Ретрограден Меркурий във Водолей на 14 януари – да се погрижим за себе си
Очаква ни мощна енергия
През 2022 година Меркурий ще бъде цели 4 пъти ретрограден. Първата му такава фаза ще започне на 14 януари в знака на Водолей. Ретроградността му ще продължи до 27 февруари. Меркурий управлява ума и комуникацията ни и винаги, когато влезе в ретроградна фаза, ни дава възможност да оценим мислите си, както и емоционалното си здраве. Меркурий също управлява договорките, така че може да се окаже, че трябва да коригираме обещанията и ангажиментите, които сме поели.
Преди векове, когато астрологията била още древна, астролозите смятали, че ретроградността на планетата ни кани да обърнем внимание на някои прозрения. По време на ретрограден Меркурий във Водолей, отново ще си припомним, че комуникацията е важна и вероятно ще трябва да коригираме начина си на общуване.
Като цяло, периодът е подходящ върху това да помислим как комуникираме с всичко край нас, както и как всички и всичко комуникира с нас. Вселената винаги ни изпраща знаци, за които трябва да внимаваме.
Част от това да бъдеш добър комуникатор е да се научиш как да слушаш. Това е време, в което можем да се свържем с интуицията си, подсъзнанието си, да се фокусираме върху своите мечти, да променим начина си на мислене по някои въпроси. Мислите ни имат голяма сила. От нас зависи дали ще се настроим да мислим в посока напред или назад.
В периода 27 януари до 3 февруари, Меркурий ще се движи в знака на Козирог и фокусът ни ще се измести леко. Ще отдаваме значение на нашите ангажименти и договорите, които сме сключили.
Какви ангажименти искате да поемете към себе си? Какви „договори“ или споразумения вече не ви служат? Всички тези въпроси могат да възникнат докато планетата преминава през Козирог. Ретрограден Меркурий в земните знаци, какъвто е Козирогът е свързан с това да се научим как да преговаряме, какво да променим и как да действаме.
Но не бива да забравяме, че до 29 януари Венера също е ретроградна. Според астрологията, когато една планета е по-близо до Слънцето, ние усещаме по-силно нейната ретроградна енергия. Това означава, че ще усетим енергията и на Венера и на Меркурий.
Възможно е някой хора да са по-уморени, да не са във възторг от началото на новата година. Вместо да се борим срещу тази енергия, по-добре е да се фокусираме върху собствения си комфорт, да помислим върху нови цели.
източник: az-jenata.bg
11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски
Заблуди, които държат хората в нещастни връзки
Деклан Райс призна: Играя с болка, но жертвам тялото си за Англия
БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми
Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“
България е първа в ЕС по годишен скок на цените на горивата
Джереми Кларксън след битка с агресивен рак: Искам да видя как растат внуците ми
Затворници убиха съкилийник, обвинен в причиняване смъртта на дете
Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна
