×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Т. Йорданов за номинацията на Гюров за премиер: Очакват ни нечестни избори
  • Андрей Гюров е новият служебен министър-председател
  • ЕП постигна сделка за търговския пакт със САЩ
  • България с втората най-дълга работна седмица в ЕС
  • Жена уби най-малко 9 души в Канада
  • Депутатите изслушват ръководството на МВР заради случая "Петрохан"
  • Побой в метрото: Задържаха 19-годишен за нападение с нож срещу деца
  • Опит за покушение срещу президента на Колумбия, сенаторка бе отвлечена
  • Арестуваха бивш шеф на ЦСКА след катастрофа в София, карал пиян
  • Манол Генов: Хора от НПО-то от "Петрохан" са влизали въоръжени в екоминистерството
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

След вота 2 в 1: Служебният премиер доволен, но и притеснен, зове за активност на балотажа


След вота 2 в 1: Служебният премиер доволен, но и притеснен, зове за активност на балотажа
"Служебният кабинет направи възможното, както по организацията на изборите, така и за предотвратяване на грозните явления, свързани с купуването на гласове и корпоративен вот"
Ключови думи: Стефан Янев, ПАСЕ
17 Ноември 2021, Сряда, 10:12 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ (снимка: Авторът)

Не се сбъднали внушенията, че изборите ще бъдат опорочени

Служебният премиер Стефан Янев изрази задоволство от преминалите избори за президент и Народно събрание, защото не се сбъднали спекулациите за манипулиране на вота. Той направи коментар в началото на днешното правителствено заседание в частта, открита за медиите. 

Янев обаче изрази притеснение от ниската избирателна активност и призова българите да гласуват на балотажа за президент. 

"В неделя се проведоха третите за тази година парламентарни избори заедно с първия тур от изборите за президент и вицепрезидент. Искам да подчертая още веднъж, че независимо от предварителните внушения и инсинуации, че изборите няма да бъдат организирани и ще се създадат предпоставки за изкривявания, нарушения и опорочаване на вота - не се сбъднаха. Българските граждани имаха възможността да гласуват свободно, честно и открито. Служебният кабинет направи възможното, както по организацията на изборите, така и за предотвратяване на грозните явления, свързани с купуването на гласове и корпоративен вот. Неслучайно и оценката на външните наблюдатели на Парламентарната асамблея на Съвета на Европа даде положителен резултат и в допълнение адмирира усилията на МВР за справяне с тези грозни явления", заяви Янев. 

По думите му, в същото време от гледна точка на развитието на демокрацията и на обществените отношения е притеснителна относително ниската избирателна активност.

"Затова ще си позволя още веднъж да призова българските граждани да гласуват честно и открито, да дадат своя глас и предпочитанията си за тази президентска двойка, която смятат, че най-успешно и най-добре ще уплътни заложените в конституцията правомощия на президентската институция, тъй като в неделя предстои вторият тур на президентския вот. Бъдете активни", призова министър-председателят.

 




Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
11
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Цените на зеленчуците хвърчат нагоре Цените на зеленчуците хвърчат нагоре 11/02/2026, Сряда 20:41 0
Тервел ИЛИЕВ Полицайка е задържана с над 2 кила кокаин Полицайка е задържана с над 2 кила кокаин 11/02/2026, Сряда 19:18 3
11
Коментара по темата
11.
Adfdfhrt
17.11.2021 12:38:15
1
2
Тогава момче Радев много токсичен излезе, който се е докоснал до него отровата е много силна явно остават отвън или им намалява резултата. Патериците на Фатмака фигурант са отвън и ще ближат раните си от промяната с измамата.
10.
ХХ
17.11.2021 12:34:39
1
1
само РАДЕВ може да им разбие схемите на мафията наречена герб.
9.
777
17.11.2021 12:28:41
3
3
Янев е доволен от измамата и малко притеснен ,че ако падне Радко Мухльото ще си загуби хубавата служба.
Но нали червените куртизанки като безгръбначни животни не могат друго да работят освен на държавната софра, ко ще прави после, ще хваща Балкана и ще си ходи на село цървула.
8.
мислещ
17.11.2021 12:22:29
5
3
Мачкай, Радев, с теб сме в неделя!
7.
До 1
17.11.2021 12:18:22
1
3
Янев, обяснясни ми поради каква причина герб има толкова висок резултат?И то след разкрития за толкова кражби,измами,далавери, чекмеджета и др.?
6.
Запознат
17.11.2021 12:12:55
2
4
Новите политически проститутки дето останаха отвън , на Кирчо жена му има магазин до НС ще ви черпи с пастички и тортички, малко се качват килограми от въглехидратите ще станете като Танка изкуфялата, но нищо важното е да се докопате до кокала на НС физиологично хармонични личности с наднормено тегло. Преди ви черпиха с баница и сладолед уличните долнопробни мастии и педалчета, сега ще лапкате пастичките на измамника Асен Ментето и Киро лъжецо .
5.
Б.Б.
17.11.2021 12:05:27
6
5
В неделя гласувайте и недейте разчита, че радев ще спечели ей така с лекота!
ГЕРБ и ДПС са се активизирали до краен предел и всяко подценяване на ситуацията може да направи президент онази кукла на конци Герджиков! Не го допускайте, защото Тиквата това и чака, за да се опита да се спаси от възмездието!
Гласувайте масово в неделя за човека, който доказа че не го е страх да се опълчи на Тиквата и Доган и реално ги свали от власт!
4.
До 1
17.11.2021 11:40:02
3
7
Обяснявам ти го на много разбираем език. Не до 18 часа, а до 21 часа водеха ГЕРБ, защото това бяха прогнозните резултати на техните платени социолози, които винаги преди избори им дават около 10 % преднина, за да влияят психологически. Същото е и с екзит пола. Това са прогнози на купените от ГЕРБ социолози. Те, затова се и излагат не за първи път и никой не им вярва. След 21 часа, обаче се броят реални гласове при извършено от същите социолози паралелно преброяване със СИК. Т.е. те взимат извадка от протоколите на СИК - реални гласове, а не "прогнози" в подкрепа на ГЕРБ. Там вече няма как да лъжат. Това са реални гласове. И....истината лъсва. Просто социолозите лъжат и са платени от ГЕРБ, което личи и от коментарите им между другото.
3.
пенсионер
17.11.2021 11:19:32
0
5
Навярно МВР положиха много усилия са предотвратяване търговията с гласове .Но системата в МВР е прогнила и недостатъчно ефективна След като полицейски служители бяха уличени прикриване на търговци на гласове Както в предходните и настоящите имаше подобни случаи Недопустимо е директори на ОДПи началници на РПУ техни служители да са потенциални участници в контролирания ВОТ и те да не знаят и да си мълчат .
2.
Ххх
17.11.2021 11:13:39
1
9
Премиера да се запита колко от самоосигуряващите се лица са гласували, дали някой от тях го интересува техните избори и защо е така. Ние сме граждани на тая държава само когато трябва да плащаме данъци и да гласуваме.
1.
*********
17.11.2021 11:10:23
2
7
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Антон Славчев подава оставка от КОНПИ Антон Славчев подава оставка от КОНПИ Заместник-председателят на Комисията за отнемане на незаконно придобито имущество напуска поста си в момент на институционална трансформация и политическо напрежение Скандал с БДЖ: Румен Радев обвини правителството, че харизало железниците Скандал с БДЖ: Румен Радев обвини правителството, че харизало железниците Бойко Станкушев от Антикорупционния фонд коментира, че се усеща влиянието на ДПС Екшън край Ловеч: Заловиха рекордните 200 000 фалшиви евро след опит за бягство Екшън край Ловеч: Заловиха рекордните 200 000 фалшиви евро след опит за бягство Мъж опита да избяга при проверка край Златна Панега, прокуратурата иска постоянен арест Технологията, която променя събитийната индустрия, идва на TravelX 2026 Технологията, която променя събитийната индустрия, идва на TravelX 2026 Иновацията е реализирана в партньорство с TruCrowd, международна технологична компания, специализирана в решения за бърз, сигурен и безконтактен достъп при мащабни събития Кемперът на Ивайло Калушев засечен за първи път край Бургас, имало и момиче Кемперът на Ивайло Калушев засечен за първи път край Бургас, имало и момиче Камерите в двора на хижа „Петрохан“ се оказаха пет, повечето висели по дърветата Колко пъти на ден е препоръчително да се храним при отслабване Колко пъти на ден е препоръчително да се храним при отслабване Експерти по хранене обясняват защо честотата на храненията не е единственият ключ към по-ниско тегло Определиха нови тавани на приходите за производителите на електроенергия Определиха нови тавани на приходите за производителите на електроенергия Решението на Министерския съвет цели осигуряване на финансов ресурс за фонда „Сигурност на електроенергийната система“ и баланс между интересите на пазара До края на 2026 година България ще въведе цифров портфейл за документи в телефона До края на 2026 година България ще въведе цифров портфейл за документи в телефона Лична карта, шофьорска книжка и дипломи ще могат да се съхраняват електронно с висока степен на сигурност Подуване, киселини, тежест? Време е за профилактичен преглед Подуване, киселини, тежест? Време е за профилактичен преглед Безплатни прегледи при гастроентеролог в УМБАЛ „Дева Мария“ през целия февруари Лили Иванова бе удостоена с почетен знак Лили Иванова бе удостоена с почетен знак Примата на българската попмузика получи най-високото отличие на Министерството на външните работи на България преди концерт в Париж
Самолет с 55 души на борда излезе извън пистата при аварийно кацане  Самолет с 55 души на борда излезе извън пистата при аварийно кацане  Машината спря в плитките води на Индийския океан, край Сомалия   Осуетен е опит за покушение над президента на Колумбия, но сенаторка е отвлечена Осуетен е опит за покушение над президента на Колумбия, но сенаторка е отвлечена Густаво Петро твърди, че хеликоптерът му е избегнал обстрел, а Аида Килкуе беше освободена след часове в плен Зеленски планира президентски избори и референдум за мир на 24 февруари Зеленски планира президентски избори и референдум за мир на 24 февруари Според публикацията на Файненшъл Таймс - Киев е под натиск от САЩ да организира вот до 15 май Такъв случай не съм виждал: Кокинов за мистерията с шестимата загинали Такъв случай не съм виждал: Кокинов за мистерията с шестимата загинали 32 години опит не дават обяснение за случилото се край Околчица САЩ затягат хватката около ЕС: Фон дер Лайен бе обвинена в цензура и изборни фалшификации САЩ затягат хватката около ЕС: Фон дер Лайен бе обвинена в цензура и изборни фалшификации В Испания признаха съществуването на програма за заместването на коренните европейци с мигранти Бенямин Нетаняху ще посети САЩ за среща с Доналд Тръмп Бенямин Нетаняху ще посети САЩ за среща с Доналд Тръмп Във фокуса ще бъдат преговорите на Вашингтон с Иран и напрежението в Близкия изток Осем души паднаха от гондола и пострадаха при сблъсък с туристическо корабче Осем души паднаха от гондола и пострадаха при сблъсък с туристическо корабче Инцидентът е станал в Канале Гранде близо до моста Риалто по време на карнавала Медийният магнат Джими Лай е осъден на 20 години затвор Медийният магнат Джими Лай е осъден на 20 години затвор Делото срещу китайския критик слага край на най-голямото дело за националната сигурност в Хонконг Мъск отрича амбицията си за заселване на Марс и се насочва към Луната Мъск отрича амбицията си за заселване на Марс и се насочва към Луната Компанията му остава ангажирана и с идеята за изграждане на град на "червената планета" КФН алармира за измами с криптокомпании и фалшиви вписвания в Търговския регистър КФН алармира за измами с криптокомпании и фалшиви вписвания в Търговския регистър Регулаторът установи подправени документи и нерегламентирани промени в управлението на дружества с криптоактиви
Румен Радев Румен Радев Случаят „Петрохан“ е зловещ символ на разградената държава, която е неспособна да защити дори децата си Виц на деня Виц на деня Джентълмен звъни в клуба:
- Господа, при мен има жена. Ако мога, няма да дойда...
Виц на деня Виц на деня В затвopа:
- За какво си тyка?
- Заради сина, писал съчинение в училище на тема: "Какво работи татко..."
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Що е то свестен мъж?
- Този, който дава жена си за пример на всичките си любовници!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори