Каква е истината за катастрофата с началника на РУ Средец Ивайло Драгиев
Инцидентът е съвсем лек, щетите изцяло материални, няма пострадали
Слух за тежка катастрофа край Дебелт с участието на началника на Районното управление на полицията в Средец Ивайло Драгиев се разпространява мълниеносно в последните часове.
В редакционната поща на Флагман.бг от снощи до този момент са постъпили над 10 сигнала, които алармират за инцидента. В част от тях има смущаващи твърдения, които обаче се оказаха много далеч от истината.
Действително, Ивайло Драгиев е участвал в инцидент край Дебелт, който обаче е бил изключително лек и има абсолютна прозрачност. ПТП-то, макар и съвсем леко, дори фигурира в ежедневната хроника на ОД на МВР в Бургас. В нея е написано следното:
„На 14.12. т.г., на пътя Средец-Бургас, в посока с.Дебелт, лек автомобил „Пежо 406“, с бургаска регистрация, управляван от 51-годишен бургазлия, допуска пътен инцидент с материални щети с автомобил „Рено Меган“ с бургаска регистрация, управляван от 40-годишна жена от Средец“
Флагман.бг узна, че инцидентът е при разминаване между автомобила, шофиран от Драгиев – „Пежо 406“ и „Рено“-то на 40-годишната жена. По двата автомобила има леки материални щети, които във всеки друг случай щяха да се изчистят с двустранен протокол между участниците в ПТП-то, но заради факта, че единият шофьор е полицейски служител и за да не останат и грам съмнения, са предприети всички превантивни мерки за изясняване на цялостната ситуация.
Нито един от двамата водачи не е употребил алкохол, нито е шофирал с превишена скорост. Ивайло Драгиев се е прибирал от Средец към Бургас с колеги от Районното управление, научи Флагман.бг.
В полицейските среди е сочен за изключителен професионалист, който имаше отлична кариера и преди да поеме управлението в Средец. Висока оценка за работата му имат и местните власти. Драгиев е начело на РУ Средец от близо 7 години и е изградил солиден екип, рабонещ перфектно в трудоемката община, която е със смесено население и огромна територия. Като началник на РУ Средец, Драгиев е безкомпромисен, заради което си е навлякъл гнева и на криминалния контингент, които използват тази ситуация, за да го уязвят, категорични са местни авторитети.
Лора Христова с нов силен резултат, Гришо си уреди среща с Алкарас
Пролетно време в България - температури до 18 градуса
Най-полезните пролетни храни за повече енергия и добро здраве
Призрак на вълк пази Родопите?
Как да приготвим хрупкави пилешки хапки за 30 минути: лесна и бърза рецепта
5 най-чести грешки при пране и как да ги избегнете за по-дълготрайни дрехи
Най-опасните зодии: кои знаци могат да бъдат най-отмъстителни
Карлос Насар стана част от протест
Българка скочи в 7-метров преливник, за да спаси кучето си
Топ специалист ще оперира Малена Замфирова
Лесна рецепта за пържени картофи по български
