Трагедия! COVID-19 уби 24-годишния шампион Борислав
Младият мъж развил сепсис в болницата
Пандемията от коронавирус взе поредната си известна жертва. Светът на спорта потъна в скръб след новината за смъртта на 24-годишния известен кануист Борислав Бизу, съобщава Блиц.
Украинската спортна звезда преди две седмици проявил симптоми на COVID-19 и бил настанен в болница. Там обаче развил сепсис, с който тялото му не успяло да се пребори.
Борислав Бизу е трикратен европейски шампион за младежи. Той е многократен първенец на Украйна. Участвал е успешно на световни първенства, където обаче не успява да стигне до отличията.
Кануистът беше известен като един от малцината спортисти, които живеят с тежкото заболяване лупус, с което е диагностициран през 2016 г. Болестта се характеризира с хронична умора, постоянна температура, както и болки в мускулите и ставите. При това заболяване собствената имунна система на човек започва да атакува различни органи като кожата, ставите, бъбреците, сърцето и кръвоносните съдове.
След откриването на лупуса, Борислав Бизу спорадично се появява и участва на състезания. Той насочва усилията си към треньорската дейност.
Учени разкриха: Жените с този ръст са най-щастливи в любовта
Актрисата Милица Гладнишка на 50 г. и все още не иска сватба
Летните бури няма да спрат, напротив - ще се усилват
МОН разреши на ВУЗ-ове да намалят бакалавъра на 3 г., ако искат
Тежък удар по Българската национална телевизия
Метеоролози: В Източна България ще е страшно, гответе се за дискотека от мълнии
Африканската гореща вълна е много близо до България, връхлитат температури до 40 градуса
Шефът на "Гранична полиция" разкри: Мигранти дават по €5 бона, за да стигнат до София
Марин Киров на форум за лидерство: Крещящите хора и популизмът окончателно отстъпват пред подготвените лидери
"Игра на дронове" край Чернобил, опасността от теч на радиация е реална
Северна Корея откри нов завод за обогатяване на уран за ядрените си оръжия
Километрично задръстване на пътя Бургас-Созопол, автомобил се обърна по таван
