Ретрограден Меркурий във Водолей на 14 януари – да се погрижим за себе си
Очаква ни мощна енергия
През 2022 година Меркурий ще бъде цели 4 пъти ретрограден. Първата му такава фаза ще започне на 14 януари в знака на Водолей. Ретроградността му ще продължи до 27 февруари. Меркурий управлява ума и комуникацията ни и винаги, когато влезе в ретроградна фаза, ни дава възможност да оценим мислите си, както и емоционалното си здраве. Меркурий също управлява договорките, така че може да се окаже, че трябва да коригираме обещанията и ангажиментите, които сме поели.
Преди векове, когато астрологията била още древна, астролозите смятали, че ретроградността на планетата ни кани да обърнем внимание на някои прозрения. По време на ретрограден Меркурий във Водолей, отново ще си припомним, че комуникацията е важна и вероятно ще трябва да коригираме начина си на общуване.
Като цяло, периодът е подходящ върху това да помислим как комуникираме с всичко край нас, както и как всички и всичко комуникира с нас. Вселената винаги ни изпраща знаци, за които трябва да внимаваме.
Част от това да бъдеш добър комуникатор е да се научиш как да слушаш. Това е време, в което можем да се свържем с интуицията си, подсъзнанието си, да се фокусираме върху своите мечти, да променим начина си на мислене по някои въпроси. Мислите ни имат голяма сила. От нас зависи дали ще се настроим да мислим в посока напред или назад.
В периода 27 януари до 3 февруари, Меркурий ще се движи в знака на Козирог и фокусът ни ще се измести леко. Ще отдаваме значение на нашите ангажименти и договорите, които сме сключили.
Какви ангажименти искате да поемете към себе си? Какви „договори“ или споразумения вече не ви служат? Всички тези въпроси могат да възникнат докато планетата преминава през Козирог. Ретрограден Меркурий в земните знаци, какъвто е Козирогът е свързан с това да се научим как да преговаряме, какво да променим и как да действаме.
Но не бива да забравяме, че до 29 януари Венера също е ретроградна. Според астрологията, когато една планета е по-близо до Слънцето, ние усещаме по-силно нейната ретроградна енергия. Това означава, че ще усетим енергията и на Венера и на Меркурий.
Възможно е някой хора да са по-уморени, да не са във възторг от началото на новата година. Вместо да се борим срещу тази енергия, по-добре е да се фокусираме върху собствения си комфорт, да помислим върху нови цели.
източник: az-jenata.bg
Преди да се съблечеш: 11 неща, които променят секса напълно
Кои са най-трудните за разбиране зодии
Започна извеждането на блокирани кораби през Ормузкия проток
Синът на Дейвид Бекъм прави филмов дебют в гей драма
Фалшив ИИ билкар подмами болни хора с „мехлем чудо“ в интернет
ФИДЕ отложи санкциите срещу българския шахмат до 30 септември 2026 г.
СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“
Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот
24/06/2026, Сряда 18:20
4
Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг
Грешки при монтажа на климатик могат да съсипят ефективността на уреда и да вдигнат сметките за ток
Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн
Променливо време в страната с предиобедно слънце и следобедни летни порои
