×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Тръмп отмени ударите срещу Иран, ще има ли ядрена сделка
  • Кабинетът "Радев" се цели в дефицит под 3%
  • Петролът скочи до двуседмичен връх след атака с дрон в ОАЕ
  • Тристранката обсъжда законодателни промени срещу поскъпването
  • Трайчо Трайков се регистрира като кандидат за кмет на столичния район "Средец"
  • Президентът открои дейността на Фондация „Радостина Константинова“
  • Непълнолетен стреля с газов пистолет в центъра на Павликени
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Полски граничари задържаха руски кораб в Балтийско море


05 Декември 2021, Неделя, 14:19 ч.
Автор: Флагман.бг

Според информацията на полската медия корабът, собственост на транспортна компания от Санкт Петербург, "се е движел със скорост 11 възела направо към плажа на остров Собишевски...извън определения воден път"

Полски граничари са задържали в събота в залива на балтийския град Гданск руския контейнеровоз "Руслан", съобщава специализираният полски сайт "Морски портал", цитиран от ТАСС.

Според информацията на полската медия корабът, собственост на транспортна компания от Санкт Петербург, "се е движел със скорост 11 възела направо към плажа на остров Собишевски...извън определения воден път".

Инцидентът станал в събота около 4:00 ч. местно време. Екипажът не отговорил на обажданията от граничните служби, затова спасители и граничари са отищли към плавателния съд. На километър от плажа товарният кораб е направил завой на 180 градуса, избягвайки засядане в плитчините.

"Руският кораб, плаващ от литовското пристанище Клайпеда , в последния момент избегна да заседне край бреговете на остров Собишевски в Гданск", информира порталът.

Сайтът твърди, че капитанът на кораба и двама офицери са били пияни. Според полските медии корабът е бил задържан и е образувано съдебно производство с участието по-специално на Морската администрация в Гдиня. Според портала "Марин трафик" в момента корабът се намира в пристанището на Гданск.


В категории: Политика


3
Коментара
Емел МАХМУД Синоптици бият тревога за Бургас за утре Синоптици бият тревога за Бургас за утре 19/05/2026, Вторник 16:01 0
Тервел ИЛИЕВ Кои са най-търсените професии Кои са най-търсените професии 19/05/2026, Вторник 15:21 0
Тервел ИЛИЕВ Райънеър с план как да не фалира Райънеър с план как да не фалира 19/05/2026, Вторник 15:00 2
3
Коментара по темата
3.
123
05.12.2021 17:16:05
0
2
Държавата платила 2 млн. лв. за спасяването на "Vera Su"/ от пресата ....
2.
1
05.12.2021 15:52:59
1
1
Kak gi smetna 3 miliona razhodi ? Nqma vinetka koraba li
1.
минаващ
05.12.2021 15:38:59
1
6
И с кораба “ Вера Су” щеше да се случи същото,ако нашата гранична полиция си беше на мястото.Сега как ще продадът 32г кораб за да покрият 3 милиона лв разходи никой не знае???
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Турчин опита да прекара близо 200 пистолета и боеприпаси през Лесово в кашони с бои и авточасти Турчин опита да прекара близо 200 пистолета и боеприпаси през Лесово в кашони с бои и авточасти Слух от „Дондуков” 2: Радев няма да издигне Йотова за президент Слух от „Дондуков” 2: Радев няма да издигне Йотова за президент БСП пак ще припознае държавния глава за фаворит, но с червените няма да стигне и до балотаж Близо 90 бургаски учители ще получат отличия на тържествена церемония по случай 24 май Близо 90 бургаски учители ще получат отличия на тържествена церемония по случай 24 май Събитието ще се проведе утре, 20 май, от 14.00 часа на тържествена церемония в хотел „България“ Клиент остана без пари и гориво след като спря на бензиностанция за самообслужване Клиент остана без пари и гориво след като спря на бензиностанция за самообслужване Човекът е опитал да зареди на бензиностанция, която е на самообслужване, но в крайна сметка мисията се е оказала невъзможна, а отгоре на всичко от банковата му карта са били дръпнати пари Известни бургазлии, които изпращат абитуриентите си от Gen Z поколението на 2026 г. Известни бургазлии, които изпращат абитуриентите си от Gen Z поколението на 2026 г. След няколко дни ще видим децата и внуците на популярни личности от града, които вече са млади дами и кавалери, и ще дефилират с разкошни рокли и елегантни костюми в центъра Първите в България: В УМБАЛ „Дева Мария“ извършиха четири ендоскопски операции на гръбначния стълб чрез бипортална ендоскопска хирургия Първите в България: В УМБАЛ „Дева Мария“ извършиха четири ендоскопски операции на гръбначния стълб чрез бипортална ендоскопска хирургия Методът представлява високотехнологична минимално инвазивна хирургия, при която достъпът до гръбначния стълб се осъществява през два изключително малки отвора Часове преди обявяването на носителите на „Букър“, номинираната Рене Карабаш със специално послание към Бургас Часове преди обявяването на носителите на „Букър“, номинираната Рене Карабаш със специално послание към Бургас От 5 до 7 юни Бургас отново се превръща в литературна сцена на Черноморския регион Кои са най-търсените професии Кои са най-търсените професии Официалните данни на Агенцията по заетостта показват устойчивост на пазара въпреки динамичната икономическа среда Райънеър с план как да не фалира Райънеър с план как да не фалира Финансовият директор на превозвача Нийл Сорахан обяви в интервю за CNBC, че компанията е подготвена за пазарната нестабилност, въпреки че икономическата несигурност може да доведе до фалити на по-слаби европейски оператори Айтозлийката Йорданка Андреева е била класен ръководител на ДАРА Айтозлийката Йорданка Андреева е била класен ръководител на ДАРА Андреева е била класен ръководител на ДАРА до 11 клас в Музикалното училище във Варна
Сграда се срути в Германия, издирват български гражданин под развалините Сграда се срути в Германия, издирват български гражданин под развалините Заедно с него под руините се издирват и две млади жени на възраст 25 и 26 години Заради домакинството на „Евровизия“: БХК атакува България пред датско издание Заради домакинството на „Евровизия“: БХК атакува България пред датско издание Това една от по-консервативните европейски страни, основана на традиционни семейни ценности, приеха закон срещу LGBT литературата в училищата, оплакват се от БХК Уби ли баща си наследникът на империята Манго заради 4,5 милиарда евро Уби ли баща си наследникът на империята Манго заради 4,5 милиарда евро Магнатът загина след падане в 100-метрова пропаст - сам ли е полетял, или някой му е помогнал От Борoвец до Евровизия: как се роди хитът „Бангаранга“ От Борoвец до Евровизия: как се роди хитът „Бангаранга“ Само дни след победата видеото от изпълнението на DARA събира милиони гледания в YouTube, а „Бангаранга“ буквално експлодира в TikTok  Путин отива на двудневно посещение в Китай Путин отива на двудневно посещение в Китай Путин ще бъде посрещнат на летището от министъра на външните работи на КНР Ван И Стилиян Петров ще се срещне с феновете в Бургас Стилиян Петров ще се срещне с феновете в Бургас Официалната среща ще се проведе на 2 юни 2026 г. (вторник) от 17:00 до 19:00 Според "Политико" Тръмп скоро ще нападне Куба Според "Политико" Тръмп скоро ще нападне Куба Представител на Белия дом повтори твърденията на Тръмп, че Куба скоро ще „падне“ и „ние ще бъдем там, за да им помогнем“ Румъния вдигна два изтребителя F-16 заради руска атака с дронове край границата Румъния вдигна два изтребителя F-16 заради руска атака с дронове край границата Задействана е била и системата Ро-Алърт Свикваме щаб за Евровизия, заяви Евтим Милошев Свикваме щаб за Евровизия, заяви Евтим Милошев Освен столицата, още три големи града вдигнаха ръка и заявиха: "Искаме това домакинство". Това показва мащаба и значението на Евровизия за България, каза министърът Историческо в Бургас: Позволяват на руската гимнастика отново да развее знамето си Историческо в Бургас: Позволяват на руската гимнастика отново да развее знамето си Те се представяха като неутрални, но международната федерация отмени санкциите срещу спортистите от Русия и Беларус
Васил ТЕРЗИЕВ, кмет на София Васил ТЕРЗИЕВ, кмет на София София има преднина за Евровизия заради по-големия капацитет на летището и по-удобни полети Виц на деня Виц на деня Майката пита Иванчо:
- Защо не си играеш с Петьо?
- А ти искаш ли да си играеш с някой, който лъже, бие и псува?
- Не!
- Еми и Петьо не иска.
Виц на деня Виц на деня Влиза мъж в аптека и пита:
- Имате ли капут с дъх на ракия?
- Имаме, но днес не дойде на работа...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Никога не е късно да поумнееш
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори