×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Поклонението пред Любен Дилов-син ще бъде на 5 юни от 15.00ч. в храм "Света София" в столицата
  • Мъж заплаши с убийство бившата си жена в Стражица
  • Крехкото примирие се пропуква: Иран и САЩ си размениха нови удари
  • Шофьор се опита да подкупи полицаи в Хасково
  • Дърво падна върху две коли в центъра на София
  • Разследват мъж от Цар Калоян, получил над 67 000 лева с фалшиво ТЕЛК решение
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Защо прокурор Марин Ангелов отказва да търси виновника за смъртта на Андрей Гайцгори


Защо прокурор Марин Ангелов отказва да търси виновника за смъртта на Андрей Гайцгори
Адвокат Борислав Янков и Боряна Гайцгори две години и половина се борят с вятърни мелници, за да разберат истинската причина за смъртта на Андрей, но прокуратурата засега отказва всякакво съдействие
25 Ноември 2021, Четвъртък, 18:31 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ снимка: Авторът

Държавният обвинител е отхвърлил всички искания на адвоката на вдовицата, а накрая прекратил досъдебното производство

Флагман.бг показа снощи бруталното видео от катастрофата, отнела живота на немския гражданин Андрей Гайцгори на АМ „Тракия“, на 1 август 2019 година.

Както писахме той попада в аквапланинг на 34-ти км, блъска се със 105 км/ч в мантинелата, която обаче вместо да го предпази, го убива.

Очевидно неизправното съоръжение се къса, влиза в колата на 42-годишния мъж и го умъртвява, разчленявайки тялото му.

До днес вдовицата му – бургазлийката Боряна Гайцгори се бори с вятърни мелници, за да открие виновника за смъртта на съпруга си.

Брутално видео показва как мъж загина на магистралата, но защо прокуратурата отказва да търси виновника

Марин Ангелов от Окръжна прокуратура в София обаче не само отхвърля всички искания, но и съвсем наскоро е прекратил досъдебното производство, отказвайки да издири виновното лице.

Боряна Гайцгори е ангажирала бургаския адвокат Борислав Янков, за да я представлява по този казус. Юристът е свършил доста работа, за да се изясни обективната истина около инцидента, изискал е множество справки от различни служби и учреждения, но държавното обвинение настоятелно отказва да назначи най-важната експертиза – за състоянието на мантинелата.

И тъй като вече са минали две години и половина, голяма част от компрометираното съоръжение по магистралата вече е подменено.

Единственото веществено доказателство е късът от мантинелата, който е останал загнезден в колата на Андрей Гайцгори. Сега прокуратурата настоятелно се опитва да предаде обратно колата на семейството, може би, за да компрометира последното останало доказателство. Боряна Гайцгори обаче, посъветвана от своя адвокат, отказва да я приеме.

Мантинели могат да бъдат огънати, защото това е тяхната функция – да предотвратят преминаване в другото платно, но не да се късат. Настояхме за информация кога е поставена, била ли е проверявана и дали е ремонтирана. Първо ни дадоха данни за друг участък, а впоследствие отговориха, че нямат никаква документация. Т.е. – това за мен означава само едно, че това съоръжение нито е ремонтирано, нито проверяването отпреди създаването на Агенцията – преди десетилетия. Вероятно никога не е правена инспекция. Този участък от АМ „Тракия“ е построен през 70-те години на м.г. Сами си правете сметката“, каза Боряна Гайцгори.

Адвокатът й Борислав Янков посочва друг ключов момент – снимките от скъсаната мантинела, на които се вижда корозия само на мястото на един от болтовете.  На мястото е трябвало да има 6 болта, които при скъсване биха наранили отвора и оттам би започнала корозия.

Тези кадри показват, че две години и половина след инцидента, корозия има само на едно място на мантинелата. Най-вероятно само там е имало закрепващ болт

„За съжаление не виждаме никаква съпричастност на държавните органи. Г-жа Гайцгори иска да разбере каква е истината за смъртта на съпруга й, но не успява. Има отговорници за пътя, на които данъкоплатецът плаща заплатата. Нормално ли е да се движиш със скорост от 105 км/ч при допустима от 140 км/ч, да се удариш и мантинелата пред теб да се отвори и да те убие? Тя трябва да те пази, не да те убива! Направил съм вече 5-6 искания поне да ни допуснат тази експертиза. Прокурорът обаче отказва. Защо отказва? Твърди, че е заради аквапланинг, но той допустим ли е на магистралата? Все въпроси, на които нямаме отговори“, каза Борислав Янков.

ИСТОРИЯТА

Андрей и Боряна Гайцгори живеят в Берлин. Имат две деца, които вече са на 9 и 10 години. Традиционно прекарвали летните си отпуски в Бургас. На 1 август 2019 година само няколко дни, след като семейство Гайцгори идват в България, на Андрей се налага спешно да замине за Берлин. Полетът му от летище София бил в 10:10 часа, а Андрей тръгва достатъчно рано, за да шофира с разумна скорост до столицата. Инцидентът на 34-ия км, край Ихтиман става в 07:13 часа.

Мерцедесът на немския гражданин попада в аквапланинг, поднася, удря се в мантинелата, след което съоръжението се къса, влиза в колата и убива водача, разкъсвайки тялото му. Боряна е открила кадри от катастрофата, заснети с видеорегистратор на тежкотоварен камион:

ВИЖТЕ ТУК:

Колата е технически изправна и тъй като е семейно возило, Боряна настоявала да бъде закупена с максимален брой въздушни възглавници. В случая е оборудвана с осем такива. Ударът в мантинелата обаче е толкова лек, че те дори не се активират. Показват го и полицейските снимки от мястото на инцидента.

В мястото на сблъсъка съоръжението просто се изкривява леко, ако беше изправно, колата щеше да си влезе в пътя и ПТП-то да се размине само с материални щети. За зла участ обаче мантинелата е била силно компрометирана. Само две колчета след сблъсъка, тя се къса и не нанизва в колата.

 


В категории: Крими


Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
5
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Какво се случва с Карлос Алкарас Какво се случва с Карлос Алкарас 03/06/2026, Сряда 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Убиха 400-килограмова мечка Убиха 400-килограмова мечка 03/06/2026, Сряда 20:40 1
Флагман.БГ Роклята на точки - хит за лятото Роклята на точки - хит за лятото 03/06/2026, Сряда 20:00 0
Тервел ИЛИЕВ Сродни души според зодията Сродни души според зодията 03/06/2026, Сряда 19:40 0
5
Коментара по темата
5.
До 3
26.11.2021 09:20:31
1
0
Неизменимо прост си ,искаш ли със 100 да ти влезе мантинелата в челото и да управляваш аавтомобил ,а?!
4.
neni
25.11.2021 20:34:24
0
7
не трийте, жална ви майка - и без това коментарите се четат с програми, макар и изтрити, негодници такива....
3.
Бла Бла Платена статия
25.11.2021 20:30:34
6
4
И как разбраха от видеото,че е аквапланинг,а не е заспал на волана?Не се виждат никакви опити да овладее колата, което означава,че не е бил буден.
2.
Корона гатанки
25.11.2021 19:49:05
1
1
Истини тук:
https://youtu.be/tIjDd58MNuA
1.
*********
25.11.2021 18:44:50
1
4
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Европа сама реже клона, на който седи Европа сама реже клона, на който седи Либерал-глобализмът стигна дотам, че коренният жител вече е по-долна категория човек от мигрантите Кметът на Царево: Осезаема е нуждата от лидери, които да ни превеждат през кризи Кметът на Царево: Осезаема е нуждата от лидери, които да ни превеждат през кризи Радостно е, че популизмът и шумните тълпи отстъпват пред подготвените лидери“, сподели пред студентите в  Синеморец Удар срещу каналджийството: Арестуваха над 15 нелегални мигранти в микробус край Приморско Удар срещу каналджийството: Арестуваха над 15 нелегални мигранти в микробус край Приморско Специализираната акция на Гранична полиция на главния път към Бургас се провежда в този момент Кървава драма в руски автобус: 8 убити и 11 ранени с дрон Кървава драма в руски автобус: 8 убити и 11 ранени с дрон Мария Захарова обвини за терористичният акт режима в Киев и нарече удара „лов на хора“ Странджа оживя: Стотици се стичат в село Българи за магическите нестинарски игри тази вечер Странджа оживя: Стотици се стичат в село Българи за магическите нестинарски игри тази вечер Кметът Марин Киров и куп официални гости посрещат чудото край жаравата, нестинарите вече се изолират в Конака Адриан Николов: България е с най-бързо растящите заплати в Европа и абсолютен лидер по ръст на разходите за труд Адриан Николов: България е с най-бързо растящите заплати в Европа и абсолютен лидер по ръст на разходите за труд В периода между 2020 и 2025 г. номиналните разходи за труд в страната са нараснали със 71% WINBET е новият партньор на Национална волейболна лига - Мъже WINBET е новият партньор на Национална волейболна лига - Мъже Договорът е за три години и обхваща първенството, Купата и Суперкупата на България 7-те най-известни покер ръце в историята на зеленото сукно 7-те най-известни покер ръце в историята на зеленото сукно От салоните на Дивия запад до онлайн масите покерът пази историите на играчи, които печелят с нерви, риск и точен прочит на противника 60 години “Бургаски вечери“: Най-бургаската песен написана във Варна, а „Корал“ я превръща в хит 60 години “Бургаски вечери“: Най-бургаската песен написана във Варна, а „Корал“ я превръща в хит Докато е бил студент, Иван Ванев написал текста през 1961 г. от носталгия към родния Бургас КУБ и Портних вадят документи за имот до незаконния град, за да ни объркат, разкри министър КУБ и Портних вадят документи за имот до незаконния град, за да ни объркат, разкри министър Ексградоначалникът вади информация за законно строителство в друг парцел, излиза корпорацията и показва, че има разрешение и сега ще остане в обществото една илюзия, че има позволение за онова, което няма, коментира регионалният министър
Европа сама реже клона, на който седи Европа сама реже клона, на който седи Либерал-глобализмът стигна дотам, че коренният жител вече е по-долна категория човек от мигрантите Турчин случайно получи $21,8 млрд., нареди се сред най-богатите в света Турчин случайно получи $21,8 млрд., нареди се сред най-богатите в света Ахмад Джахангард Такало дори не знае откъде са дошли парите Земетресение разлюля Турция Земетресение разлюля Турция Епицентърът на земетресението е в района на град Пазарджък, където на 6 февруари 2023 г. стана силен трус с магнитуд 7,7 по Рихтер Лице на съвременното британско кино и телевизия подкрепя "Мача на Надеждата" Лице на съвременното британско кино и телевизия подкрепя "Мача на Надеждата" Найджъл Бойл, станал световно известен с безапелационната си и ключова роля на инспектор Иън Бъкълс в мегахита на BBC „Line of Duty“ Най-малко 21 души загинаха при пожар в хотел Най-малко 21 души загинаха при пожар в хотел Спасители изведоха десетки от пламъците в квартал „Малвия Нагар“, сред жертвите има и чужденци Коя партия колко ще загуби след орязването на субсидиите Коя партия колко ще загуби след орязването на субсидиите Най-драстичен е пропорционалният колапс при Възраждане, които след тегленето на чертата губят две трети от парите си и от 1,33 милиона слизат на едва 413 хиляди евро Черен сценарий за ЕС: Задава се тежка вълна от безработица, Брюксел вдигна червен флаг за България Черен сценарий за ЕС: Задава се тежка вълна от безработица, Брюксел вдигна червен флаг за България Зеленият преход и скъпата енергия подпалиха индустрията, Китай ни премазва при колите Ужас в Киев след последната атака, Украйна отговори с удар по голям завод (ВИДЕО 18+) Ужас в Киев след последната атака, Украйна отговори с удар по голям завод (ВИДЕО 18+) Комплексът "Прогрес" в Мачуринск горя Тръмп наруга Натаняху: В затвора щеше да си без мен Тръмп наруга Натаняху: В затвора щеше да си без мен Нарече го откачалка Заложници на екрана: Как безкрайното скролване разболява ума ни Заложници на екрана: Как безкрайното скролване разболява ума ни Ново изследване разкрива черната статистика на дигиталната зависимост и умората
Румен Радев Румен Радев Научихме, че ще купуваме F-16, ще режем майчинството и ще намаляваме пенсиите... Виц на деня Виц на деня Барман към сервитьора:
- Абе пич, престани да изхвърляш пияните посетители, не забравяй, че работиш във вагон-ресторант!
Виц на деня Виц на деня Иванчо дочул стонове от спалнята на родителите си. От любопитство погледнал през ключалката и възкликнал:
- Леле-е-е... а на мен ми се карат, че си бъркам в носа...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки упорит мъж може да постигне всичко, което иска жената.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори