Мика Зайкова пребори ковид
Мика Зайкова се възстанови бързо
Доайенът на предишните два състава на парламента Мика Зайкова (ИТН) пребори коронавирусната инфекция и излезе от карантина, за да тръгне по срещи с колеги синдикалисти, днес конкретно с Асоциацията на организациите на българските работодатели, пише Лупа.бг.
В разговора участваха Васил Велев – председател на Асоциацията на индустриалния капитал в България (АИКБ) , както и изпълнителния директор Добрин Иванов и експертът Мария Атанасова.
В уводните си думи в началото на срещата, председателят на АИКБ Васил Велев каза, че заетите в предприятията, членуващи в четирите работодателски организации представляват 82% от всички заети у нас, а брутната добавена стойност, която произвеждат е 86 на сто.
Велев алармира, че трябва да се вземат неотложни мерки, които закъсняват и че има вакуум, който грози да доведе до неблагоприятни последици, а най-спешните мерки са свързани главно с енергетиката.
Пламен Данаилов отговори, че голяма част от нещата, които са приоритетни за АОБР, съвпадат с програмата на тяхната партия.
Той изказа мнение, че минималната работна заплата трябва да се променя на база обективни критерии, а Мика Зайкова сподели, че бюджета може да подпомогне доходите по два начина – компенсации или освобождаване на средства.
Според нея не бива да се прави прекомерно увеличение на минималната работна заплата, тя предлага семейно подоходно облагане, което да стимулира раждаемостта. Вдигане на тавана за регистрация по ДДС от 50 000 лева на 100 или на 150 хил. също бе споменато от г-жа Зайкова, което бе аргументирано така: „Като освободим малките и средните предприятия от този данък ще направим децентрализация, те ще захранват областта си“.
Според Данаилов – за инвестициите най-важен е корпоративния данък и облекченията при реинвестиране в производствени активи.
Спасиха българка с падълборд край Халкидики, после я глобиха
Двама загинаха в огнения ад на Саламин, евакуират хора от гръцкия остров
Шест медала за България от Световното по художествена гимнастика
История изплува от Дунав: германски кораби от Втората световна война отново се виждат
Двама загинаха в огнен ад в Гърция, стотици са евакуирани по море
Реми със Секирово отдалечава Нафтата от мечтата за завръщане във Втора лига
Пирин Галов покори 500 км и 40 000 метра изкачване и завърши втори на „Тичино 500“
Военни обезвредиха четири артилерийски гюлета, открити в Дунав край Силистра
Яхтклуб "Черноморец Бургас" покори Охридското езеро с впечатляващи победи
Васил Петров празнува 30 години на сцена с безплатен концерт в Поморие
Мароко спря нов масов щурм към Сеута, най-малко 111 мигранти са задържани
Нелепа трагедия: 31-годишен загина, докато приятели опитвали да изтеглят джипа му
