×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Тръмп отмени ударите срещу Иран, ще има ли ядрена сделка
  • Кабинетът "Радев" се цели в дефицит под 3%
  • Петролът скочи до двуседмичен връх след атака с дрон в ОАЕ
  • Тристранката обсъжда законодателни промени срещу поскъпването
  • Трайчо Трайков се регистрира като кандидат за кмет на столичния район "Средец"
  • Президентът открои дейността на Фондация „Радостина Константинова“
  • Непълнолетен стреля с газов пистолет в центъра на Павликени
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Сценаристите Ивайло Вълчев и Филип Станев от ИТН се отказаха от депутатските места


Сценаристите Ивайло Вълчев и Филип Станев от ИТН се отказаха от депутатските места
Тошко Йорданов ще работи и в 47-ото Народно събрание за разлика от другите двама сценаристи
Ключови думи: ИТН, парламент
19 Ноември 2021, Петък, 18:15 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ (снимка-архив: Авторът)

Златомира Мострова става народен представител от Бургас като втора в листата

Ивайло Вълчев и Филип Станев няма да бъдат депутати в 47-ото Народно събрание. Взето е партийно решение те да отстъпят местата си, за да има повече експерти в парламентарната група на „Има такъв народ“ (ИТН). Това обясни пред „Флагман“ г-н Вълчев, който бе избран за депутат от Бургас. На негово място влиза втората в листата Златомира Мострова. 

Вълчев и Станев обаче не напускат политиката. 

"Като членове на ръководството на партията и лично аз като неин заместник-председател оставаме активно участващи във всички процеси, в които партия "Има такъв народ" участва в момента", уточни Ивайло Вълчев. 

Решението е взето предвид доста по-малкия състав на ИТН в този парламент. Групата ще е само 25 души. В предишното Народно събрание ИТН бяха първа сила с 65 депутати.

Двамата сценаристи отстъпват предвид нуждата от повече експерти, свързани с настоящите икономическа и здравна кризи и идеите за реформа в правосъдната система. 

Ивайло Вълчев бе избран за депутат от две места - Бургас и Сливен. Филип Станев също отстъпва две позиции. Той можеше да влезе от Варна и Добрич. 

Председателят на парламентарната група на ИТН в предните две Народни събрания Тошко Йорданов ще остане депутат и в 47-ото. 




Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
18
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Кои са най-търсените професии Кои са най-търсените професии 19/05/2026, Вторник 15:21 0
Тервел ИЛИЕВ Райънеър с план как да не фалира Райънеър с план как да не фалира 19/05/2026, Вторник 15:00 1
Тервел ИЛИЕВ Путин отива на двудневно посещение в Китай Путин отива на двудневно посещение в Китай 19/05/2026, Вторник 13:41 7
Михаил ДИМИТРОВ Основната депутатска заплата стана 4236 евро Основната депутатска заплата стана 4236 евро 19/05/2026, Вторник 13:21 1
18
Коментара по темата
18.
Ахахаха
20.11.2021 09:43:02
1
7
Това са идиотите на годината. Имаха всичко, но избраха високомерно и “принципно” да не съставят коалиционно правителство. Сега са на дъното и забравиха набързо принципи и идеи. Клоуни и палячовци сте… ведно с изкукалия ви с мания за великолепие шеф
17.
Дедо
20.11.2021 00:01:25
2
7
Браво момчета! Добро решение!
16.
бургазлия
19.11.2021 23:40:31
1
17
А този социопат хаджи Тошко по какво е специалист та не е изритан. Той и Славчо са главните виновници за катастрофата на ИТН.
15.
И.Д.Д
19.11.2021 21:58:08
21
5
ДА , БРАВО НА ЗЛАТОМИРА ... ПОКЛОН ... ЗА ИВАЙЛО ...И ЗА ФИЛИП ... ТАКА СЕ ПРАВИ ... ОТСТЪПВАШ ... И ПРОДЪЛЖАВАШ НАПРЕД ... А ЩО СЕ ОТНАСЯ ДО ... ХАДЖИ ТОШКО ЙОРДАНОВ ... МЯСТОТО МУ Е ТАМ ... В ПАРЛАМЕНТА ... И ДАНО ДА ИМА И ДРУГИ ... ТАКИВА КАТО НЕГО ( ОТ ДРУГИТЕ ПАРТИИ ) ....... ДА ИМА ПОВЕЧЕ ХОРА ОТ НАРОДА , КОИТО ДА МИЛЕЯТ ЗА НАРОДА ........ ( АХ , ДАНО , ДАНО , ДО ВСЯКО ДОБРО СЪЩЕСТВО ,ЗАСТАНЕ ОЩЕ ЕДНО И ТОГАВА ........)
14.
ИТН
19.11.2021 21:31:13
5
25
Партията на Слави - единствената която се провали без да е управлявала. За това и помогна ината и огромното его на Нейния вожд.С това си поведение той избива комплекси и се мисли за фактор.
13.
Пю
19.11.2021 20:45:45
6
16
Ивайло това е предателство.Имах ти пълно доверие,от Бойко Борисов ли взимаш пример.
12.
OG KUSH
19.11.2021 20:45:07
1
27
Къде ли си помислиха, че отиват и какво ли си помислиха, че ще могат да работят. Все едно да очакваш маймуна да приземи Боинг. Изгубиха на тая държава 6 месеца време и милиони левчета разходи за безмислени избори. Шматки аматьори, барабар с чорбаджията им голата тиква.
11.
До 3
19.11.2021 20:37:17
1
22
По рибарство и висене в някой офис за пари, по некадърно и нагло същество не знам да има, изобщо тея от итн са карикатури, но ще лапкат за наша сметка, защото сме бездушни и седим у дома, а не гласуваме и такива посмешища ще са депутати
10.
Иван
19.11.2021 19:44:31
3
39
Чудя се защо въобще има избори, и кого избираме ние, след като ако гласуваме за даден човек да стане депутат и уж да ни представлява той може да отстъпва мястото си на друг?
Ако гласувам за Пенчо да ме представлява би трябвало самия Пенчо да е депутат, не съм гласувал за Пенчо с идея Пенка да бъде депутат нали?
Говоря за всички партии!
9.
Бай Ганьо
19.11.2021 19:43:57
1
26
Щом Тожко африкански ще е в 47-то народно събрание, значи бързо ще дойде ред на 48-то.
8.
Гошо
19.11.2021 19:42:29
3
30
Тошко трябваше да разкарат! Имат достатъчно умни и кадърни хора. Този е като леко просветен Копейкин...
7.
Народът на Бг
19.11.2021 19:29:41
1
19
А тошко Тесличката
КОГА?
6.
Въпроска ?
19.11.2021 19:27:40
1
36
Жалко , че злоупотребиха с доверието и гласовете на избирателите за Ивайло Вълчев !
5.
Ха ха ха
19.11.2021 19:10:54
2
35
А Тошко какво прави, че и той не си отива. Пак ще му гледам малкоумната физиономия. Другите двама много добре са направили.
4.
Славуца
19.11.2021 18:59:44
1
25
Захлебиха от два провалени парламента.Време е да вазират,че третия път ще има бой с камъни.
3.
Фил Филмора
19.11.2021 18:32:37
1
40
Какъв експерт е Златомира Карагеоргиева - Мострова?
2.
Шмъркан
19.11.2021 18:28:02
2
31
Сигурен знак че се гласят и този парламент да пре..т.
1.
Хах
19.11.2021 18:23:48
1
48
Егати специалиста е тая, смях и подигравка с аморфа гласувал за тях, ако изобщо осъзнават, какво са направили
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Кои са най-търсените професии Кои са най-търсените професии Официалните данни на Агенцията по заетостта показват устойчивост на пазара въпреки динамичната икономическа среда Райънеър с план как да не фалира Райънеър с план как да не фалира Финансовият директор на превозвача Нийл Сорахан обяви в интервю за CNBC, че компанията е подготвена за пазарната нестабилност, въпреки че икономическата несигурност може да доведе до фалити на по-слаби европейски оператори Айтозлийката Йорданка Андреева е била класен ръководител на ДАРА Айтозлийката Йорданка Андреева е била класен ръководител на ДАРА Андреева е била класен ръководител на ДАРА до 11 клас в Музикалното училище във Варна Как кметът на Бургас си пие сутрешното кафе Как кметът на Бургас си пие сутрешното кафе "Мисията продължава, каузата си заслужава. Bangaranga", каза Димитър Николов Заплатите в IT сектора надхвърлиха 3100 евро през първото тримесечие Заплатите в IT сектора надхвърлиха 3100 евро през първото тримесечие Най-ниски остават възнагражденията в хотелиерството, ресторантьорството и селското стопанство Новите Armani, BOSS и Calvin Klein вече са в Бургас – виж какво ще се носи това лято Новите Armani, BOSS и Calvin Klein вече са в Бургас – виж какво ще се носи това лято В момента новите колекции се предлагат с –30% отстъпка, а картодържателите получават и допълнителни –5% във физическите магазини Прогресивна България предлага сериозни промени в правилника на НС, дебатът е утре Прогресивна България предлага сериозни промени в правилника на НС, дебатът е утре Депутатите ще получават законопроектите до 24 часа преди заседанието Основната депутатска заплата стана 4236 евро Основната депутатска заплата стана 4236 евро Извън тези основни заплати има редица допълнителни възнаграждения, например за участие в комисии. Само за научно звание добавките започват от 10% върху основната заплата – за доктор е толкова, а за доктор на научите е 15% Оригинално в Бургас: ученици рекламират хакатон  с кръводарителска акция Оригинално в Бургас: ученици рекламират хакатон с кръводарителска акция Организаторите дариха кръв в Отделението по трансфузионна хематология на УМБАЛ Бургас и дадоха личен пример за синхрон между технологиите, знанието и човечността България да не допуска грешката на Израел, ето какъв съвет дадоха на хотелиери България да не допуска грешката на Израел, ето какъв съвет дадоха на хотелиери През 2019 г., когато Тел Авив беше домакин, хотелите масово увеличиха цените си няколко пъти над обичайните, разчитайки, че феновете ще бъдат принудени да платят. Вместо това обаче много хора се отказаха да пътуват и предпочетоха да гледат събитието по телевизията
Уби ли баща си наследникът на империята Манго заради 4,5 милиарда евро Уби ли баща си наследникът на империята Манго заради 4,5 милиарда евро Магнатът загина след падане в 100-метрова пропаст - сам ли е полетял, или някой му е помогнал От Борoвец до Евровизия: как се роди хитът „Бангаранга“ От Борoвец до Евровизия: как се роди хитът „Бангаранга“ Само дни след победата видеото от изпълнението на DARA събира милиони гледания в YouTube, а „Бангаранга“ буквално експлодира в TikTok  Путин отива на двудневно посещение в Китай Путин отива на двудневно посещение в Китай Путин ще бъде посрещнат на летището от министъра на външните работи на КНР Ван И Стилиян Петров ще се срещне с феновете в Бургас Стилиян Петров ще се срещне с феновете в Бургас Официалната среща ще се проведе на 2 юни 2026 г. (вторник) от 17:00 до 19:00 Според "Политико" Тръмп скоро ще нападне Куба Според "Политико" Тръмп скоро ще нападне Куба Представител на Белия дом повтори твърденията на Тръмп, че Куба скоро ще „падне“ и „ние ще бъдем там, за да им помогнем“ Румъния вдигна два изтребителя F-16 заради руска атака с дронове край границата Румъния вдигна два изтребителя F-16 заради руска атака с дронове край границата Задействана е била и системата Ро-Алърт Свикваме щаб за Евровизия, заяви Евтим Милошев Свикваме щаб за Евровизия, заяви Евтим Милошев Освен столицата, още три големи града вдигнаха ръка и заявиха: "Искаме това домакинство". Това показва мащаба и значението на Евровизия за България, каза министърът Историческо в Бургас: Позволяват на руската гимнастика отново да развее знамето си Историческо в Бургас: Позволяват на руската гимнастика отново да развее знамето си Те се представяха като неутрални, но международната федерация отмени санкциите срещу спортистите от Русия и Беларус Румен Радев в Германия за инвестиции, а Мерц поиска преговори с Русия и САЩ Румен Радев в Германия за инвестиции, а Мерц поиска преговори с Русия и САЩ Заедно може да отворим нова страница в нашите отношения, да допринасяме много повече за стратегическата автономия на Европа, каза премиерът ни Мъжът, помел с автомобила си минувачи, нарича християните "негодници" Мъжът, помел с автомобила си минувачи, нарича християните "негодници" Министерството на транспорта свързва нападението с имиграцията  
Васил ТЕРЗИЕВ, кмет на София Васил ТЕРЗИЕВ, кмет на София София има преднина за Евровизия заради по-големия капацитет на летището и по-удобни полети Виц на деня Виц на деня Майката пита Иванчо:
- Защо не си играеш с Петьо?
- А ти искаш ли да си играеш с някой, който лъже, бие и псува?
- Не!
- Еми и Петьо не иска.
Виц на деня Виц на деня Влиза мъж в аптека и пита:
- Имате ли капут с дъх на ракия?
- Имаме, но днес не дойде на работа...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Никога не е късно да поумнееш
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори