България извънредно вдигна военния Спартан до Варна
Целта на полета бе свързана с възникнала донорска ситуация за органи за трансплантация в УМБАЛ „Св.Марина”
Воените в България съобщиха за успешна донорска мисия и доставиха в морската ни столица органи за извършване на спешна трансплантация.
"Сутринта на 11 януари 2022 г., самолет C-27J “Spartan” от състава на 16-та авиационна база на Военновъздушните сили излетя от летище София до летище Варна за нуждите на Министерството на здравеопазването. Полетът беше с цел осигуряване на въздушен транспорт на два медицински екипа от ВМА МБАЛ – София и УМБАЛ „Александровска”.
Целта на полета бе свързана с възникнала донорска ситуация за органи за трансплантация в УМБАЛ „Св.Марина” – град Варна. Екипажът осъществил полета беше в състав: капитан Георги Пъшев – командир, капитан Николай Георгиев – помощник-командир и капитан Пламен Пехливанов – борден инженер.
Песента „Югославия“ предизвика политическо напрежение преди сръбската селекция за Евровизия 2026
Родените през тези три месеца са с вроден магнетизъм и лидерство
Млади палестински художници превръщат руините на Газа в изкуство
Холивудският актьор Робърт Карадайн се самоуби
Спират Messenger от април 2026 г.
Скандал в офис за бързи кредити - наричат клиентка мърша и изрод /видео/
През Районен съд-Бургас са минали над 12 хил. дела през 2025 г., фокусът през 2026 г. ще бъде върху ПТП-тата
Добавете тази съставка в пералнята и дрехите ще станат като нови
Новият областен управител встъпи в длъжност
148 години от освобождението на Малко Търново
„Черна писта“ събуди институциите от дълбокия зимен сън
