Диетата 16:8 прави чудеса
Вижте как да отслабните без глад
Периодичното гладуване е тенденция, която напоследък е сред най-ползваните за отслабване и пречистване на организма от токсини. Тя кара организма да се чувства по-лек и помага за премахването на подуването и излишните тлъстини.
Какво представлява диетата 16:8?
При този начин на хранене съществува прозорец от време, в което приемате цялата храна за деня или в рамките на 8 часа. През останалите 16 часа не слагате нищо в устата си освен вода. Например, храните се от 10 до 18 часа или от 12 до 20 в зависимост от индивидуалния ви ритъм на живот. Възможни са и други часови интерпретации като първата се смята за най-полезна, тъй като вечерята е по-ранна.
Защо диетата 16:8 е полезна?
Периодичното гладуване се счита за добър начин да контролирате кръвната захар, инсулина и кръвното налягане. При краткотрайното лишаване от храна в рамките на денонощието метаболизмът се забързва и активизира, което води до ускорено изгаряне на мазнини и калории. По време на периода на гладуване имате право освен вода да пиете и черен чай, зелен чай, кафе. В рамките на прозореца за хранене можете да ядете каквото си поискате. Ако желаете да изгорите повече мазнини, разбира се, е препоръчително да се храните здравословно и да броите приетите калории.
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Видовден е! Спазват се вековни традиции за здраве, черпят интересни имена
До морето с кола излиза по-скъпо това лято
Как Дуейн Джонсън превърна прякора Скалата в машина за милиони
Изгубени мемоари на оцелял от Хирошима излизат след близо 80 години
