьор 54-годишният криминално проявен софиянец е задържан UFC звездата Икрам Алискеров идва в Бургас за BRAVE 107 UFC звездата Икрам Алискеров идва в Бургас за BRAVE 107 С него пристига и един от водещите треньори в легендарния Team Khabib - Еседула Емирагаев Илияна Йотова влиза в битката за нов президентски мандат Илияна Йотова влиза в битката за нов президентски мандат Държавният глава ще търси широка гражданска подкрепа, но още не разкри кой ще бъде кандидатът й за вицепрезидент Екшън в Равда: Дрогиран и без книжка беглец предизвика удар с патрулка (ОБНОВЕНА) Екшън в Равда: Дрогиран и без книжка беглец предизвика удар с патрулка (ОБНОВЕНА) В колата на 19-годишна бургазлийка е открит метамфетамин, а криминално проявеният хасковлия е задържан Напрежение в Безмер: Протестиращи срещу американските самолети пробиха полицейския кордон Напрежение в Безмер: Протестиращи срещу американските самолети пробиха полицейския кордон Те стигнаха до портала на авиобазата Влиза ли проф. Вълчев в президентската надпревара: Потвърди слуховете, но не иска подкрепа от партиите Влиза ли проф. Вълчев в президентската надпревара: Потвърди слуховете, но не иска подкрепа от партиите Макар да не иска управляващите да застават зад него, бургазлията призна, че симпатизира на премиера и „Прогресивна България“, но отправи критики към външния и вътрешния министър  МЗ подкрепи обществени поръчки за лекарства и в частните болници МЗ подкрепи обществени поръчки за лекарства и в частните болници Предложението цели еднакви цени, прозрачност и контрол върху средствата, плащани от Здравната каса Цветан Цеков: Веригите представят вносни продукти като български Цветан Цеков: Веригите представят вносни продукти като български Родни производители губят достъп до щандовете, докато стоките поскъпват два или три пъти по пътя до магазина Зима през лятото: Мусала побеля от сняг Зима през лятото: Мусала побеля от сняг Температурите на първенеца на Балканите паднаха около нулата, но след краткия студ се задават нови жеги
САЩ дадоха още месец за сделката с чуждите активи на Лукойл САЩ дадоха още месец за сделката с чуждите активи на Лукойл OFAC удължи разрешените преговори до 22 август, но окончателната продажба ще изисква отделна зелена светлина Не бързайте към Гърция: Прогноза за бури и градушки в цялата страна Не бързайте към Гърция: Прогноза за бури и градушки в цялата страна Проливни дъждове, градушки и опасни пориви на вятъра заплашват популярни сред българите райони Половин Безмер се подписа срещу самолетите на САЩ, селото излиза на протест Половин Безмер се подписа срещу самолетите на САЩ, селото излиза на протест 475 жители подкрепиха подписката само за два дни, кметът Росен Русев поиска премиерът да чуе страховете им Разкриха какъв астероид е унищожил динозаврите преди 66 млн. години Разкриха какъв астероид е унищожил динозаврите преди 66 млн. години Никелови изотопи в древен глинен слой насочиха учените към рядък и примитивен CO хондрит Мария Бакалова се включва в кампанията на Министерството на туризма за популяризиране на България Мария Бакалова се включва в кампанията на Министерството на туризма за популяризиране на България Номинираната за “Оскар” българска актриса Мария Бакалова ще се включи доброволно в инициативата на Министерството на туризма за представяне на страната ни пред света Две доживотни присъди и още 40 години затвор за убиеца на депутатката Мелиса Хортман Две доживотни присъди и още 40 години затвор за убиеца на депутатката Мелиса Хортман Ванс Боултър се представил за полицай и нападнал две семейства на политици от Минесота в домовете им Учебната година да започва по-рано заради по-дълги ваканции Учебната година да започва по-рано заради по-дълги ваканции Директори предлагат гъвкав календар без намаляване на учебните дни, а МОН обсъжда десетдневна почивка през май Отборите ни с общо 6 българи титуляри в Европа - ех, ако Сенси беше нашенец Отборите ни с общо 6 българи титуляри в Европа - ех, ако Сенси беше нашенец Изглежда много сложно да си национален селекционер на България по футбол сега Българският паспорт диша в гърба на американския Българският паспорт диша в гърба на американския Страната ни с исторически скок Какво ще е времето и кой празнува на 24 юли? Какво ще е времето и кой празнува на 24 юли? Може да поздравите Христина, Кристина, Христин, Кристиян, Кристиан, Кристиана и Кристияна
Владимир Чуков Владимир Чуков Иранците очевидно не са в състояние да продължат тази изтощителна война, губят около 400 милиона долара дневно Виц на деня Виц на деня Докторът пита новата медицинска сестра:
- Взехте ли кръв от пациента?
- Да докторе, само шест литра пусна...
Виц на деня Виц на деня Шоп на интервю:
- Какво можеш да правиш?
- Е па мо'ем да копам.
- А друго можеш ли да правиш?
- Е па мо'ем и да не копам.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Коремът ми е като плазмен телевизор.
- ???
- Плосък е и всички ахкат като го видят.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори