×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Кандидатури за европейски прокурор от България се подават до 11 май
  • Лидери на близо 50 държави се събират в Ереван
  • Украински дрон удари жилищна сграда близо до центъра на руската столица Москва
  • На 4 май се навършват 123 години от гибелта на революционера Гоце Делчев
  • Съдът гледа делото срещу Станимир Хасърджиев за 17 престъпления
  • Идва истинската пролет
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Вижте каква ще е структурата на кабинета „Петков“, има изненади


Вижте каква ще е структурата на кабинета „Петков“, има изненади
Кирил Петков ще е министър-председател, а ПП ще вземе 8 от 19-те министерства в новия МС
05 Декември 2021, Неделя, 19:17 ч.
Автор: Флагман.бг

Ще има министерство на държавните предприятия, както и на климата

Общо 19 министерства ще има в новата структура на Министерски съвет. Сред тях има няколко изцяло нови ведомства.

Както още преди седмица стана ясно ще се създаде Министерство на растежа и иновациите, а идеята от последните часове е да има и такова на климата, както и на държавните предприятия. За последното лично е настоявал Кирил Петков, който застъпва тезата, че всички държавни дружества трябва да минат под една шапка, за да имат по-добра комуникация помежду си.

Очаква се през идната седмица коалиционното споразумение да бъде подписано. Всеки назначен министър сам ще има избира екипа си, премахва се познатия от досегашния коалиционни управления квотен принцип.

Във вечерната си емисия бТВ току-що съобщи, че министерствата ще бъдат разпределени по следния начин – 8 ПП, 4 – БСП, 4 – ИТН, 3 – ДБ.

Към този момент е постигнато споразумение за следното разпределение:

ПП: финанси, растеж и иновации, образование, МВР, отбрана, транспорт, култура и здравеопазване

БСП: Министерството на държавните предприятие, труда и социалната политика, земеделие и туризъм

ИТН: МВнР, енергетика, регионално развитие и спорт

ДБ: правосъдие, екология и климат

Почти сигурно от досегашния служебен кабинет постовете си ще запазят Бойко Рашков – МВР и акад.Николай Денков – министерството на образованието. Не е изключено служебният премиер Стефан Янев да поеме отбраната в бъдещото правителство.


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
32
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Добри новини за Любослав Пенев: лечението дава резултат Добри новини за Любослав Пенев: лечението дава резултат 04/05/2026, Понеделник 17:45 0
Михаил ДИМИТРОВ Антонио Бандерас аплодира българската Медея в Мадрид Антонио Бандерас аплодира българската Медея в Мадрид 04/05/2026, Понеделник 15:40 0
32
Коментара по темата
32.
успех !
07.12.2021 16:34:34
9
5
Успех на новото правителство !Довършете делото народно и изтръгнете политическата мафия !
31.
ТЪЖНО
07.12.2021 13:24:29
2
12
ЯВНО НИЕ НАРОДЪТ НА ТАЗИ ДЪРЖАВА, КОИТО ПО БРОЙ СМЕ ПО-МАЛКО ОТ ЕДИН ГРАД НАПРИМЕР ЛОНДОН СМЕ ГОЛЕМИ.....ОВЦЕ ДАВАЩИ МНОГО ВЪЛНА ЗА СТРИГАНЕ. ТА ТОЗИ ГРАД ЛОНДОН СЕ УПРАВЛЯВА ОТ ЕДИН КМЕТ , А БЪЛГАРИЯ ОТ 19 забележете сериозно 19 МИНИСТЕРСТВА.
30.
Хрис
06.12.2021 23:12:08
16
17
Крадливите мутри не могат място да си намерят! Времето за плащане дойде мазни ,надменни и прости продажници! Ще се разбягате като мишки мошеници алчни! Тербаджийски самозабравили се отрепки.
29.
Български офицер
06.12.2021 20:35:36
17
16
" Канадските мошеници " ги чака " Наказателният взвод " ....! МРЪСНА СГАН !
28.
ИСТИНАТА
06.12.2021 19:57:41
20
31
ДО 21: Когато изминем дългия път на Борисов, постигнеш неговите успехи, сътворил поне едно смислено нещо в интерес на България, носиш отговорност за цялата държава и заемеш поне един от постовете му, ще си позволявал подобни коментари.
С коментара не обиждал никого, обиждаш себе си и показваш колко си прост, неграмотен и некомпетентен. Когато държавата изпадне в немилост и бъде разграбена, ти ли ще я възстановиш?
Правителство "ще има", но на каква цена? Да си премиер след Борисов, е все едно да пееш след ЛИЛИ Иванова?
27.
ДАНЪКОПЛАТЕЦ
06.12.2021 19:44:39
13
25
До 21: Колко трябва да е прост и невежа някой, за да си позволи подобен коментар. Ако е млад, може да му се прости невежеството, но не и факта, че не е запознат как и от кои беше разграбена, приватизирана и газирана държавата, начело с видната приватизатора К. Импексова, виновникът Е. Гечев за банковия фалит и хиперинфлацията, с краен резултат фалит на държавата. А късопаметните възрастни да ги попитат, къде потъна пенсионният им гонд? От 6 м-ца се разграбва, сега си поделят важни министерства и печеливши фирми, от служебния бюджет липсват 7-8 милиарда, познай в чии сметки са. Царят и питата му ни "оправиха" за 800 дни и си тръгнаха милионери, "харвардските тарикати" ще ни "оправят" по-бързо. Държавата и икономиката се сриват, раздава се бъдещето на децата ни на порции. Можеше да си размърда сивото вещество и да проумееш, че Б-Я е единствената от бившите соц.държави, в която се връща комунизма.
Който неумее да гласува, трудно ще пазарува@
26.
Анти БСП
06.12.2021 14:26:29
17
61
Не мога да разбера защо дават най крадливите министерства на БСП!!!
И Корнела какви критерии покри за честност и експертност?По приватизация и крадене я знаем ,че е експерт Лично Станишев беше я уволнил за корупция.
25.
Танева
06.12.2021 13:27:48
11
48
На такава малка държава бол министерства.
24.
Правилно
06.12.2021 11:51:02
24
38
Какво лаете срещу министерство на климата ?
Искате да продължим да горим италианските боклуци в България ли ??!?
23.
Лора
06.12.2021 10:06:47
54
72
В Белене АЕЦ може да няма, но ако Б.Рашков е министър лагери сигурно ще има. Един човек от миналото, с похвати и стил на ДС.
22.
Танева
06.12.2021 09:58:02
19
78
Много министерства.Не ни трябват още хрантутници.
21.
Квичи троле
06.12.2021 09:31:09
70
69
Крадливи гробаджийски нерези ги в страх да не ги изринат от кочината. Искат си винету и крадливата мутра обратно.
Свърши вече гробаджийски хлебарки.
Койт крал крал.
Каквито и глупости да пророкувате тиквун- най простия мин председател в света го няма вече.
От тука нататък може да запази малко достойнство или да се излага до последно
20.
Гласоподавател
06.12.2021 09:18:48
63
80
Предлагам към Министерството на вътрешните работи отново да се създаде Комитет за държавна сигурност и колкото ветерани-убийци има останали живи в България и извън нея да бъдат привикани и назначени на служба. Също така и останалите живи от ЦК на БКП, примерно Милко Балев , абластните секретари на БКП, също да бъдат включени в състава на правителството от редиците на ПП. Да възродим социализма за да бъде дволен зеленият чорап и старците , които изпитват носталгия по открития затвор Народна Република България, да не можем да идем на гости на брат или сестра си до съседния град и да се лигимитираме на милиционерските постово па всички кръстовища на пътя. Да получаваме международните паспорти само ако КДС одобри а с лична карта извън страната можем само да мечтаем. Такъв мазохистичен народ няма по света. Няма такава държава, няма такава нация....
19.
Бебе
06.12.2021 08:48:55
63
88
Структурата е ясна-комунистическа и диктаторска. Изискванията към избраните се увеличават-освен почтенни трябва да бъдат и любители на чашката. В МС ще има бар с безплатна пиячка. Не зная дали в Харвард има специалност връщане на комунизма и диктатурата, но Петков прави точно това. Защо БСП да печелят избори, след като може и последни да управляват?
18.
До номер 15 и 16
06.12.2021 08:27:38
40
43
Педолино, намаляй злобарките, пиенето на ракия и бяло мъжко мляко, че ти влияят зле и
пишеш неграмотни щуротии.
17.
До 1112
06.12.2021 06:07:44
25
53
Нищо няма да се промени, селски, само друг ще събира парата. Където е текло пак ще тече, само друг ще врътка кранчето. Като в НС са от любов народна защо първо си вдигнаха техните заплати. Ти си ми мил, ама аз съм си по-мил, народе! Дерзайте, всеки депОтат - министър и комисионер! Урааа!
16.
До опитния лизач (смукач)
06.12.2021 06:06:28
53
26
Таз глупост никой няма да я чете до края.
Поне да ти го сложи с 200 тиквун пожелавам.
Гилямо писане е паднало.
Заслужаваш
15.
Хахах
06.12.2021 06:05:00
58
34
Тука що отчаян трол има вие за пълния капут на простата мутра от банкя.
Иска ПКП председател и маринов - приятеля на очите министър.
А защо не и мис бикини мин. председател? По добре от другата слива- митов.
Скъпи гробаджийски лизачи. Издайте стихосбирка.
14.
Сали
05.12.2021 23:54:23
22
7
Изсрах салам
13.
Диян Миронов
05.12.2021 23:34:10
34
44
Комитова беше най-добрата министърка от сл. правителство. ИТН да се замислят.
12.
Опитен
05.12.2021 23:30:18
56
112
ТРИУМВИРАТ
Мунчо, Кирчо и Кокорко,
туй е нов триумвират.
Всеки е голям отворко,
в тях е истината, брат.
Харвардци с медни фанфари,
спираме вече всички поквари.
Почва се разговор, в мола сме всички,
няма да има задни вратички.
Няма да има наши и ваши,
почва гонитба на всички апаши.
Първо обсъждат голяма картина,
после прокарват нова пъртина.
Всичките теми подробно разглеждат,
всичко в детайли обстойно преглеждат.
Мили, вежливи, добри, хармонични,
направо изглеждат другари отлични!Темите много, все наболели,
пишат и мислят, главите навели.
После говорят с думи солидни,
нали са хора все учени, видни.
Вътрешно мислят за тема по-важна,
дали ще им а баница блажна.
Идва копанка огромна, дълбока,
дебне зад нея ламята жестока.
Много милиарди Европа ще сипе,
всеки ще иска за джоба да щипе.
Дебнат ги камъни лоши, подводни,
нали са всичките уж благородни.
Сбраха се вкупом с мафия стара,
стар инкасатор, Румен Овчаря.
Дълъг, изкусен в офшорните зони,
отдавна направил много милиони.
Таско Ерменков, стар ченгесар,
много експертен, боен другар.
С чанта за хиляди, дърта Масларка,
крадла богата и зла копанарка
Стар шампион по фалирали банки,
Гечев остави жалки останки.
Доларът скочи тогава безкрайно,
беден остана народът ни трайно.
Киро Канадски е пръв модератор,
Асенчо Кокорков след него оратор.
Доста въпроси сега ще решават,
искат години да ни управляват.
Безброй гигабайти в облака ще вкарат,
кибер министър там ще докарат.
България става хъб на финанси, почват страхотни парични сеанси.
Рукват безкрайни потоци пари,
ликувай, народе, с лопата греби!
Всички олигарси стават демократи,
на хората дават големи заплати.
Думите се леят, приказна утопия,
блаженсто неземно,нова филантропия.
Здраво заседават, в къщи не се връщат,
даже нямат време жена да прегръщат.
Пулове, панели, хъбове, старт-ъпи,
хванаха жените всички на калъпи.
Графики, анализ, реформи, концесии,
нови, непознати досега професии.
Министър по климата, шеф на водопади,
всичко електронно, всичките доклади.
Всички ученички, всички ученици,
Ицо Хазарта прави ги циници.
Неговата песен „Хвани ме за тръбата“,
искаме да стане химн в училищата.
Това е моралът, това е промяна,
така ще порасне новата ни смяна. Здравето народно е болната тема,
напълно пробита здравната система.
Курделана иска болници безплатни,
Ето, вече идват времената златни.
И ще образува нови здравни каси с тях ще се лекуват всички сиромаси.
Баба Зайка пита - „Откъде пари?“
Биволица горда пръхти и мучи.
Асенчо се изказа - „Течове ще спрем,
каквото е възможно, туй ще съберем.“
Киро пояснява с мисъл меродавна,
как ще се изхарчва парата държавна.
Времето минава, приказват и спорят.
Някой се изтърва, глупости дърдорят.
На Кирчо жена му прави торти „Гараш“,
като сме събрани, що не ни докараш. Тортички ще хапнем с голяма наслада,
в преговори тежки туй е за награда.
Пак продължават, какво щели да правят,
кражбите ще спират, всичко ще оправят. Всичко реформират, всичкопреустройват, всичко прекръщават,всичко ще настройва.
Народът ги слуша, гледа и се чуди,
ние ли сме куку или те са луди. Мунчо Диригента гледа отдалече,
много е доволно подлото човече. Киро Канадски погледи събира,
жените лудеят, нямат вече мира.
Всички получават оргазмени тръпки,
хормоните кипват, излизат им пъпки.
Казват че, приличал на Джон Траволта,
действа им на всички като двеста волта!
Идва вече краят на тази поема,
бързо извадете лютата ракия.
Тя ми е утеха, тя ми е емблема,
утре ще я плащам тази вересия.
11.
Бах
05.12.2021 22:45:23
24
82
Само 19 министерства. Нали съкращаваме 30 000 държавни служители. Какви Дирекции, Агенции, Управления ще се съвместяват в новите министерства? А в старите? Там чужденци ли ще работят? Позьорщина преминаваща в позорщина!
10.
Опитен
05.12.2021 22:37:02
20
65
Щели да правят и Министерство на водопадите.
9.
ния
05.12.2021 21:14:01
34
79
В никакъв случай Денков- вреден е за българското образование, нагледахме се на простотии!
8.
До бургазлията
05.12.2021 21:00:55
66
30
Я отиди да се буустнеш за пореден път, герберастче, не разправяй изтъркани балалайки за комунизъм. Да не се размножиш пак като амеба- Бургазлия, Ваксиниран, Burgas и т.н.
7.
до 1
05.12.2021 20:12:44
19
55
Двойна символика - хем идиотщина, хем ги докарва до заветното проклето 19!
6.
Бургазлия
05.12.2021 19:56:25
47
121
Хахахаха БСП 4 места а пък дъртия комунист Рашков ще бъде от квотата на ПП .....

Другари от ДБ видяхте ли какво правителство докарахте ???
Градска десница били.
Смешни сте, пфф
5.
До Читателя
05.12.2021 19:54:19
17
61
Дейността на Министерството на климата обхваща много широк кръг от въпроси, включително по-специално опазването и рационалното използване на природните ресурси - въздух, жива природа или минерални ресурси. Климатът е свързан и със задачи в областта на устойчивото развитие, климатичната политика, включително адаптирането към изменението на климата, както и горското и ловното стопанство.
А познай сега, това в коя държава е ?
4.
До 1
05.12.2021 19:51:54
31
48
Такива структури има и в други държави климата в момента е голям проблем
3.
1112
05.12.2021 19:51:23
46
53
Влезте и на рибарското пристанище в Сарафово да видите как се прибират пари без отчетност пълна бащиния хранилката на ГЕРБ
2.
до 1
05.12.2021 19:41:47
32
94
Не иронизирай !
Знаеш ли че чак в Харвард са завършили ?
Министерството на Климата ще има четирима зам. министри.
На Южният Вятър, на Северният вятър, Източният и Западният вятър.
Защото в този Министерски Съвет бая духане ще пада.
21 Министри, 70 зам. министри.
3-5-8 на Станишев направо ще ни залипсва.
1.
Читател
05.12.2021 19:28:28
32
99
Министерство на климатът. Серизно ли?
А защо не на мирските кончета.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Панорама на средното образование в Бургас: Представят най-актуалните специалности Панорама на средното образование в Бургас: Представят най-актуалните специалности Двудневно събитие представя иновативните специалности в бургаските гимназии и насочва кандидат-гимназистите към бъдещите им кариери Пуснаха на свобода д-р Хасърджиев и модела Анастасиос Михайлидис Пуснаха на свобода д-р Хасърджиев и модела Анастасиос Михайлидис Съдът освободи двамата под парична гаранция, въпреки тежките обвинения в сексуално насилие и разпространение на порнографски материали с непълнолетни Дадоха ход на делото срещу Станимир Хасърджиев за наркотици, порнография и сексуални престъпления Дадоха ход на делото срещу Станимир Хасърджиев за наркотици, порнография и сексуални престъпления Четиримата обвиняеми, сред които и актьорът Росен Белов, отговарят по сериозни обвинения, свързани с насилие, наркотични вещества и порнографско съдържание Двама в критично състояние след нападението с нож във Варна: жената ръгала наред в магазина Двама в критично състояние след нападението с нож във Варна: жената ръгала наред в магазина Полицията продължава разследването, но мотивите за нападението са неясни Добри новини за Любослав Пенев: лечението дава резултат Добри новини за Любослав Пенев: лечението дава резултат Легендата на ЦСКА и националния отбор продължава имунотерапията си в София и вече мисли за завръщане към треньорството Георги Тумпалов: чакам извинение за написаните по мой адрес неистини Георги Тумпалов: чакам извинение за написаните по мой адрес неистини Бизнесменът обяви награда от 1 милион евро на всяка медия или журналист, които докажат, че е теглил кредити от банки Междузвездната треска завладя света: феновете празнуват Междузвездната треска завладя света: феновете празнуват 4 май събира почитателите на сагата с култовия поздрав May the Fourth be with you, а тази година очакването е насочено към Мандалореца и Грогу Кървава драма във Варна: Жена от Литва нападна с нож четирима Кървава драма във Варна: Жена от Литва нападна с нож четирима Един от пострадалите е прегледан и освободен Фискалният съвет към властта: Не пипайте данъците, режете разходите Фискалният съвет към властта: Не пипайте данъците, режете разходите Съветът настоява за край на автоматичните увеличения на заплати и пенсии, равни осигуровки за държавни служители и оптимизация на администрацията Кредити с чужди лични карти: разбиха схема за над 120 000 евро Кредити с чужди лични карти: разбиха схема за над 120 000 евро Групата подменяла снимки в истински документи, минавала през лицева верификация и теглела пари чрез виртуални карти
Българка се бори за живота си след падане от 20 метра на Самотраки Българка се бори за живота си след падане от 20 метра на Самотраки 64-годишната туристка е транспортирана в болница в Александруполис с тежки травми на главата и множество наранявания Йотова в Ереван: България е мост между Европа, Азия и Близкия изток Йотова в Ереван: България е мост между Европа, Азия и Близкия изток На срещата на Европейската политическа общност държавният глава постави акцент върху газовите коридори, Коридор 8, Дунавските връзки и ролята на Черно море Антонио Бандерас аплодира българската Медея в Мадрид Антонио Бандерас аплодира българската Медея в Мадрид Народният театър изигра шест разпродадени спектакъла в Teatros del Canal, а испанската критика отличи Радина Кърджилова и трупата Дрон удари жилищна сграда в Москва, близо е до българското посолство Дрон удари жилищна сграда в Москва, близо е до българското посолство Няма пострадали, а атаката идва дни преди парада за Деня на победата, когато руската столица е под засилени мерки за сигурност Италианска следа в аферата Епстийн: Никол Минети, Чиприани и помилване под съмнение Италианска следа в аферата Епстийн: Никол Минети, Чиприани и помилване под съмнение Прокуратурата в Милано проверява дали бившата приближена на Берлускони е получила помилване с неверни данни за осиновеното си дете Пожар край Берлин стигна до боеприпаси, рискът от взривове расте Пожар край Берлин стигна до боеприпаси, рискът от взривове расте Огънят обхвана над 100 хектара, а невзривени снаряди принуждават пожарникарите да стоят на дистанция Иран обяви Ормузкия проток за своя атомна бомба Иран обяви Ормузкия проток за своя атомна бомба Заместник-председателят на парламента Али Никзад заяви, че Техеран няма да върне стария режим на преминаване през най-важния петролен коридор в света Необичайно студено време със сняг и градушка обхвана Гърция Необичайно студено време със сняг и градушка обхвана Гърция Силни валежи и бурни ветрове – особено в Егейско море, с пориви до 88 километра в час – влошават времето в страната Самолетът на испанския премиер кацнал принудително в Анкара Самолетът на испанския премиер кацнал принудително в Анкара Причината е технически проблем Мигрант закла 16-годишна в Испания Мигрант закла 16-годишна в Испания Според свидетели, преди това крещял обичайното: „Аллаху акбар“
Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Разделението на ПП-ДБ е грешка Виц на деня Виц на деня Разговор в кафенето на театъра:
- От мен зависи в каква светлина ще се представи всяка една пиеса в театъра.
- Вие да не сте директора?
- Не, аз съм осветителят.
Виц на деня Виц на деня В един хубав летен ден момче и момиче пътуват с кола.
- Виж! - казва той. - Каква е висока тука тревата?!
- За какво намекваш? - оживило се момичето.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Опитният шеф може по звука на клавиатурата да разбере какво играе неговият подчинен.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори