Родители сигнализират за шамари в ясла
Медицинската сестра Цветанка Караспасова отрича обвиненията
Поредни сигнали за шамари и обиди в детска ясла. Родители твърдят, че децата им са тормозени от една от медицинските сестри в детското заведение. Случаят е от 199 „Сарагоса” от столичния квартал "Банишора".
"Оставих детето си в яслата. След това обаче се наложи да се върна, за да обсъдя нещо с медицинската сестра. Детето ми стоеше още на врата и плачеше. Реших да се скрия отстрани, докато го вкарат вътре, за да не се разстройва допълнително. Станах свидетел как медицинската сестра го хваща за якето и го тръшва на пейката с думите „Спри се бе, успокой се бе, лигльо такъв”, разказа пред Нова телевизия майката на детето Антоанета.
„Сестрата се опита да му свали якето. Детето се дръпна и в този момент последва шамар. Реагирах като родител, отидох и почуках на вратата на сестрата, но тя отказа да ми отвори. Отвори ми директорката. Медицинската сестра отрича, че го е ударила, но аз го видях със собствените си очи”, добави тя.
Медицинската сестра Цветанка Караспасова отрича обвиненията. „Не съм ударила детето. За втори път го виждам. Аз деца не удрям. Работя като сестра от 1974 година. Работила съм само по ясли и детски градини. Попитайте директорката”, каза тя.
Има и други родители, които съобщават за нередности. Майка разказа, че в първия ден, в който е оставила близнаците си, тя е хванала едното, започнала да крещи и го хвърлила на пейката. "На третия ден ми върнаха детето с думите: „Елате и го вижте на какво се е направил”. Никой не ми се е обадил предварително. Видях, че има рана на главата и около окото му е синьо. Отидохме на лекар и той каза, че ясно си личи къде е точката на удара от остър ръб”, разказа другата майка. Версията на мединиската сестра е друга - „Дойдоха двете близначета. Едното си седна спокойно, другото обаче започна да се тръшка на земята, започна да си удря главата в плочките”, каза Караспасова.
„Вчера постъпи първият писмен сигнал срещу медицинската сестра. Към момента не са предприети мерки, които касаят нейното поведение. В момента тече проверка”, заяви Мoскана Камарашева - директор на 199 ДГ „Сарагоса".
Направих бисквитена торта – вместо да редя бисквитите, ги сложих прави във формата: Стана нещо уникално!
„Миризмата на смърт вече се усеща“: Адът във Венецуела няма край: Над 50 000 души са в неизвестност
Жълт код за опасни горещини за цялата страна в понеделник
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота
Извънредно! Самолет се разби във Франция, 11 души са загинали
Българин в Германия: Колелото ми залепна за асфалта при 41 градуса, влаковете спират между 13 и 19 часа
Тексас връща Библията в училище и отприщи нов спор за религията в клас
Украйна удари две руски петролни рафинерии през нощта
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток

Все пак майката е можела да запише/снима поне част от действията на сестрата щом е запазила хладнокръвие.