Локдаун в Словакия за 90 дни, въвеждат нощен полицейски час
Строгите мерки ще важи както за неваксинирани, така и за ваксинирани
От днес Словакия налага локдаун за 90 дни. Той ще важи както за неваксинирани, така и за ваксинирани. Въвежда се и двуседмичен нощен полицейски час, а ресторантите и магазините ще бъдат затворени, съобщава Нова телевизия.
На работа ще имат право да ходят само ваксинираните и преболедувалите COVID-19 през последните шест месеца. Останалите ще трябва да си правят тест веднъж седмично. На гражданите ще бъде разрешено да излизат от жилищата си, само за да напазаруват храна, да отидат на работа, на училище или на лекар.
След десет дни ще бъде направена оценка на ситуацията и евентуално ще бъдат разхлабени мерките за ваксинираните.
Иран премахва таксите за преминаване през Ормузкия проток за 60 дни
Черният рекорд на новия член: България оглави еврозоната по най-висока инфлация
Водата на плаж във Варна е опасна за къпещите се, обяви РЗИ
Въвежда се временна организация на движение по ул. „Търговска“
Пес Патрул, Roblox, Мистър Бийн оживяват в Пясъчния град на Бургас
Кирил Петков влиза в бизнеса с военни дронове?
Преглед при лекар по морето между 30 и 100 евро
Проф. Рачев: Времето е само за море, водата в Созопол стига 24 градуса
Куба слага край на социализма? Хавана подготвя масова приватизация, допуска частни банки и строителство, за да спаси режима от пълен фалит под натиска на САЩ.
Близо 1900 българи се завърнаха от чужбина
"Щастливи дати” за сватба, които обаче обещават бърз развод или труден брак
