×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Китай запушва теч за $1 трилион, съюзявайки се с наркокартелите зад гърба на САЩ
  • Обновена Експерт предупреди за проблеми за АЕЦ Козлодуй, ако Дунав продължава да спада
  • Атанас Пеканов с амбициозна задача - 95% изплащане на парите по ПВУ
  • Рок вечер на острова този петък – Остава и П.И.Ф се качват на една сцена
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Как гласуваха бургаските роми


Как гласуваха бургаските роми
Една от избирателките гласува на машина в СИК 81 в кв."Победа"
22 Ноември 2021, Понеделник, 16:12 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ снимка: Авторът

Протоколите в Централната избирателна комисия показват интересни данни

Избирателната активност в бургаските секции с концентрирано ромско население и на първия тур, и на втория тур на преминалите избори бе рекордно ниска.

Протоколите от СИК-овете вече са публикувани от Централната избирателна комисия. Флагман.бг извади 8-те секции, позиционирани в ОУ „Христо Ботев“ в кв.“Победа“.

Предоставяме на читателите си персонална справка за вота. Отчитат се няколко интересни тенденции. Една от тях е пробивът на ПП сред сегрегираната общност, а друга - устойчивият резултат на ПП "Възраждане" в гетото. Във всяка една от тези секции партията на Костадин Костадинов е в ТОП 3 на подкрепа. 

Eто протоколите от първи тур на вота - 14 ноември 2021 година:

СИК 76 (673 с право на глас, 66 гласували)

„Възраждане“ – 8

ДПС – 4

ПП – 12

ИТН – 12

ДБ – 2

ГЕРБ-СДС – 11

БСП – 3

СИК 77 – (600 с право на глас, 83 гласували)

„Възраждане“ – 11

ДПС – 15

ИТН – 5

ПП – 15

ДБ – 4

ГЕРБ-СДС – 17

БСП – 3

СИК 78 (694 с право на глас, гласували 70)

„Възраждане“ – 4

ДПС – 40

ИТН – 1

ПП – 7

ДБ - 1

ГЕРБ-СДС – 8

БСП – 2

СИК 79 (623 с право на глас, гласували 81)

„Възраждане“ – 4

ДПС – 28

ИТН – 8

ПП – 9

ДБ - 2

ГЕРБ-СДС – 14

БСП – 6

СИК 80 (623 с право на глас, гласували 74)

„Възраждане“ – 4

ДПС – 36

ИТН – 5

ПП – 4

ДБ – 1

ГЕРБ-СДС – 9

БСП – 4

СИК 81 ( 572 с право на глас, гласували 67)

„Възраждане“ – 3

ДПС – 25

ИТН - 3

ПП – 12

ДБ – 3

ГЕРБ-СДС – 11

БСП – 4

СИК 82 (580 с право на глас, гласували 86)

„Възраждане“ – 7

ДПС – 29

ИТН – 6

ПП – 17

ГЕРБ-СДС – 11

БСП – 9

СИК 83 (534 с право на глас, гласували 59)

„Възраждане“ – 6

ДПС - 4

ИТН – 11

ПП – 10

ДБ – 1

ГЕРБ – 12

БСП - 1

 




Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
13
Коментара
Владислав БОНЕВ Мирчев затвори вратата за президентски съюз с ГЕРБ Мирчев затвори вратата за президентски съюз с ГЕРБ 04/08/2026, Вторник 20:45 0
Флагман.БГ Джокович иска кратки мачове в тениса Джокович иска кратки мачове в тениса 04/08/2026, Вторник 20:30 0
Владислав БОНЕВ Бивш митничар стана директор на АДФИ Бивш митничар стана директор на АДФИ 04/08/2026, Вторник 19:00 0
13
Коментара по темата
13.
Иван
22.11.2021 19:27:47
0
14
Как били гласували циганите, ТРУДНО!
Бюлетините а и машините са на български.
12.
Хм...
22.11.2021 18:59:00
0
16
Циганите гласуват само срещу кеш. Партиите не ги интересуват. Няма кеш - не гласуват. А за българите какво да кажем? Мислят си, светът започва и свършва с тях, за каймака на планетата! Лежат на едната си кълка и разсъждават философски... докато мошениците си плетат кошницата.
11.
Реалист
22.11.2021 18:42:00
1
15
За възраждане от осемте секции има 47 гласа това са гласовете на българите които живеят около улица Чаталджа. Всички много добре знаете че там има няколко десетки български къщи, както на самата улица Чаталджа така и в началото на всяка перпендикулярна улица, първите номера по ул Хилендар, първите номера по ул Мургаш, и другите улици са къщи на българи. Възраждане говорят за българска история и за справяне с ромите затова тези българи гласуват за Възраждане, имат си хората проблема пред вратите им.
10.
Радевите питекантропи
22.11.2021 18:41:14
21
8
Гласуват за подобния питекантроп Мунчо!
Когато фактите говорят,дори Рашков трябва да мълчи!
Румчо се договори с циганските босове да го подкрепят, срещу индулгенция за невиновност за крадците дори....
Мангал е Румчо, баш бакан на мангалите!
9.
до 1
22.11.2021 18:13:00
8
21
Абе малоумен гербав питекантроп, нали ако Рашков беше оставил гербавите да купуват гласове , избирателната активност на шебеците щеше да не е 10% а 99%
8.
За Радев 75% мангали
22.11.2021 18:07:28
20
11
Как се появи тази "безкористна" любов към Радев от страна на мангалите и колко струва ???
7.
Гласуването им
22.11.2021 17:29:48
7
10
за Възраждане показва, че поне мисленето им, на базата на повърхностната достъпна информация, е правилно и не желаят да се подлагат на инжектиране! Разбира се, не може да се очаква от циганите да разбират истинската същност на Възраждане, след като дори българите гласували за тях не я разбират...
6.
Така
22.11.2021 17:12:41
1
9
Както гласуваха бургаските ФЛегми
5.
Никой
22.11.2021 16:49:59
3
17
Вече не гласува за кебапче.
Много искаха да пуснат вот,но без пари нямаха желание.
4.
Не, не мога...
22.11.2021 16:45:04
5
18
Това, че точно те са гласували за Възраждане, само потвърждава, че или не знаят какво правят, или на кой свят се намират, или как за някой лев ще продадат и майка си, барабар с баща си като бонус.
3.
ДДС
22.11.2021 16:37:03
10
34
Не е инзнадващо! Купувачите на гласове ги е страх от лошия Рашков, а ромите без мотивация не гласуват. Да не мислите, че досега са гласували за ГЕРБ/ДПС, защото са им чели партийната програма?
2.
292
22.11.2021 16:32:32
11
32
От 4800, гласували 500, което е 10%. 22% по-малко от средната активност, което са приблизително 1100. После що Боко не спечелил и социолозите не познали. Ами как защо. Защото Рашков репресирал мирно очакващите бакнотената си бюлетина граждани за европейско развитие на България и те бойкотирали изборите. Затова.
1.
ХАХАХАХА
22.11.2021 16:19:39
9
33
ЕТО ТУКА СИ ЛИЧИ ВЕЧЕ КОЙ КУПУВА ГЛАСОВЕ :DDD
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Пешеходна пътека на късмета: Семейство едва не бе пометено два пъти край Свети Влас Пешеходна пътека на късмета: Семейство едва не бе пометено два пъти край Свети Влас Читателката ни Светлана Стоименова настоява за контрол на скоростта и обезопасяване на натоварения участък Стоян Колев щял да "поръча" на сърби прокурора по делото си (ВИДЕО) Стоян Колев щял да "поръча" на сърби прокурора по делото си (ВИДЕО) По време на поредното "лайф" включване инфлуенсърът заяви, че имал достатъчно връзки в западната ни съседка Мирчев затвори вратата за президентски съюз с ГЕРБ Мирчев затвори вратата за президентски съюз с ГЕРБ ДБ продължава общия процес с ПП и Форума за демократично действие, а името на кандидата остава необявено 300 000 евро намериха в домовете на задържаните за фабриката за фентанил 300 000 евро намериха в домовете на задържаните за фабриката за фентанил ГДБОП следила групата от април, лабораторията произвеждала до 10 килограма от опасната дрога дневно   Неонацисти опитаха да нахлуят в хотел с еврейски деца в София Неонацисти опитаха да нахлуят в хотел с еврейски деца в София Италия осъди антисемитската провокация, а българската полиция не е обявила има ли установени или задържани лица Голямо почистване преобрази алеята край Северния плаж в Бургас Голямо почистване преобрази алеята край Северния плаж в Бургас Близо 100 торби с отпадъци бяха събрани само за няколко часа Ще бъде ли готова Петрова нива за събора: Ремонтът на музея върви до последно Ще бъде ли готова Петрова нива за събора: Ремонтът на музея върви до последно Нямаме притеснения, ще посрещнем гостите до 22 август, увери зам.-кметът Деян Йотов Бивш митничар стана директор на АДФИ Бивш митничар стана директор на АДФИ Бившият заместник-директор на Агенция Митници поема финансовата инспекция след освобождаването на Пламен Тодоров Кой ще стане лидер на Прогресивна България в Царево: Галин Гакев или Дико Диков Кой ще стане лидер на Прогресивна България в Царево: Галин Гакев или Дико Диков Избраният председател почти сигурно ще е кандидат-кметът на ПБ за морската община Румънците са най-доверчиви в ЕС, българите остават под средното ниво Румънците са най-доверчиви в ЕС, българите остават под средното ниво Евростат отчита 5,4 точки за България срещу 7,5 за северната ни съседка, но показателят не измерва доверието в държавните институции
Нов мигрантски щурм към Сеута се готви за 15 август Нов мигрантски щурм към Сеута се готви за 15 август Онлайн група със 108 000 членове разпространява призиви за ново масово преминаване към испанския анклав Чужденци наляха 12,4 млрд. евро в гръцки имоти, Халкидики е сред най-желаните райони Чужденци наляха 12,4 млрд. евро в гръцки имоти, Халкидики е сред най-желаните райони Атина остава водеща за международните купувачи, а инвеститорите все по-често разглеждат Гърция като дългосрочно убежище за капитала си Тръмп заплаши Иран с обезглавяване, а от Техеран отговориха със закана за много жертви Тръмп заплаши Иран с обезглавяване, а от Техеран отговориха със закана за много жертви Във Вашингтон твърдят, че преговорите вече са започнали, но иранските власти признават единствено за контакти с Оман за Ормузкия проток Зеленски повери на Рустем Умеров преговорите за край на войната Зеленски повери на Рустем Умеров преговорите за край на войната Бившият военен министър ще оглави и украинското външно разузнаване, като поема дипломатически и отбранителни задачи Български талант подписа с "Валядолид" Български талант подписа с "Валядолид" 18-годишният вратар Стефан Михайлов напуска школата на "Национал" и продължава развитието си в Испания Дронове удариха турски кораб в Черно море, трима моряци са в тежко състояние Дронове удариха турски кораб в Черно море, трима моряци са в тежко състояние Плавателният съд се запалил край Новоросийск, а продължаващата опасност от нови атаки затруднила спасителната операция Лекар предупреди: Бебета, възрастни и хронично болни да бягат от плажа по обед Лекар предупреди: Бебета, възрастни и хронично болни да бягат от плажа по обед Чадърът не спира прегряването, а главоболието, гаденето и внезапната отпадналост могат да бъдат първите сигнали за опасно обезводняване Юли обърна календара: Сняг по върховете и 107 литра дъжд за денонощие Юли обърна календара: Сняг по върховете и 107 литра дъжд за денонощие Месецът е най-хладният и валежен юли след 2019 г., но контрастите остават огромни - от едва 13% от нормата в Малко Търново до 371% край Варна Огнен ад край Спокейн: 60 000 души са евакуирани, 600 сгради изгоряха Огнен ад край Спокейн: 60 000 души са евакуирани, 600 сгради изгоряха Три неконтролирани пожара достигнаха жилищни квартали, оставиха хиляди без ток и принудиха властите да мобилизират Националната гвардия Една от най-малките държави в света официално си върна древното име Една от най-малките държави в света официално си върна древното име Науру вече е Република Наоеро, а промяната връща местното произношение, изместено през колониалната епоха
Проф. Даниел ВЪЛЧЕВ Проф. Даниел ВЪЛЧЕВ Моето име се завъртя в какви ли не конфигурации, в какви ли не чудесии, но аз няма да се кандидатирам Виц на деня Виц на деня - Какъв е най-добрия начин да се харесам на жените?
- Пиши им любовни бележки върху стотачки.
Виц на деня Виц на деня - Бай Кольо, имаш ли гаечен ключ десятка?
- Имам, ама знаеш ли защо имам?
- Защо?
- Защото не го давам...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Скъпа, исках да ти купя цветя, но цветарският магазин беше затворен, затова съм ти взел бирички
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори