Дядо Коледа на плаж Аркутино, раздава подаръци
Единственото условие да получите книжка от него, е да се включите в екоакцията край морето
Книжка с интересна информация за замърсяването по българските плажове ще получи всеки, който се включи в екоакцията на плаж Аркутино. Това обяви пред Нова телевизия Никола Бобчев, който застана пред камерата, облечен като Дядо Коледа.
„Може да я получите и онлайн „Малка книжка за пластмасовите отпадъци“ и ако съберете малко отпадъци и се снимате. Фотографията трябва да е с хаштаг Чистата Коледа. Предвидили сме и още много подаръци“, добави той.
Доброволци се събират в 10:00 часа на плаж Аркутино, за да го почистят, обяви кореспондентът Цеца Алексова. Инициативата се провежда за четвърта година.
„Отпадъците ще ги съберем. Тези, които могат да се рециклират, ще ги рециклираме”, обясни Никола Бобчев, който е организатор на акцията.
„Тази инициатива я организираме с цел да покажем нашето отношение към морето и да поднесем един чист коледен подарък и на нашето море, защото ни е ценно“, каза пък Илияна Стоилова.
„За четвърта поредна година организираме събитието „Чистита Коледа“. Предвидили сме няколко почиствания между Коледа и Нова година“, добави Бобчев.
„Морето постоянно ни връща доста голямо количество отпадъци. Те циркулират, мигрират.
Днес виждаме доста отпадъци по плаж Аркутино. Вчера бяха по-малко. Това е вследствие на ветровете, на вълненията“, обясни Илияна.
„Очакваме около 35 човека да се включат днес в почистването на плажа. Всички ще сме дегизирани с коледни шапки и ще сме заредени с коледно настроение“, каза пък Никола Бобчев.
Родопската теснолинейка навърши 100 години от първото си пътуване
Мантинела отне живота на моторист
Туристка загина след падане по билото между Козя стена и Ехо
Нови цени на винетките - вижте тарифите
Фурната блести без търкане: Трик с таблетка и кухненска хартия разтваря мазнината
Десетки кораби чакат по Дунав: Нивото при Русе падна до минус 89 сантиметра
Пържени тиквички с чесън и копър в буркан: Любим летен вкус за студените дни
Дъжд от пари: Хвърлиха 665 000 евро в морето пред плажуващи
Тежка катастрофа с български тир затвори магистралата Атина-Ламия, има загинал
Вандали трошат табелите за забрана на къпането край фаталния вир в Струма
Инфантино се огъна: ФИФА спира сделката за част от Световното
Омбудсманът ще сезира Конституционния съд за МРЗ и трудовия стаж
