Нов циклон ни носи сняг, студено ще е до 20 януари
През януари ще имаме няколко периода на истинска зима, каза климатологът Симеон Матев
Нов циклон ще ни донесе валежи. В сряда ще се формира снежна покривка, но тя няма да е по-дебела от 5-10 см. Това прогнозира климатологът Симеон Матев.
„Температурата в Югоизточна Европа бе с 10-12 градуса по-висока от обичайната. Днес обаче усещането за студ ще е по-силно от практическото понижение на градусите. Вчера температурите достигаха 15-16, а днес ще са от 4-5 до 10 градуса. Дори и при това застудяване на времето те ще са над нормата“, каза той в „Здравей, България“ по Нова телевизия.
„Януари и зимата ще са по-топли от обичайното, но това не изключва да имаме няколко периода с много ниски температури. Някой хора от истинска зима разбират виелици и минус 20 градуса. Такива условия не се очакват, но се задава нормализиране на температурите, което означава, че ще са подходящи за валене на сняг и в равнините“, заяви Матев.
„На 10-ти и 11-ти очакваме да се формира средиземноморски циклон, чиято валежна зона да засегне и нашата страна. Ще вали повече в южните и източните райони на България, но с понижението на температурите още в понеделник вечерта по високите западни полета и в Северна България дъждът ще премине в сняг. За вторник дори имаме карта за това къде и колко сняг ще падне“, добави той.
Според него, в дните около 18-20 януари ни очаква ново затопляне.
„Още утре ще превали сняг в Северозападна България, но температурите ще са 0 - +2 градуса и няма да се образува снежна покривка. В сряда обаче в цялата страна ще видим снежинки, а условия за задържане на снежната покривка ще има в Северна България и високите западни полета. Очакванията са тя да не е по-дебела от 5-10 сантиметра“, каза още климатологът.
Бургас е №1 по поскъпване на новото строителство с 25,8%
САЩ удариха строяща се атомна централа в Иран, обяви Техеран
19/07/2026, Неделя 15:04
1
От 18 месеца без работа до финал на Мондиала: Невероятният път на Луис де ла Фуенте
Шофьор с 3,43 промила избяга след катастрофа: Обясни всичко с две ипотеки
Париж удря празните апартаменти: Данъкът скача до 60%
Ферибот със 116 души се преобърна край Гаяна, спасени са 53-ма
Борисов с удар по Радев: Сравни киевската декларация с „Боташ“
Атанас Пеканов: Военната помощ за Украйна се изчерпа, а тараторът за 9 евро няма да ни доведе доникъде
Масовият турист се отказа от ресторанта: Пазарува от магазина и носи храна на плажа
Нова платформа следи храните от етикета до касата: граждани подават сигнали за цени и качество
Тръмп е в капана на ескалацията, а войната с Иран все повече губи политическа логика
САЩ отвърнаха с нови удари по Иран след смъртта на американски войници

Ужас! Кой разбрал- разбрал, кой не, за негова сметка!