×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • На 4 юли т.г. Авиомузей Бургас ще отбележи деветата годишнина от своето откриване
  • Регата „Черноморец Бургас 2026“ се завръща за своето 17-о издание
  • „Бургас и морето“ Ви очаква на 1 август в Летния театър
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

17 оферти на търг за парцел на военните в „Меден рудник“ - победителят се отказа и загуби 17 бона


17 оферти на търг за парцел на военните в „Меден рудник“ - победителят се отказа и загуби 17 бона
Ексминистърът Георги Панайотов прекратил търга, вместо да обяви за победител втория класиран, който съди МО
27 Декември 2021, Понеделник, 19:40 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

Заради имота до „Съни Хил“ вече има и съдебен спор

Търг с тайно наддаване за военен имот в ж.к. „Меден рудник“ претърпя необичайно развитие. Става въпрос за 1816 кв.м парцел в близост до комплекса „Съни Хил“.

Опитът на Министерството на отбраната да продаде имота, предназначен за ниско застрояване, бе проследен от „Флагман“. Последно през юли т.г. съобщихме, че печелившият участник в търга е бургаската фирма „Крис Трейд 2000“. Тя бе предложила над пет пъти по-висока сума от началната тръжна цена.

Какво обаче се случва впоследствие?

От „Крис Трейд“ са се отказали от сделката и са загубили внесения депозит за участие в търга.

„Съгласно чл. 57, ал. 1 от ППЗДС, спечелилият търга участник е длъжен да внесе цената, дължимите данъци, такси и режийни разноски в 14-дневен срок от влизането в сила на заповедта. Дружеството не внася дължимите суми и министърът на отбраната прекратява процедурата на основание чл. 57, ал. 2 и ал. 3 от ППЗДС“, съобщиха от Министерството на отбраната (МО) след запитване на „Флагман“.

От ведомството ни информираха и че е имало подадени цели 17 оферти за парцела.

„Депозитите на участниците в търга са освободени с изключение на „Крис Трейд 2000“ ЕООД, тъй като не се възстановява депозита на участник, който е определен за спечелил търга, но откаже да заплати определената от него цена /чл. 57, ал. 2 от ППЗДС/“, съобщават още от МО.

ППЗДС е Правилник за прилагане на закона за държавната собственост.

Според чл. 57, ал. 3 от този правилник ако победителят не внесе нужните суми, министърът „може да прекрати търга или да определи за купувач участника, предложил следващата по размер цена“.

В случая, неясно защо, служебният министър на отбраната Георги Панайотов е решил да прекрати търга, вместо да посочи за печеливш втория в класирането.

Любопитно е, че по казуса има и съдебен спор.

„Класираният на второ място участник в търга обжалва издадения административен акт, с който се прекратява процедурата“, съобщиха за „Флагман“ от МО.

Припомняме, че парцелът бе пуснат при начална тръжна цена 41 700 лв. без ДДС. „Крис Трейд“ спечели търга с цена от 210 995 лв. Депозитът, внесен от дружеството, е 16 680 лв.

Защо от „Крис Трейд“ в крайна сметка са се отказали от имота, губейки и въпросния депозит, не е ясно. Потърсихме представители на дружеството, но оттам отказаха коментар.

Така изглежда имотът според кадастъра (в синьо)

 




Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
15
Коментара
15
Коментара по темата
15.
Имам човек
28.12.2021 14:47:05
0
10
Случая е прост като гербаджия. Някой си заплюва военен имот, военния министър ДС иван подготвя "търг". Явяват се няколко свързани фирми със стъпаловидни оферти, за да се избегне риска някой случаен да се намеси. Като се отворят офертите свързаните фирме се отказват една по една губейки депозитчето, докато стигнат най-ниска цена. Тази схема работеше при ГЕРБ-ДПС, ама сега удари на камък.
14.
Кой е втория
28.12.2021 09:55:04
0
22
Хайде сега кажете кой е втория класиран и каква е цената която е дал и ще стане ясно защо министърът прекратява търга.
Знаем ги тези схеми - първия се отказва и печели втория с многократно занижена цена. Разпродадоха България на наши и ваши по тази врътка.
13.
Нямам търпение да чуя края!
28.12.2021 00:52:12
9
22
Новото е, че първо обещаха да правят електрически автомобили в Ловеч.
Оказа се, че не е в Ловеч, а в Пловдов.
И не са електрически автомобили, а електрически велосипеди…
12.
*********
28.12.2021 00:46:32
7
5
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
11.
До Пешо кобура
28.12.2021 00:25:36
0
14
Коя гора продадоха,Пешо? Я дай малко инфо,моля! Голяма част от гората в дясно по пътя за Горно Езерова е върната на собственици. В местността преди време имаше умишлен пожар ,а друга е изсечена от "неизвестни" извършители.
10.
Пешо кобура
27.12.2021 22:58:18
8
14
Продадохте и гората мръсници
9.
SEAHORSE
27.12.2021 21:23:01
5
26
Флагман.бг до кога ще ни занимавате с разбойническите схеми нАвашите спонсори от ГЕРБ !
8.
Флегмани
27.12.2021 21:12:00
6
29
При обявена цена от 41 бона, не може първоначалната да е 17 бона за търга, а 4100, нещо не ви е вярна информацията, а тези са тарикати сигурно вторите са дали 41 700, ама това при тиквата ставаше, сега дърво
7.
PTO
27.12.2021 21:09:19
1
36
Да се допитат до "Царят на приватизацията военни имоти", живеещ на близо. Демек Бенчо Бенчев.
6.
Гумата
27.12.2021 21:07:55
14
5
Тошко е свястно момче ,явно нещо е станало за да се откаже от търга .
Няма един който да каже че Тошко Желев е бил измамен от него .
5.
Голямата про(д)мяна
27.12.2021 21:07:24
25
25
Страхотна промяна дойде.... стани да седна, че да се накрадеме здраво като за последно.
4.
Търговец
27.12.2021 20:55:20
8
38
Ами Браво на Министъра! Просто проеба Старата и работеща схема! Бих препоръчал новият търг да е явен!
3.
Николай
27.12.2021 20:49:08
2
49
Стара схема втория Печели. Така изкупиха България
2.
ДАЛАВЕРА
27.12.2021 20:06:14
5
37
НАДЕТО ИМА НАД 10 ФИРМИ+ТОШКО 7=17 ФИРМИЧКИ. И СЯ КАЖИТЕ НЕ ИЗПИРАТ ЛИ ПО НЯКОЯ СТОТИНКА, КАТО ГИ ВЪРТЯТ СЯКА ГОДИНА. ЗАЩО 17 ФИРМИ НЕ МОЖЕ ЛИ 2 ДА ВЪРШАТ ЦЯЛАТА РАБОТА. В БЪЛГАРИЯ АКО ИМАШ МАЛКО ЩА ПУКНАТ ОТ ПРОВЕРКИ, АКО ИМАШ МНОГО СИ НЕДОСЕГАЕМ.
1.
От къдя на къдя
27.12.2021 19:57:29
32
34
Служебният на Радев продава?
Нали уж за избори се подготвяха,
или когато тока поскъпна 10 пъти, тогава не можели нищо да направят Радевките-стръвници, защото щели да накърнят интересите на спонсорите и менторите, а когато е да продажби и далавери, всичко им било позволено!
Уууу бре Радев измекярино долен, ще дойде и за теб Радев ден!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Нелепа драма в Приморско: 85-годишен турист се опита да плува и се удави в басейн Нелепа драма в Приморско: 85-годишен турист се опита да плува и се удави в басейн Чешки гражданин издъхна секунди след като влезе във водата по време на самостоятелна почивка, полицията разследва фаталния случай в голям хотелски комплекс Драма край Карнобат: Камион изхвърча от магистралата след инсулт на шофьора Драма край Карнобат: Камион изхвърча от магистралата след инсулт на шофьора 61-годишен мъж е получил тежък мозъчен удар зад волана на мощната машина и е спрял в канавката, лекари в Бургас се борят за живота му Свидетел от мелето на „Тракия“: Колата беше смачкана до задните врати, хората умираха Свидетел от мелето на „Тракия“: Колата беше смачкана до задните врати, хората умираха Часове след кошмарния сблъсък край Ямбол, първият шофьор, подал сигнал на спешния телефон, разказа за безпомощността, ужаса и липсата на спирачен път Лудост по български: Хеликоптерът бил на 3 минути от децата на „Славия“, но законът му забранил да излети Лудост по български: Хеликоптерът бил на 3 минути от децата на „Славия“, но законът му забранил да излети Можел е да кацне на аутобана, но наредба го оставила на земята Георги Константинов с премиера в Бургас, разказва за срещите си с Петя Дубарова Георги Константинов с премиера в Бургас, разказва за срещите си с Петя Дубарова За да публикува първите й стихове в „Родна реч“, се наложило да излъже, че седмокласничката е в осми клас Кървава драма край Мездра: Двама влюбени тийнейджъри загинаха Кървава драма край Мездра: Двама влюбени тийнейджъри загинаха Футболната общност във Враца е потънала в скръб след нелепата смърт на 17-годишния Иван и 16-годишната Йоана Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита! Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита! След поредицата от черни хроники по аутобаните у нас, специалисти настояват за кардинална промяна на пътната инфраструктура и замяна на компрометираните огради с бетонни блокове Бутафория ли са мантинелите: След трагедията на „Тракия“, камион скъса и парапета на „Струма“ Бутафория ли са мантинелите: След трагедията на „Тракия“, камион скъса и парапета на „Струма“ Вътрешният министър настоява за проверки на пътните съоръжения. Време е управниците да потърсят съветите на машинен инженер, запознат с якостните свойства на металите и с науката Съпромат! 73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“ 73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“ Оръжието било укрито в кабината и в шкаф на полуремаркето Шофьорът на камиона-убиец: Направих всичко възможно да го овладея, след като гумата се спука Шофьорът на камиона-убиец: Направих всичко възможно да го овладея, след като гумата се спука Той сподели, че се е опитал да помогне и поднесе своите съболезнования на опечалените роднини
Отсрочка за „Лукойл“: САЩ даде още месец за продажба на активите Отсрочка за „Лукойл“: САЩ даде още месец за продажба на активите Сделката ще изисква одобрение от службите в САЩ Спряха спешната евакуация на кораби през Ормузкия проток след експлозии Спряха спешната евакуация на кораби през Ормузкия проток след експлозии Снаряд поразиха контейнеровоз под сингапурски флаг и замрази мащабната хуманитарна операция на ООН за спасяването на стотици моряци Трусовете превърнаха Кракарас в град на ужасите, 235 загинали и хиляди безследно изчезнали Трусовете превърнаха Кракарас в град на ужасите, 235 загинали и хиляди безследно изчезнали След апокалиптичното земетресение във Венецуела, спасиха жена затисната 24 часа от отломките, прогнозите за загиналите са смразяващи Преговорите за мир пред провал след израелските удари в Ливан и спор за милиарди Преговорите за мир пред провал след израелските удари в Ливан и спор за милиарди Иран се готви да въведе такса „Преминаване“ за танкерите след изтичането на срока от 60 дни, а Оман, под натиска на САЩ, искат да отворят южен коридор, но това е невъзможно без съгласието на Техеран Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина Необичайната история на шестте теракотени артефакта приключи с официална дипломатическа церемония Идва ли редът на Кримския мост? Идва ли редът на Кримския мост? След като прескочи всякакви забранителни линии, Украйна се стреми да изолира Крим и поставя под въпрос устойчивостта на Русия  САЩ изпращат спасители в Каракас САЩ изпращат спасители в Каракас Тръмп: Броят на жертвите е опустошителен Апокалипсис във Венецуела: Адски трусове сринаха столицата, броят на жертвите е огромен Апокалипсис във Венецуела: Адски трусове сринаха столицата, броят на жертвите е огромен Според Американския геофизичен институт броят им ще достигне между 10 000 и 100 000 души Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн B cтpaнaтa-лидep бpoят им ce yвeличи cъc 75% зa 10 гoдини Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола Специалистите съветват да се наблегне на разтворимите фибри и мононенаситените мазнини, вместо да се разчита единствено на медикаментозна терапия
Йордан Цонев Йордан Цонев Правя го от 1990 г., 36 години са достатъчно Виц на деня Виц на деня Иванчо казва на баща си:
- Татко, ти си голям късметлия!
- Защо?
- Няма нужда да ми купуваш нови учебници! Оставам в същия клас!
Виц на деня Виц на деня - Какво се получава, когато 5 блондинки се наредят една до друга ухо до ухо?
- Въздушен коридор!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ами имам две пози за сън: зимна - охлюв и лятна - морска звезда.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори