Удължават извънредната епидемична обстановка до края на март
Вижте мерките
Извънредната епидемична обстановка у нас се удължава до края на март 2022 г. Това реши кабинетът на заседанието, съобщиха от пресцентъра на правителството. Извънредната епидемична обстановка бе разписана до 1 декември 2021 г.
Разпространението на COVID-19
Разпространението на COVID-19 в страната бележи интензивното развитие на поредната пандемична вълна, се казва още в съобщението. Засегнати от новия коронавирус са всички области на страната, като в 93% от тях 14-дневната заболяемост е над 500 на 100 000 население (в 8, от които показателят надхвърля 1000 нови случая на 100 000 население). Случаи на COVID-19 се диагностицират при лица от всички възрастови групи. Съществено нарастване на заболяемостта се наблюдава при децата и младите лица (20-29 г.). Нараства и броят на хоспитализираните лица, отчитат още властите.
Ваксинацията срещу COVID-19
Ваксинационният обхват в страната е 25,53% и далеч от поставените от ЕС цели от 70% сред възрастни хора и население като цяло, се казва още в съобщението на Министерския съвет. Това допринася за регистрираните високи нива на заболяемост сред неваксинираните лица, които представят над 85% от всички заразени със SARS-CoV-2 лица.
Удължаването на извънредната епидемична обстановка цели ограничаване на разпространението на COVID-19.
Следва да продължи прилагането на здравни изисквания при влизане на територията на страната от органите на граничния здравен контрол, както и въвеждането на ограничения за достъп до страната, които ще спомогнат за намаляване на вероятността за внос и последващо разпространение на нови варианти у нас. Това пише още в решението на Министерския съвет.
Отиде си летописецът на прехода Джони
Извънредно! Тежка катастрофа между патрулка и лека кола, полицай лежи на земята (СНИМКИ)
Той е абсолютният рекордьор по преференции
Ученици от Математическата гимназия проследиха в реално време съдебно заседание в Апелативен съд-Бургас
Най-богатите държави в Европа до 2030 г.: къде се нарежда България
Община Царево представя културната и фестивална програма за месец май
Дежавю от 1997 г.: Същата дата, същият сценарий – към еднолично управление
Мълния уби турист на връх Ком след фатално селфи под облаците
Предупреждение за цунами в Япония, след силно земетресение
Григор Димитров падна с още две места в световната ранглиста
Опашка пред БНБ за колекционерската монета, посветена на 150 г. от Априлското въстание
Цените на петрола продължават да скачат

ПОЗОР, РАДЕВ ! ПОЗОР !
Ама ви хареса нали ? Да плашите овцете и те да се радват, че са живи.
И защо само до края на март ? Направо го запишете да е ЗА ВИНАГИ !
Пусти Нюрнберг !
Пусти Народен Съд !