Свещеници гонят ваксинирани в Румъния, свалят маските на вярващи
Проверката е започнала, след като редица жители на окръга се оплакали от поведението на свещениците във връзка със спазването на противоепидемичните мерки
Дирекцията за обществено здраве в окръг Ботошани (Североизточна Румъния) започна разследване на информация, че двама свещеници в окръга сваляли маските на вярващите по време на служба и гонели ваксинираните от църквата, съобщава информационният сайт Зиаре.
Проверката е започнала, след като редица жители на окръга се оплакали от поведението на свещениците във връзка със спазването на противоепидемичните мерки, отбелязва телевизия Диджи 24. Ръководителката на Дирекцията за обществено здраве уточни, че е получила редица оплаквания от богомолци, скандализирани от поведението на свещениците в две населени места.
"Имаме няколко жалби, че в две населени места в окръг Ботошани по време на служба свещеникът е препоръчал ваксинираните лица да излязат от църквата, било им е обърнато внимание да не носят маска, дори маската е била свалена от лицето. Ще направим проверка", заяви директорът на Дирекцията за обществено здраве Моника Адаскалицей.
Префектът на Ботошани Дан Некифор също заявил, че е чувал за подобно поведение и че "това било известно". На свой ред Румънската патриаршия уточни, че ще направи собствена проверка по случая.
През лятото румънските медии съобщиха за игумен на манастир в окръг Нямц, също в Североизточна Румъния, който предупреждавал вярващите, че след ваксинацията по тялото им ще се появят люспи като при рибите. "Малко след ваксинацията, в комбинация с новата болест, кожата на хората ще стане на люспи, като при рибите. Няма да има никакво обяснение за произхода на тази нова смъртоносна болест, която ще засегне имунната система", казва игуменът във видео, което бе разпространено в социалните мрежи.
Удар по фентанила в София: СДВР хвана дилър с 20 грама от опасната дрога
Изгубен паспорт вкара българка в списъка с изчезналите след бедствието в Непал
Дуалното обучение – мост между училището и фирмата
10 грама хляб струваха на германски пекар 15 000 евро
Станимир Йорданов е задържаният с кокаин в Приморско
Георги Андонов е задържаният с марихуана в бургаския ж.к. "Славейков"
Хладен въздух, силен вятър и валежи: Какво време ни чака утре?
Созопол събира местния бизнес за общ план около Eurovision 2027
Жените влизат по-силно в корпоративните бордове: минимум една трета от директорските позиции
Евтим Милошев: Превръщаме „Св. св. Кирик и Юлита“ в глобален културно-научен център
ЦСКА тръгва за големия обрат срещу ОФИ Крит по пътя към Лига Европа
Прокуратурата: Има доказателства за заглушаване на сигнал в „Драгалевци“, но самото устройство не е открито

Като че ли биологичната война е започнала.
Да пази Господ!