×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Поклонението пред Любен Дилов-син ще бъде на 5 юни от 15.00ч. в храм "Света София" в столицата
  • Мъж заплаши с убийство бившата си жена в Стражица
  • Крехкото примирие се пропуква: Иран и САЩ си размениха нови удари
  • Шофьор се опита да подкупи полицаи в Хасково
  • Дърво падна върху две коли в центъра на София
  • Разследват мъж от Цар Калоян, получил над 67 000 лева с фалшиво ТЕЛК решение
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Губернаторът на Флорида забрани задължителната ваксинация


Губернаторът на Флорида забрани задължителната ваксинация
Обещах ви, че запазя работните места и превърнах това в закон, заяви Рон ДеСантис
20 Ноември 2021, Събота, 16:24 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ

В своя заповед, която вече е влязла в сила, Рон ДеСантис въведе нови, по-различни, мерки, превръщайки щата в единствения, който е противовес на наратива на Байдън

Губернаторът на Флорида Рон ДеСантис забрани категорично задължителната ваксинация за служители в частния сектор. Със своя заповед, влязла в сила преди два дни, той позволява на служителите да използват така наречените „изключения“, когато бъдат накарани да се имунизират от работодателя си. Те включват, но и не са ограничени до: здравни и религиозни причини; бременност или очаквана бъдещата таква; преболедуване. Нещо повече – заповедта на ДеСантис е в директен противовес на наратива на Байдън и администрацията и в нея дори е описано, че работодателите трябва да плащат тестовете на своите служители, когато се налага те да бъдат тествани.

За нарушение на новата заповед на губернатора има предвидени доста солидни глоби. Ако работодател в малка фирма (до 99 служителя) задължи някои от персонала си да се ваксинира, той дължи 10 000 долара глоба за всеки служител. За средни и големи бизнеси с над 100 човека персонал, глобата стига до своя таван от 50 000$ за служител.

Флорида е към момента единственият щат, където има въведени подобни, обратни на държавния наратив, мерки. В най-източния щат, който от самото начало на пандемията досега, използва един от най-леките подходи в борбата с COVID, а резултатите, сравнено с щатите с най-стриктни ограничения, са плашещо сходни. В заповедта на ДеСантис е описано още, че държавни служители не могат да карат никого да показава сертификат за ваксинация.

Според новите правила образователните институции също не могат да задължават учениците или студентите да се ваксинират насила. На училищна земя пък става забранено ръководствата да искат задължително носене на маски – това решение остава в ръцете на хората.  Забранена е и карантината на здрави ученици, като в заповедта е описано още, че родителите на учениците могат да съдят ръководствата на училищата  за нарушение на тези правила.

„Казах на хората във Флорида, че ще направим така, че да запазим работините им места и превърнахме това в закон. Никой няма да загуби работата си заради COVID мерки, приложени с тежка ръка. Ние имаме отговорността да защитим и предпазим поминъка на хората. Благодарен съм на законодателите във Флорида, които застанаха зад мен в борбата за свобода“, каза в свое изявление Рон ДеСантис.

Въведените от него нови правила, които всъщност са старите, добре познати на света преди пандемията морални норми, са в абсолютен контраст не само със случващото се в САЩ, но и по света. Ще припомним, че буквално преди броени дни Австрия въведе сериозно дискриминационен „зелен сертификат“ и „локдаун за неваксинираните“ в определени региони. Днес тези крайни мерки бяха удължени за минимум 4 седмици и вече обхващат цялата страна, а ваксинацията става задължителна. Което е още по-странно, дори държави като Швеция, които досега бяха като единствена пътеводна светлина, демонстрираща, че грубото затваряне на бизнеса и ограничаването на хората не е необходимо в борбата с пандемията, от днес вече работят под нови правила. И там бе въведен зеления сертификат, а правителството заяви, че това било „мярка, която отдавна разработвало“.
 


В категории: Политика


8
Коментара
Емел МАХМУД Сбогуваме се с Любен Дилов-син в петък Сбогуваме се с Любен Дилов-син в петък 03/06/2026, Сряда 10:58 1
Тервел ИЛИЕВ АПИ пак почна с ремонтите по АМ Тракия АПИ пак почна с ремонтите по АМ Тракия 03/06/2026, Сряда 10:42 3
Тервел ИЛИЕВ Защитник номер 1 в "Нефтохимик" Защитник номер 1 в "Нефтохимик" 03/06/2026, Сряда 08:46 0
8
Коментара по темата
8.
Дааа
20.11.2021 23:56:11
2
4
https://m.youtube.com/watch?v=7wChFcoZg4o&fbclid=IwAR2B9iJPQV4zbA4woG74CHSdQ2rBuI72ajwKxADefWfyCzTz8NBVz2cTEgQ
Дано нещата от това видео, показващо ваксинирани американци по FOX-TV, не се случват на никого!!!
7.
Браво манячета
20.11.2021 23:21:20
1
4
Не на ваксините! Ура ще живеем с ракия и амфетки! Не на всички мерки, искам на мола и на кръчма! Ай сиктир с тия мерки!
6.
Ето това е човекът народа
20.11.2021 19:35:32
3
34
Не на режима Корона мародери браво Губернаторът на флорида
5.
Има надежда
20.11.2021 18:43:04
3
36
Може и да се отървем от ваксинациозния фашизъм, но няма да е лесно!
Проблемът е, че като при традиционния фашизъм (и комунизъм), той се подкрепя от широките маси поради обработката им с основното оръжие на фашизма - тоталната пропаганда. В известен смисъл този път е дори още по-лошо, защото стръвта не е превъзходството на Германия и осигуряване на територии за нейното нарастващо население, нито държава на работниците и селяните, която ще осигури всичко на всекиго - според потребностите му0ab, а физическото оцеляване на всяка единица. (експлоатирано чрез страха от смъртта - най-силното, и на съзнателно и подсъзнателно ниво, чувство - характерно за всеки човек).
4.
!!!!!!!!!!!!!!!!!
20.11.2021 17:49:26
1
51
А не е единствения ! информирайте се преди да пишете лъжи пак. Колегата му от Тексас го направи преди това.
3.
Мда... чудна работа
20.11.2021 17:22:05
5
38
Ти нали си ваксиниран, маняк, кво.четеш фейсове.излизай и живей
2.
Тоналд Дръмп
20.11.2021 16:52:35
29
9
Това не пречи 60% от хората във Флорида да са напълно ваксинирани...Чудна работа, не четат ли фейсбук там?...
1.
Бс
20.11.2021 16:34:37
6
53
Браво!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Финансовата илюзия се разпадна: Реалният дефицит на България е 7,4% Финансовата илюзия се разпадна: Реалният дефицит на България е 7,4% Пътни проекти, общински обекти и иззети авансово дивиденти са изсмукали резервите на хазната за година напред, обяви финансовият министър Сбогом на мита за безплатния плаж срещу едно кафе: Битката за туристи между България и Гърция Сбогом на мита за безплатния плаж срещу едно кафе: Битката за туристи между България и Гърция Южната ни съседка въведе солени такси до водата, по родното крайбрежие пресмятат стриктно в евро Откриха паметна плоча на знанието и словото по повод на 120-годишния юбилей на училището в Свети Влас Откриха паметна плоча на знанието и словото по повод на 120-годишния юбилей на училището в Свети Влас Плочата носи надписа „Където има слово, има път" и се намира в началото на екопътеката в Свети Влас Гори бързо хранене до хотел "Tiara beach" в Слънчев бряг Гори бързо хранене до хотел "Tiara beach" в Слънчев бряг Огнената стихия е лумнала преди минути АПИ пак почна с ремонтите по АМ Тракия АПИ пак почна с ремонтите по АМ Тракия От днес до петък ще бъде ограничено движението в платното за София между 274-ти и 275-и км на магистралата край Ямбол Йоана от Бургас е звездата на женския футбол в България Йоана от Бургас е звездата на женския футбол в България Освен клубните си успехи Йоана вече има специално място и в историята на българския женски футбол Пие ли гларусът ракия Пие ли гларусът ракия Пернатите ядат всичко, дори и мърша, но нещо не им допада алкохола, показа този експеримент За първи път: Temperamento и NAKED Beach обединяват сили за грандиозен фестивал край морето За първи път: Temperamento и NAKED Beach обединяват сили за грандиозен фестивал край морето За пръв път в историята два от най-разпознаваемите бранда на хаус сцената у нас обединяват сили в едно грандиозно събитие КАТ се качи на небето: Дронове погнаха джигитите (ВИДЕО) КАТ се качи на небето: Дронове погнаха джигитите (ВИДЕО) Край на премигването с фарове – летящото око на МВР снима за секунди и снася на патрулките Над 150 сделки за имоти в „Баба Алино“, удостоверенията за търпимост спасяват купувачите от булдозерите Над 150 сделки за имоти в „Баба Алино“, удостоверенията за търпимост спасяват купувачите от булдозерите 30-40% от дъбовата гора в района е отсечена през 2023 г. без да е издадено разрешение за сеч и са глобени 10 души от Украйна и Узбекистан
Черен сценарий за ЕС: Задава се тежка вълна от безработица, Брюксел вдигна червен флаг за България Черен сценарий за ЕС: Задава се тежка вълна от безработица, Брюксел вдигна червен флаг за България Зеленият преход и скъпата енергия подпалиха индустрията, Китай ни премазва при колите Ужас в Киев след последната атака, Украйна отговори с удар по голям завод (ВИДЕО 18+) Ужас в Киев след последната атака, Украйна отговори с удар по голям завод (ВИДЕО 18+) Комплексът "Прогрес" в Мачуринск горя Тръмп наруга Натаняху: В затвора щеше да си без мен Тръмп наруга Натаняху: В затвора щеше да си без мен Нарече го откачалка Заложници на екрана: Как безкрайното скролване разболява ума ни Заложници на екрана: Как безкрайното скролване разболява ума ни Ново изследване разкрива черната статистика на дигиталната зависимост и умората Мечта за всеки коткар: Как 60 котки в апартамент могат да се превърнат в безплатен живот на морето Мечта за всеки коткар: Как 60 котки в апартамент могат да се превърнат в безплатен живот на морето Приют на гръцки остров търси доброволци, които да заменят градския стрес с котешки рай Не всички пенсионери ще умрат от глад заради 2 евро, смятат от Прогресивна България Не всички пенсионери ще умрат от глад заради 2 евро, смятат от Прогресивна България "Прогресивна България" неглижира критиките, като и днес продължи да подвежда обществеността, че не ощетява никого и не отнема 2,39 евро от всеки пенсионер, а напротив - дава му "много повече" Трябва ли субсидиите за партиите да се отрежат с 1/3 Трябва ли субсидиите за партиите да се отрежат с 1/3 Остри критики към предложените от управляващите промени в удължителния закон за бюджета отправи депутатът от ГЕРБ Деница Сачева Футболна легенда: Умирам, в четвърти стадий съм! Футболна легенда: Умирам, в четвърти стадий съм! 75-годишният Кийгън заяви в интервю за "Дейли Мейл", че се надява да успее да се сбогува с феновете на своя любим Нюкасъл в началото на следващия сезон Събарянето на незаконния град край Варна може да струва милиони на общината, ако КУБ се окаже кух Събарянето на незаконния град край Варна може да струва милиони на общината, ако КУБ се окаже кух Процедурата по премахването на сградите и цената й би предизвикала безпрецедентно социално напрежение След молба за развод мъж яхна багер и срути семейната къща След молба за развод мъж яхна багер и срути семейната къща Разяреният съпруг атакувал имота, докато вътре се намирали жена му и двете им дъщери
Румен Радев Румен Радев Научихме, че ще купуваме F-16, ще режем майчинството и ще намаляваме пенсиите... Виц на деня Виц на деня Барман към сервитьора:
- Абе пич, престани да изхвърляш пияните посетители, не забравяй, че работиш във вагон-ресторант!
Виц на деня Виц на деня Иванчо дочул стонове от спалнята на родителите си. От любопитство погледнал през ключалката и възкликнал:
- Леле-е-е... а на мен ми се карат, че си бъркам в носа...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки упорит мъж може да постигне всичко, което иска жената.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори