Федерер се връща на корта през лятото
Носителят на рекордните 20 титли от Големия шлем се лекува след операция на коляното
Роджър Федерер няма да пропусне само предстоящото Открито първенство на Австралия по тенис, но и тенис турнирите от календара на АТР през пролетта, съобщава швейцарското издание "Льо Матен".
Носителят на рекордните 20 титли от Големия шлем се възстановява от операция на коляното и вече се придвижва без патерици, но ще започне тренировки в началото на 2022 година, предава lupa.bg.
"Ще започна да бягам през януари, а през март или април отново ще стъпя на корта. Смятам, че ще мога да се завърна в професионалния Тур през лятото на 2022-а. Тази година оперираха менискуса ми, но в предварителните прегледи бе решено да оправим и проблем със ставния хрущял. Комбинацията от двете прави нещата неприятни и знам, че трябва да бъда внимателен", каза Федерер в интервю за "Льо Матен".
"Целта ми е да се върна за един последен път на корта. Желанието ми е да се разделя с тениса не заради контузия, а по начина, по който аз искам да го направя. Точно затова съм се съсредоточил толкова много върху рехабилитацията ми. Мечтата ми е да играя отново на финал за Големия шлем, но няма да падне небето, ако това не се случи. Всъщност, напълно уверен съм, че мога да го направя. Винаги съм вярвал в чудеса"", каза още 40-годишният швейцарски маестро.
Слагам този продукт от кухнята във водата и подът блести от чистота
Пухкав блат, сочни череши и невероятен аромат – този сладкиш е истинска наслада за сетивата
Ричард Алибегов скочи срещу черния пиар за родното Черноморие
Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone
СДВР подхваща ромите с ножове в подлез „Плиска“
Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло
