×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Украинските морски дронове вече са в Тихия океан
  • Пускат движението по ремонтираните участъци на магистрала „Тракия“ в две области
  • София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
  • 16-годишен пострада при челен сблъсък между две електрически тротинетки край Несебър
  • На 4 юли т.г. Авиомузей Бургас ще отбележи деветата годишнина от своето откриване
  • Регата „Черноморец Бургас 2026“ се завръща за своето 17-о издание
  • „Бургас и морето“ Ви очаква на 1 август в Летния театър
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Андрей Райчев: Революцията приключи и сцената е пълна с трупове


Андрей Райчев: Революцията приключи и сцената е пълна с трупове
Не искам да споря за магистрали и зали, но заслугата на Бойко Борисов е хем да сме добре с руснаците и турците, хем да не сме загубили лоялност към НАТО и ЕС, каза Андрей Райчев
22 Ноември 2021, Понеделник, 10:37 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Според него, новите управляващите няма да имат 100 дни спокойствие и ако токът поскъпне, може да бъдат пометени

Революцията приключи и сцената е пълна с трупове. Слава Богу жертвите са само политически и няма кръв, сблъсъци! Това каза в „Здравей, България“ по Нова телевизия социологът Андрей Райчев. 

„Сцената е пълна с трупове - колко са в оставка, колко не влязоха в парламента, а бившите управляващи загубиха около половината си подкрепа. Повечето от атакуващите този дворец не влязоха там. Нови хора победиха. Имаме една свършила революция и две оптики – на победените и на победителите. На победените е проста – отворете опозиционните вестници и ще видите статии за диктатура, за репресии и т.н. Това е естествена реакция“, добави той.

„По-интересна е оптиката на победителите. На 3 март 1878 г. България излиза от Османската империя и започва да разказва за предишния живот като за ад. Комунистите правят революция през 1944 г. Предишният живот в техният разказ изглежда по същия начин, което не е точно така“, поясни Райчев. 

„Това, което сега се случва, е естественото продължение. След революцията започва да се разказва, че периодът „Борисов“ е пъклен ад. Аз не искам да споря на тема магистрали и зали, което е нормалната репутация на ГЕРБ за голямата им заслуга, но мога да покажа такива, които те не изтъкват, обаче са факт – международното положение на България например“, добави той. 

„Бившият премиер успя да ни докара до изключително добро положение, при което хем сме добре с руснаците и турците, хем не сме загубили лоялност към НАТО и ЕС. Тези ще могат ли? Искрите са там, а имат да преодоляват проблемите с македонския въпрос“, подчерта социологът. 

„Ще могат ли новите да се справят с ковид кризата – между силата на антиваксърите и локдауна? Това е страшно трудно, но няма да ни се разказва, а ще се говори за лошия Борисов. Има реална опасност да започнат да заменят реални постижения със символични репресии и да получим „Нено Димов“ още един-два или пет пъти. Той е абсолютно невинен и е случайно попаднал там на политическата сцена. Държаха го три месеца в затвора“, коментира той.

Колежката му Евелина Славкова прогнозира, че разследване на бившите управляващи ще продължи. 

„Много зависи какъв ще бъде състава на следващия кабинет, дали хипотезата, че Бойко Рашков ще остане министър, ще излезе вярно. Но подкрепям мнението, че няма как да няма някаква реакция. Хората гласуваха за „Има такъв народ” и „Продължаваме Промяната”, защото те дадоха заявка, че ще махнат Борисов. Те спечелиха, защото го победиха, а не защото казаха, че ще премахнат цялата корупция”, обясни тя. 

„Президентът ще е в по-изгодна роля, защото ще има правителство, което ще е по-близко до него. Кабинет ще има, защото не може да си позволят да няма. Ако има нови избори, резултатите ще са катастрофални за „Продължаваме промяната“, защото в тях е надеждата. Не вярвам в дълголетието на правителството. Всяка от тези 4 политически формации в тази коалиция ще иска своите неща и това може да доведе до срив“, коментира Славкова. 

Не сме виждали такава четирипартийна коалиция и то от различаващи се партии, добави тя. 

„Заради влизането на „Възраждане“ в парламента Корнелия Нинова няма да може да маневрира между партиите на промяната и на статуквото. Не може да има друго мнозинство и това е късмет за Асен Василев и Кирил Петков. Няма как да не направят правителство. Те трябва да са безумни, за да предпочетат нови избори“, заяви Райчев. 

Според него, новото правителство няма да има 100 дни спокойствие, но напрежението ще е ниско поне до Нова година. 

„Очаква се обаче повишаване на тока, а хората, ако не могат да си платят сметките, може да стане това, което преживяхме с падането на първия кабинет на Борисов. Вторият препъни камък е Македония. Има ясно изразено мнение на българския народ – 80% не искат никакви компромиси с онези, които ни псуват по цял ден. Има един, който много иска да става външен министър. Чудя му се“, сподели той.

Януари и февруари ще са тежки месеци и ако сметките за ток са повишат, ще се стигне до сътресения, които не се знае как ще повлияят на новата коалиция, каза още Евелина Славкова. 


В категории: Политика


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
2
Коментара
2
Коментара по темата
2.
бате Гойко
22.11.2021 16:03:11
6
7
Прав е! Един от полутическите трупове е бат Бойко
1.
Селянин
22.11.2021 11:08:30
8
13
Така се заработва хонорар...
Този една дума не казва без да му се плати сериозно.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Какво търсят читателите при избора на нов автор? Какво търсят читателите при избора на нов автор? Пътеводител за издатели и автори: Какво определя избора на непознато заглавие на книжния пазар Купи две ферарита, докато го съдят за невърнат кредит от 150 милиона лева Купи две ферарита, докато го съдят за невърнат кредит от 150 милиона лева Парадоксите в империята на Румен Гайтански – Вълка: Нови луксозни придобивки на пъпа на София на фона на източените милиони от ББР Виктор от „Ергенът: Любов в рая“ "оперира" носа си само с филъри и ботокс Виктор от „Ергенът: Любов в рая“ "оперира" носа си само с филъри и ботокс Риалити героят показа как е променил формата на носа си без реална хирургична интервенция НАП затяга примката около хазарта: Посредниците в онлайн залаганията минават на лиценз и 10% данък НАП затяга примката около хазарта: Посредниците в онлайн залаганията минават на лиценз и 10% данък Министерството на финансите очаква до 150 млн. евро приходи от новия налог за афилиейт операторите, а черният списък на нелегалните сайтове вече ще се обновява всеки ден "Маркет линкс": Кабинетът „Радев“ бележи лек спад на доверието, Делян Пеевски с нов антирекорд "Маркет линкс": Кабинетът „Радев“ бележи лек спад на доверието, Делян Пеевски с нов антирекорд Проучване отчита 45% одобрение за правителството, докато „Прогресивна България“ води електоралната надпревара с внушителните 39% Разходите за заплати в държавния бюджет се свиват с 629 млн. евро Разходите за заплати в държавния бюджет се свиват с 629 млн. евро Сравнението спрямо проектобюджета на кабинета “Желязков” за 2026 г., който доведе до падане на правителството, показва, че разходите за персонал по държавния бюджет - тоест без включени общини и социално-осигурителни фондове, са с 629 млн. евро по-малко Закопчаха 64-годишен крадец минути, след като задигна автомобил в Бургас Закопчаха 64-годишен крадец минути, след като задигна автомобил в Бургас Изпечен апаш от Ихтиман присвои „Дачия Докер“ в морския град, но бе обграден от полицията на кръстовище Челен сблъсък между две тротинетки в Оризаре прати 16-годишен в болница със счупена ръка Челен сблъсък между две тротинетки в Оризаре прати 16-годишен в болница със счупена ръка Младежи на 15 и 16 години се сблъскаха с електрически превозни средства на прав участък, невнимание доведе до тежко падане и намеса на бургаските медици Присъдата на пловдивския кмет е прочетена! Новата дясна ръка на Бойко Борисов му поиска оставката Присъдата на пловдивския кмет е прочетена! Новата дясна ръка на Бойко Борисов му поиска оставката Големият въпрос е дали в ГЕРБ имат подготвен кадър за кмет или се самопрострелват в крака  Нелепа драма в Приморско: 85-годишен турист се опита да плува и се удави в басейн Нелепа драма в Приморско: 85-годишен турист се опита да плува и се удави в басейн Чешки гражданин издъхна секунди след като влезе във водата по време на самостоятелна почивка, полицията разследва фаталния случай в голям хотелски комплекс
Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен Ще става дядо Онлайн триумф на садизма: Убиец позира с победен знак пред издъхващия 17-годишен Луи Онлайн триумф на садизма: Убиец позира с победен знак пред издъхващия 17-годишен Луи Изданието „Билд“ разкрива шокиращите видеокадри от Нарбон, при които група тийнейджъри пребиват жестоко свой връстник, оставяйки го да умре на строителна площадка Как британските закони родиха прецедент, по-абсурден от българската реалност и защо тийнейджър бе оправдан за убийство Как британските закони родиха прецедент, по-абсурден от българската реалност и защо тийнейджър бе оправдан за убийство Ако си мислите, че родната Темида не работи, погледнете към Острова, където оневиниха тийнейджър за убийството на дете – у нас законът поне призна за виновен и осъди бургаския касапин Иван Тексас търси избягал жираф, дават 5 хил. долара награда Тексас търси избягал жираф, дават 5 хил. долара награда Животното, което принадлежи към силно застрашен африкански вид, е изчезнало в хълмистите и труднодостъпни местности извън пределите на имота в град Лийки Бургас и морето ще се проведе на 1 август, вижте кои са песните Бургас и морето ще се проведе на 1 август, вижте кои са песните Музиканти и автори от цялата страна имаха възможност да изпратят своя авторска музика и да станат част от тазгодишното издание Константин Стойков с дебют на ринга на ELITBET MAX FIGHT 66 в Бургас срещу опасния Чарли Даинес Константин Стойков с дебют на ринга на ELITBET MAX FIGHT 66 в Бургас срещу опасния Чарли Даинес Известен със своя агресивен стил, Стойков влиза в ринга след участия на големи международни сцени и битки срещу елитни съперници, решен за победа. Отсрочка за „Лукойл“: САЩ даде още месец за продажба на активите Отсрочка за „Лукойл“: САЩ даде още месец за продажба на активите Сделката ще изисква одобрение от службите в САЩ Спряха спешната евакуация на кораби през Ормузкия проток след експлозии Спряха спешната евакуация на кораби през Ормузкия проток след експлозии Снаряд поразиха контейнеровоз под сингапурски флаг и замрази мащабната хуманитарна операция на ООН за спасяването на стотици моряци Трусовете превърнаха Каракас в град на ужасите, 235 загинали и хиляди безследно изчезнали Трусовете превърнаха Каракас в град на ужасите, 235 загинали и хиляди безследно изчезнали След апокалиптичното земетресение във Венецуела, спасиха жена затисната 24 часа от отломките, прогнозите за загиналите са смразяващи Преговорите за мир пред провал след израелските удари в Ливан и спор за милиарди Преговорите за мир пред провал след израелските удари в Ливан и спор за милиарди Иран се готви да въведе такса „Преминаване“ за танкерите след изтичането на срока от 60 дни, а Оман, под натиска на САЩ, искат да отворят южен коридор, но това е невъзможно без съгласието на Техеран
Проф. Георги РАЧЕВ Проф. Георги РАЧЕВ Пускаме бавния грил. Водата в Черно море – 26 градуса Виц на деня Виц на деня На пазара:
- Брей, че са ви скъпи яйцата!
- Госпожо, ето ви кош, слама и петел, снесете си ги сама!
Виц на деня Виц на деня Съпругът, в просъница:
- Жена, загаси телевизора и ме завий с одеяло.
Съпругата, шепнешком:
- Не може, скъпи, на кино сме...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Учени установиха, че основната причина да не се сбъдват мечтите е високите им цени...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори