Делото за визата на Новак Джокович започна
То беше отложено за кратко заради технически проблем
Делото за визата на Новак Джокович, която ще му позволи да остане в Австралия и да участва в първия за годината турнир от Големия шлем, беше отложено за кратко заради Интернет проблем, предаде Франс прес като се позова на говорител на съда.
Става дума за прекъсване на онлайн излъчването на процеса на живо, съобщава Нова телевизия. Достъпът до сайта, който го предава, не беше възможен дълго време след началото на заседанието, отбелязва Франс прес.
Адвокатите на Джокович завършиха пледоариите си. Защитникът на тенисист №1 Николас Ууд твърди, че той е изпълнил всички необходими изисквания за пътуване, без да се налага карантина, и че граничните служители не са уведомили по процедура правителството за намерението да се отнеме визата на спортиста. От своя страна правителствените адвокати ще прекарат следобеда в защита на това решение.
Представителят на австралийското правителство, Кристофър Тран, заяви, че неотдавнашното преболедуване на COVID-19 на Джокович не го поставя в позиция за освобождаване от правилата за влизане в страната при пътуване, и отрече да има някаква процедурна несправедливост или необоснованост, свързана с решението за анулирането на визата на Джокович.
Джокович, който не е ваксиниран срещу коронавирус, получи специално разрешение да играе на Australian Open от тенис асоциацията на страната. При влизането му на австралийска територия обаче властите отмениха визата му с мотива, че правилата трябва да важат за всички.
Тенисистът беше настанен в хотел за временно пребиваващи в Мелбърн.
Нови подробности за внезапната смърт на актрисата Хейдън Панетиър
Село като малък град: Айдемир има 5000 жители, заводи, ферибот и собствена индустриална зона
Дунав падна до рекордните -126 см при Русе, АЕЦ „Козлодуй“ вече свали мощността на Пети блок
Извънредно! Кола помете оградите на бул. „Янко Комитов“ в Бургас, полиция е на място
Ева от „Тоника“ 12 години без Гого: Не казвам „беше“ - за мен той съществува
Тази секси мацка е правнучка на Тодор Живков
Звездите на поп-фолка събраха феновете на Морска гара Бургас за двудневния MAX FEST (ВИДЕО)
Опаковката същата, продуктът по-малко: Търговците местят поскъпването в грамажа
Тръмп обяви Ормуз за американска територия: След думите идва икономически удар срещу Иран
Евровизия може да промени Бургас далеч след 2027 г.: Туризмът иска повече полети, по-добри пътища и нов образ на България
Край на фиктивните граждански договори: НАП ще гледа кой реално работи като служител
Рекорд на Капитан Андреево: 5300 коли влязоха от Турция за 24 часа, потокът се усилва
