Ще събори ли строителният министър камбанарията на царевската църква „Свето Успение Богородично“
Общественикът от Бургас Бисер Русимов е подал сигнал до няколко институции
Министърът на регионалното развие е сезиран от бургаския общественик Бисер Русимов за статута на камбанарията на храма „Свето Успение Богородично“ в Царево.
Русимов, който е много деен в неправителствената организация ОЗБГ, е и активист в ПП Средна европейска класа, мандатоносител на „Продължаваме промяната“, се интересува живо от казуса в южната община. В тревожно писмо до РДНСК, Община Царево и с копия до ДНСК и МРРБ, Русимов настоява да се изясни доколко е законен строежът на камбанария.
Той задава четири въпроса:
- Има ли проект за стоманена кула с височина 10 метра (камбанария), паркинг и подпобни стени?
- Има ли одобрен ПУП и виза?
- Има ли издадено Разрешение за строеж на базата на одобрени проектни книжа по всички части
- Има ли актове за СМР, АКТ 15 и издадено разрешение за ползване.
По Закона за достъп до обществена информация (ЗДОИ) бургазлията иска да се запознае с всички строителни книжа.
От писмото му, което е подписано на 26 ноември, става ясно, че входира институциите по този казус за втори път. Преди това е задал идентични въпроси на 5.07.2021 година и според твърденията му не последвали никакви реални действия от страна на институциите.
От известно време в морската община се разпространяват слухове, че камбанарията ще бъде съборена, защото била незаконна. Досега няма данни да са предприемани подобни действия, а днес за пръв път стана ясно откъде идва сигналът за спорното строителство на светия имот.
На вчерашната общинска сесия в Царево отец Стоян Кралев, който служи в тази църква, алармира обществеността, че районът около храма в кв.“Василико“ е обезобразен. Свещеникът изигра своеобразен пърформанс, оставяйки резачка на банката, заемана от кмета Георги Лапчев. Позицията му от една страна бе провокирана заради слуховете, че общината иска да събори камбанарията, а от друга – заради отсечените дървета в кв.“Василико“.
По време на заседанието кметът говори по темата и отбеляза, че ако е можело растителността щяла да бъде запазена, но в случая било невъзможно, защото дърветата били над 50 години, напълно неподходящи за градска среда и превръщащи се в реална опасност.
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло
Падаща противоградова ракета подпали житен масив във видинско
Откакто научих тази рецепта за запеканка, вече не пържа тиквичките
31-годишен мъж е обвинен за смъртта на Къци на Лъвов мост
Започва възстановяването на уличните настилки по интегрирания воден проект на Несебър
Премиерът Радев: Няма да замразяваме минималната заплата тази година
Анелия разкри тайната за перфектна фигура
Шампионка по борба загина след скок от 11-ия етаж заради любовна драма
Ако нямаш книжка, аз ще ти уредя, звъним и ти донасят веднага: Вижте схемата за фалшиви СУМПС
Рецепта за праселкухен - немски бутер сладкиш с плодове
Без ръст на минималната заплата до 2028 г. и нови осигуровки за част от държавния сектор
Държавата създава приложение, което ще показва в реално време цените на основните хранителни продукти

Отчето и Лапчев преди време са си превишили правомощията, като заедно са изградили незаконна ограда, която по своему ограничава достъпа за свободно преминаване до скалите на които от години ходим. Нека Лапчев да каже след, като с общински средства е позволил застрояването на тази местност дали има прилежаща документация, проект и разрешително за строеж!
На Агент Тони - Георги Пейчев му пречиха делфините в черно море и искаше квота за улов...
На сина му Емил Пейчев му пречат свободните медии и пуска жалби от къде имали криминалната му регистрация...пуска жалби срещу къмпингите, срещу всички и всичко....
А сега на техния съратник Бисер Русимов му пречи камбанарията!!!!
Русимов пише жалбата...
Тия хора нормални ли са да се захващат с църквата?
Пейчев, оттегли се, отрови местната политика...
Да пишеш във ФБ че Лапчев иска да бута камбанарията, а твой съратник да пуска жалбата...Русимов и Пейчев нали са от Продължаваме промяната...
Помага човека не си играе!Хората всичко виждаме!
Особенно на тази, която е разглобяема конструкция!
Имат много пара хора!Страшни манипулатори!
Отиваш му на крака да говориш за доставка на материали които са нужни за строежа, обаче той се гнуси да те погледне. Какво прави търговец в храма и да го гледа в очите, него богоизбрания?
Строял църквата с дарения от приятели. Как пък и не му повярвах. Интересно ми е какви са счетоводните отчети и дали няма разходи по завишени цени там. Такива като тоя са ми супер съмнителни.
Явно е нямал приятел архитект
А Пейчев е на дъното с неговите долни лъжи.