Операта в Стара Загора с новогодишна програма на 31 декември
Празничният концерт е последното голямо музикално събитие за изключително успешната творческа 2021 година
В навечерието на Новата година, на 31 декември, от 18.00 часа Държавна опера - Стара Загора ще представи за пети път „Новогодишна наздравица” в Операта. Празничният концерт е последното голямо музикално събитие за изключително успешната за Държавна опера в Стара Загора творческа 2021 година.
Всички зрители, които изберат да започнат своето празнично новогодишно тържество от уютната зала на Старозагорската опера ще имат възможността да повдигнат настроението си с богата и атрактивна програма, представена от великолепните солисти и оркестъра на Държавна опера-Стара Загора. Концерта ще дирижира забележителният диригент от Босна и Херцеговина Емир Нуханович, режисьор Славчо Николов, сценичен дизайн и костюми Гендони.
Участват солистите на Държавна опера - Стара Загора Ивайло Джуров, Елена Петрова, Симона Кодева, Емилия Джурова, Марин Русинов, Инна Андреева, Тереза Бракалова, както и атрактивната двойка млади оперни певци Велин Михайлов и Лилия Илиева. Особена чест е присъствието в програмата на именития френски пианист Ерик Бретон, който ще изпълни заедно с Оркестъра на Старозагорската опера „Варшавския концерт” на Ричард Адинсел.
Ще прозвучат популярни увертюри, арии от опери, оперети и мюзикъли на Джоакино Росини, Франц Лехар, Йохан Щраус, Джакомо Пучини, Имре Калман, Ленард Бърнстейн, песни от Стефан Димитров, Франк Синатра и др. Диригентът Емир Нуханович е избрал концертът да завърши с празничната бърза полка от Йохан Щраус „На лов”. В цената на билета за Новогодишния концерт е включен кетъринг. По традиция ще бъде разиграна празнична томбола с награди.
Христо Илиев със забележителен рекорд
Каква заплата ще получат астронавтите от лунната мисия Артемис II
Луис Суарес готов на сензационно завръщане за Мондиал 2026
БСП-ОЛ пред БАМИ: Развиваща се индустрия е базата за всяка социална политика
34-тата българска експедиция до Антарктида се прибра у нас
Без да подозира крадец отмъкна рядко скъпоценно яйце и часовник на стойност 2 милиона паунда
Хилда Казасян разкри защо е най-позитивният глас в журито на „Капките“
Крехко печено агнешко с ориз и спанак – ароматна класика за Великден, която изчезва за минути!
Над 2800 са трудовите злополуки за изминалата година
„Малко българско училище в Чикаго“ е възстановено в официалния списък на българските училища в чужбина
Краят на Тръмп идва до дни, обяви американски медиум №1
