Кипър започва ваксинацията с трета доза на всички пълнолетни
За ваксинацията с бустерна доза е необходимо да са изминали шест месеца от поставянето на втората доза
От днес в Кипър започва ваксинацията с трета доза от ваксините срещу COVID-19 на всички граждани над 18-годишна възраст, съобщи АНА-МПА. Решението за това беше взето на 15 ноември с цел по-голяма защита на пълнолетното население.
За ваксинацията с бустерна доза е необходимо да са изминали шест месеца от поставянето на втората доза от ваксините на Пфайзер/Бионтех, Модерна и АстраЗенека или от единствената доза на ваксината на Janssen.
Кипърските граждани могат да запазят час за ваксинация през специалния интернет портал или да използват ваксинационните центрове със свободен достъп без предварителен час.
Центровете ще бъдат отворени в делнични дни от 8 до 18 ч., а в събота от 8 до 13 ч. Жителите на Кипър, ваксинирани с продукта на Janssen, ще могат да получат бустерна доза само в тези центрове.
Лицата, които не са регистрирани в електронната система на кипърското здравеопазване, ще бъдат ваксинирани всеки петък от 8 до 18 ч.
Източник: БТА
Разбиха печатница за фалшиви евро в Румъния след арестите в София
Дете на 14-години е било принудено износи близнаците на майка си и приятеля ѝ
4386 дела са постъпили в Окръжния съд в Бургас през 2025 г., повече от 75% са приключени
Никола Цолов получи премия от 25 000 евро
Моджтаба Хаменей дал благословията си за сделка със САЩ
КЗП затвори заведение в Бургас
Отличиха най-добрите във втория творчески конкурс в Несебър
Два медала за СК „Бушидо“ на държавните първенства по карате в Несебър
Орбан: ЕС няма пари, но тегли милиарди за Украйна
Държавата и бизнесът синхронизират действията си за успешен летен туристически сезон
Годеницата на Рачков ще дава съвети в предаването на Гала
Вдигат лимита за плащането в кеш - рай за сивата икономика
