Ретрограден Меркурий във Водолей на 14 януари – да се погрижим за себе си
Очаква ни мощна енергия
През 2022 година Меркурий ще бъде цели 4 пъти ретрограден. Първата му такава фаза ще започне на 14 януари в знака на Водолей. Ретроградността му ще продължи до 27 февруари. Меркурий управлява ума и комуникацията ни и винаги, когато влезе в ретроградна фаза, ни дава възможност да оценим мислите си, както и емоционалното си здраве. Меркурий също управлява договорките, така че може да се окаже, че трябва да коригираме обещанията и ангажиментите, които сме поели.
Преди векове, когато астрологията била още древна, астролозите смятали, че ретроградността на планетата ни кани да обърнем внимание на някои прозрения. По време на ретрограден Меркурий във Водолей, отново ще си припомним, че комуникацията е важна и вероятно ще трябва да коригираме начина си на общуване.
Като цяло, периодът е подходящ върху това да помислим как комуникираме с всичко край нас, както и как всички и всичко комуникира с нас. Вселената винаги ни изпраща знаци, за които трябва да внимаваме.
Част от това да бъдеш добър комуникатор е да се научиш как да слушаш. Това е време, в което можем да се свържем с интуицията си, подсъзнанието си, да се фокусираме върху своите мечти, да променим начина си на мислене по някои въпроси. Мислите ни имат голяма сила. От нас зависи дали ще се настроим да мислим в посока напред или назад.
В периода 27 януари до 3 февруари, Меркурий ще се движи в знака на Козирог и фокусът ни ще се измести леко. Ще отдаваме значение на нашите ангажименти и договорите, които сме сключили.
Какви ангажименти искате да поемете към себе си? Какви „договори“ или споразумения вече не ви служат? Всички тези въпроси могат да възникнат докато планетата преминава през Козирог. Ретрограден Меркурий в земните знаци, какъвто е Козирогът е свързан с това да се научим как да преговаряме, какво да променим и как да действаме.
Но не бива да забравяме, че до 29 януари Венера също е ретроградна. Според астрологията, когато една планета е по-близо до Слънцето, ние усещаме по-силно нейната ретроградна енергия. Това означава, че ще усетим енергията и на Венера и на Меркурий.
Възможно е някой хора да са по-уморени, да не са във възторг от началото на новата година. Вместо да се борим срещу тази енергия, по-добре е да се фокусираме върху собствения си комфорт, да помислим върху нови цели.
източник: az-jenata.bg
Деница Сачева: Този бюджет няма никаква философия и цел, оценката му е 3
Шефове на агенции със заплати като председателя на Народното събрание
Сочна лятна торта с кисело мляко, която всеки може да направи за нула време
Поредно меле с тир и три автомобила
Алибегов: Когато видите цени, които не ви изнасят, правите две крачки вляво и сядате в друго заведение
Шок на пътя: Плащаме по 5 евро за обществена тоалетна, КЗП подпука „миризливия“ бизнес
Катар покри всички разходи на феновете си за Световното
Новите „патриотични паспорти“ на САЩ са с лика на Тръмп (СНИМИ)
САЩ атакуваха Иран заради нападнат кораб в Ормузкия проток
Путин призова за преговори
Трагедия без край: Броят на жертвите от земетресенията във Венецуела мина 920
Ваксината срещу варицела у нас става задължителна от 1 юли
