Млад мъж с голямо сърце донесе съвсем сам магията на Коледа в карнобатско село
Привлякохме млади хора от Бургас, които се връщат тук най-често през уикенда и искаме да им е приятно, споделя той
43-годишният Филип Петров вдъхна живот на карнобатското село Крушово. Съвсем сам младият земеделец с голямо сърце подари коледна украса и донесе празничната магия в част от парка, за да изненада местните жители.
Филип се занимава със зеленчукопроизводство и част от оранжериите му се намират в Крушово. Той не живее там, но чувства хората там като свое семейство. Част от лампичките са закупени от бюджета на читалището, но за да стане още по-красиво, Филип е вложил въображение и свои средства за украсата.
„Иска ми се да повдигна духа на жителите на едно според много хора замиращо село. Но ние привлякохме млади хора от Бургас, които се връщат тук най-често през уикенда и искаме да им е приятно и да се прибират редовно“, каза пред Флагман.бг Филип.
Той и негови приятели обновяват и поддържат парка в селото, който е с площ от 6 дка. Дъските на всички пейки са сменени, монтирана е поливна система, издигната е и дървена беседка, групата доброволци поддържа парка – коси го, полива го и засажда дървета.
Земеделецът Филип Петров споделя още, че е и председател на читалището в селото, което има масивна сграда с киносалон с над 200 места. Най-голямата му мечта е тя да бъде ремонтирана и да се използва от местните жители.
Как да си неустоим в леглото: 5 Съвета за увереност и страст
Ще увиснат ли пенсиите и заплатите заради липсата на редовен бюджет
Руски дипломат е открит мъртъв
Присмиват се на Леонардо ди Каприо за младите му гаджета
Може ли да ви глобят заради ароматизатор в колата
Жестоко насилие на спирка в София: Мъж арестуван след нападение над жена
38-годишна роди бебе с 0,15% алкохол в кръвта
Колко пари мога да обменя без декларация за произход
Почина шимпанзето "гений" Ай
Обявиха грипна епидемия във Варна
Милионерче, не се подгрявай: Имат ли руснаците и италианците пари за Алекс и Мони Николови
Дядо шашна опашката в квартален магазин: Как пазарува с евро и лева

Второ, младежа. Хубаво е направил.