×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Анди Бърнам поема поста на британски премиер
  • Над 5200 са жертвите от земетресенията във Венецуела, хиляди са без дом
  • Вдигат трети паметник на Димитър Пенев
  • НЗОК ще плаща ортопедичните стелки на деца и възрастни
  • На Илинден не се влиза в морето
  • С 40% вдигат цените топлинните счетоводители
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Обмислят ограничаване на фойерверки и бомбички на територията на София


29 Ноември 2021, Понеделник, 15:00 ч.
Автор: Флагман.бг

Одобрявате ли?

Обсъждат ограничаване на използването на пиротехнически средства на територията на Столична община. Това обяви председателят на Столичния общински съвет (СОС) Георги Георгиев на брифинг пред медии.

"Зад идеята на колегите от групата от ГЕРБ-СДС застанаха и от БСП, и от "Демократична България" и от „Патриоти за София“ да въведем ограничения за използване на пиротехнически средства, фойерверки, бомбички, пиратки и други подобни на територията на Столична община", посочи той.

Георгиев се аргументира, че е имало множество сигнали и оплаквания от жители в различните квартали за неконтролируеми гърмежи в междублоковите пространства по всяко време на денонощието, което създава огромен стрес.

"Това решение ще бъде обсъдено след едномесечно публично обсъждане, след което ще бъде прието през януари, за да бъдат наложени промени", разкри той.

От Столичния общински съвет са сезирани с петиция от над 17 хиляди граждани във връзка с необходимостта от предприемане на мерки в тази посока. Проведени са множество дискусии и с различни организации, например в областта на децата със специални образователни потребности, които са посочили защо е необходимо да бъдат предприети такива ограничения.

Въвеждаме нов ред за използването на пиротехнически изделия. Няма да се забраняват продукти от най-безопасната категория - тип бенгалски огън или огън за торта.

Регламенти обаче ще се въведат за останалите категории - фойерверки, които произвеждат десетки гърмежи, бомбички. В момента един човек може да купи по 10 такива.

С тези промени обаче няма да се забраняват или отменят новогодишните празненства, което позволява до 1 часа сутринта да има подобни прояви. С новата наредба това ще стане до 2 часа, но тя ще бъде приета следващата година, уточни Георгиев.

Занапред ще се забрани да се пускат фойерверки в междублоковите пространства. Не може да се гърмят близо до болници, социални домове и детски градини по обясними причини, заяви още председателят на СОС.

Контролният орган, който ще регулира такава дейност, ще бъде осъществявано от МВР и структурите на община.

Глобите за граждани ще са от 500 до 2000 лева. За фирмени събития глобите ще са по-солени - от 3000 до 10 000 хиляди лева.

Сега предстои обществено обсъждане в рамките на 30-дневен срок. "Всякакви предложения са добре дошли", подкани Георгиев.
 

Източник: Дарик


В категории: Животът


2
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Двама мъртво пияни зад волана в Бургаска област Двама мъртво пияни зад волана в Бургаска област 20/07/2026, Понеделник 09:49 1
2
Коментара по темата
2.
292
29.11.2021 15:42:39
2
6
До 1. Малоумниците, които гърмят, за да се кефят, са далеч по-малко от милион. В нашия квартал са 5-6. Един от тях миналата година си откъсна два пръста на дясната ръка, та вече може и да са 4-5.
1.
me
29.11.2021 15:26:00
1
2
17 хиляди олигофрена на фона на милион, дето все нещо им пречи. И тук си имаме такива умници.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Съдови хирурзи от УМБАЛ Бургас спасиха мъж с прерязана артерия на крака Съдови хирурзи от УМБАЛ Бургас спасиха мъж с прерязана артерия на крака Пациентът губел кръв с опасна скорост, но няколкочасовата съдова реконструкция завършила успешно Дизелът прехвърли 1,60 евро, ново поскъпване се задава до края на седмицата Дизелът прехвърли 1,60 евро, ново поскъпване се задава до края на седмицата За по-малко от три седмици горивото е скочило с над 15 цента, а борсовият ръст още не е стигнал изцяло до колонките Шестима се млатиха пред дискотека „Калипсо“ в Созопол Шестима се млатиха пред дискотека „Калипсо“ в Созопол Потърпевшите твърдят, че са били нападнати от служители на охранителната фирма, обслужваща заведението Премиерът Румен Радев: САЩ поискаха да базират 8 самолета на "Безмер" за операциите в Иран Премиерът Румен Радев: САЩ поискаха да базират 8 самолета на "Безмер" за операциите в Иран Машините са предназначени да подкрепят американските операции в Близкия изток, кабинетът отказа да ги допусне без решение на парламента Край на лечението в социалните мрежи: Влезе в сила строгата Наредба Н-5 Край на лечението в социалните мрежи: Влезе в сила строгата Наредба Н-5 Д-р Златко Кироваков хвърли светлина относно нови изисквания Никой не може да спре Испания, само концерт може да я забави Никой не може да спре Испания, само концерт може да я забави Ла Фурия с тотална доминация и на финала на Световното Дневен хороскоп за 20 юли 2026: Стрелецът да се пази от измами и да избягва рискови ситуации Дневен хороскоп за 20 юли 2026: Стрелецът да се пази от измами и да избягва рискови ситуации  Интуицията, разумните финансови решения и навременните съвети ще помогнат на всяка зодия да премине по-успешно през деня В Слънчака е страшен купон, но ако пострадате, ще трябва да се бръкнете дълбоко В Слънчака е страшен купон, но ако пострадате, ще трябва да се бръкнете дълбоко Прегледът за чужденци започва от 100 евро Хиляди бургазлии се събраха на Пантеона в Морската градина Хиляди бургазлии се събраха на Пантеона в Морската градина Причината ли!? Финалът на Световното първенство по футбол Докога ще умираме на „Тракия“? Решението пътува по релси, но държавата го пренебрегва Докога ще умираме на „Тракия“? Решението пътува по релси, но държавата го пренебрегва Европа качва товарите на влакове, а България продължава да трупа камиони, опашки и жертви върху асфалта
Отиде си Наско Курито - бохемът, който наби сина на Тодор Живков Отиде си Наско Курито - бохемът, който наби сина на Тодор Живков Атанас Балчев загуби продължителната битка с рака, приятели го изпращат като човек на честта и жива енциклопедия на стара Варна Криминален психолог за мистерията „Петрохан“: Пъзелът до голяма степен е подреден Криминален психолог за мистерията „Петрохан“: Пъзелът до голяма степен е подреден Тодор Тодоров разкри данни за ритуали с аяуаска и предупреди, че отделни факти са потънали в море от конспирации Нощна спецакция в Созопол: Петима задържани с кокаин, метамфетамин и канабис Нощна спецакция в Созопол: Петима задържани с кокаин, метамфетамин и канабис Ударите започнали минути след полунощ, трима от арестуваните са спрени край площад „Черно море“ Меси след сълзите: Испания бе по-добра, загубихме и го приемаме Меси след сълзите: Испания бе по-добра, загубихме и го приемаме Аржентинската легенда призна превъзходството на новия световен шампион, но напомни, че пътят до финала не може да бъде изтрит от една загуба Илинден е: Близо 56 000 именици празнуват, старо поверие предупреждава за морето Илинден е: Близо 56 000 именици празнуват, старо поверие предупреждава за морето На 20 юли почитаме свети пророк Илия, а народната традиция забранява работата, плуването и риболова 11 дни ол инклузив и бягство без плащане: Арестуваха семейство-тарикати на летището в Гран Канария 11 дни ол инклузив и бягство без плащане: Арестуваха семейство-тарикати на летището в Гран Канария Тричленно семейство натрупало сметка от 2100 паунда, оставило невалидна банкова карта и прекъснало връзката с хотела Нова световна корона за Меси? Неофициално е избран за №1 на Мондиал 2026 Нова световна корона за Меси? Неофициално е избран за №1 на Мондиал 2026 ФИФА още не е обявила победителя, а аржентинецът излиза срещу Испания с осем гола и четири асистенции Злато за грации от Бургас: Балетните таланти на НУМСИ покориха световната сцена в Дъблин Злато за грации от Бургас: Балетните таланти на НУМСИ покориха световната сцена в Дъблин Учениците се завърнаха от Dance World Cup 2026 с четири медала и три класирания сред първите пет Рояци гигантски скакалци налазиха Истанбул, свързват ги с миграция от Балканите Рояци гигантски скакалци налазиха Истанбул, свързват ги с миграция от Балканите Едрите насекоми се появяват край домовете предимно вечер, най-засегната е европейската част на мегаполиса Докато българските пенсионери си броят центовете, британските пенсионери имат поне по 500 хил. паунда в сметките Докато българските пенсионери си броят центовете, британските пенсионери имат поне по 500 хил. паунда в сметките Имотният бум и щедрите служебни схеми превърнаха бейби бумърите в заможно поколение, но бъдещите пенсионери са изправени пред друга реалност
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Колко хора загинаха за ден, управляван от заспалия Байдън Виц на деня Виц на деня Жена пробва бански пред огледалото и му казва:
- Огледалце, огледалце, я кажи...
А то:
- Ако теб не те е срам, на мен изобщо не ми пука!
Виц на деня Виц на деня - Мамо, бременна съм!
- Ама как така бе, дъще, къде ти беше главата?
- Под кормилото май, не помня точно.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Който иска да пее, винаги намира песен
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори