×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Издигнали Панов за президент се разкаяха, пиарката му се опитвала да го откаже от надпреварата


Издигнали Панов за президент се разкаяха, пиарката му се опитвала да го откаже от надпреварата
Пепи Кънчев и Емил Георгиев изразиха публично съжаление за издигането на Лозан Панов
15 Ноември 2021, Понеделник, 16:03 ч.
Автор: Флагман

Представители на "Правосъдие за всеки" останали изумени от поведението на председателя на ВКС

Двама представители на инициативата "Правосъдие за всеки" се извиниха за издигането на Лозан Панов за президент.

Ден след вота Пепи Кънчев и Емил Георгиев написаха, че този избор се е оказал грешка и че пътищата на инициативния комитет и на кандидата са се разделили още в самото начало на кампанията, пише offnews.bg.

"Правосъдие за всеки" бе ядрото на Инициативния комитет, издигнал председателя на ВКС за кандидат-президент.

"Искам да се извиня на всички, които подведох, с издигнатата от ИПВ кандидатура. Да, заблудих ви, за което ви моля да ми простите", написа днес Пепи Кънчев във фейсбук профила си.

"Отчитам участието си в това начинание като грешка, за която съжалявам и се извинявам. Каузата, стояща зад него, обаче си остава. Тя е по-голяма и по-важна от всякакви кандидатури, заради което и аз оставам с нея", пише на свой ред в блога си Емил Георгиев.

На изборите за държавен глава на 14 ноември Лозан Панов остана с пети резултат и според неокончателните данни събира малко над 3% от гласовете.

Пепи Кънчев разказва, че ИК бил първоначално стъписан от репликата за "фалшивия герой" по адрес на Румен Радев. Тогава щабът предложил да се изработят ясни послания в кампанията. "Отговорът на нашето предложение от кандидата беше, че той САМ ще определя посланията си, САМ ще избере кой да го консултира, САМ ще определя програмата си в кампанията и посещенията из страната, САМ ще определя кой член на ИК в коя медия ще говори в задължителен синхрон с неговите послания", пише Кънчев. 

ИК и предизборният щаб останали "изумени" и от обвинението към действащия президент, че не е подкрепил парламентаризма и е следвало да проведе разговори с ГЕРБ и ДПС за съставяне на правителство. 

"Поискахме обяснение. Беше ни обяснено, че посланията сам ще си ги готви, че посещенията в страната ще ги прави заедно с местни представители на ДБ, че ще разчита основно на своята ПР-ка. Разбрахме, че предизборен щаб няма да има, а ИК бе предсрочно освободен. (...) Цялата кампания, която видяхме, беше изцяло организирана, проведена и изговорена от самия кандидат без участието и помощта на ИК", добавя Кънчев.

Емил Георгиев изказва сходна позиция и споделя: "Участвах в инициативния комитет, издигнал Лозан Панов като кандидат в президентската надпревара. С убеждението, че издигаме доказал се във времето боец за правосъдие, управленец, достигнал кариерния си връх в съдебната власт, готов да бъде държавник на още по-високо равнище. Проведената от Панов и екипа му кампания ми показа, че съм сгрешил".

В задочния разговор за кандидатурата на Лозан Панов с пост във фейсбук се включи и неговият пиар Ивет Добромирова. Нейната позиция е, че веднага след първото интервю на Панов срещу него застанали и ДБ, и хората от Инициативния комитет:

"ДБ от своя страна и не само на ниво своите лидери, се заяви като опозиция на Лозан Панов веднага след първото му интервю, в което той определи Радев като "фалшив герой". Тогава срещу него застанаха и 90% от инициативния му комитет, начело с всички от "Правосъдие за всеки". (...) Лозан Панов имаше безрезервна подкрепа единствено и само от членовете на ДСБ и отчасти от Зелено движение в рамките на това, което смело всички наричат "кампания".

Добромирова посочва, че кампанията на Лозан Панов била финансирана с едва 50 000 лева, а "всички "свободни и демократични" медии работили против него. Самата тя опитала да разубеди съдията да се кандидатира заради високото одобрение за Румен Радев, подкрепата на много десни избиратели за действащия президент и на 600-те хиляди гласа, на които ГЕРБ може да разчита.

"Лозан Панов проведе своя кръстоносен поход на истината, защото това е неговият кръст и той си го носи. Аз съм горда, че бях негов оръженосец", пише Добромирова.

 




6
Коментара
Емел МАХМУД Спират даването на ваучери за храна Спират даването на ваучери за храна 07/06/2026, Неделя 21:32 3
Флагман.БГ 4 зодии отварят нова врата 4 зодии отварят нова врата 07/06/2026, Неделя 19:20 0
Димитър КИРЯКОВ Отиде си актрисата Кина Дашева Отиде си актрисата Кина Дашева 07/06/2026, Неделя 19:00 0
6
Коментара по темата
6.
Крайно неподходящ
15.11.2021 21:07:11
0
6
50 хил.лв грешно изхарчени пари. Защо издигате такъв тип неекипни играчи с неначесано его?
5.
До 2 веселяка
15.11.2021 20:49:38
0
5
Много къса маймунска памет имаш бе. Няма какво да се чудиш - беше избран с гласовете на ДПС и ГЕРб във тогавшният Висш съдебен съвет. После се дистанцира от крепителите си и стана наистина независим. Той обаче не съзнава че едно е съдия а съвесем друго президент.
4.
Джок Пол Фрийман
15.11.2021 18:10:31
4
12
Тоя смешник (и компания) освободиха УБИЕЦА Дожок Полфрийман, дошъл от другия край на света (Австралия) за да раздава УЛИЧНО правосъдие с нож в ръка. Убиецът бе освободен без да е изплатил някакво обезщетение на роднините на своята жертва.
3.
брут
15.11.2021 18:07:39
3
10
На кой му пука за този улав бастун...ПАНОВ.
Време е БСП да си отреже главата...демек Нинова. Помня как крадеше от моряците в ОК риболов Бургас.
Време е ДПС да си отреже опашката, Шиши го изгониха от Арабията, другите не му искат парите...ми що не му ги вземем.
За Аметчо що да се кося, още малко и Бсевишния ще си го прибере барабар със сараите и барбекютата.
Боико ще го тричат, първо неговите а после и другите.
И като заваля та цяла неделя...заваляха оставки.Плъховете първи напускат кораба! Бау...
2.
Ха ха
15.11.2021 17:15:24
4
17
Лоэан Панов тази швестърка от племето....явно е че е психични отклонения "нарцисизъм и чувство за изключителност" характерни за племето.....само се чудя как е "додрапал" до поста председател па ВКС с тези качества. ???
1.
Селянин
15.11.2021 16:32:19
5
26
На кой му пука за тази калинка. Цял живот истинска работа за два лева не е свършил.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Стотици са на плажа в Созопол за грандиозното откриване на сезона под звездите! Стотици са на плажа в Созопол за грандиозното откриване на сезона под звездите! Созопол е дух, вдъхновение, Созопол е романтика, благодаря ви, че посрещате гостите ни с усмивка, каза кметът Янакиев Любо Пенев с емоционално обръщение след "Мача на надеждата" в Бургас Любо Пенев с емоционално обръщение след "Мача на надеждата" в Бургас Футболни легенди и повече от 12 хиляди фенове се събраха на стадион „Лазур“ в Бургас за благотворителния мач, организиран от фондацията на Стилиян Петров Арт конкурсът SuperTalent Competition в Бургас събра над 1500 участници и международно жури Арт конкурсът SuperTalent Competition в Бургас събра над 1500 участници и международно жури Културният дом НХК се превърна в сцена за мащабното събитие, организирано от Мария Табакова БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки Телевизията трябва да наеме фирма, която да подмени табелите, логата и всяко споменаване на „Арена 8888“ – източник от Женева Романтичният Созопол дава старт на Лято 26 с концерт на Тони Димитрова под звездите Романтичният Созопол дава старт на Лято 26 с концерт на Тони Димитрова под звездите Събитието ще открие кметът на община Созопол и кани всички жители и гости да бъдат част от "премиерата" на едно обещаващо лято край морето Бизнесменът от Несебър Митко Саръстов е мъжът, който нападна кондукторка и рани шофьор на автобус №12 Бизнесменът от Несебър Митко Саръстов е мъжът, който нападна кондукторка и рани шофьор на автобус №12 Саръстов е настанен в Центъра за психично здраве за лечение, а по случая вече е образувано досъдебно производство Сафридът евтин на пазара, но златен в чинията в ресторанта Сафридът евтин на пазара, но златен в чинията в ресторанта Това е най-търсената риба и се поръчва масово по заведенията край морето Верижна катастрофа затвори главен път за София Верижна катастрофа затвори главен път за София Инцидентът е в района на Лясковец Цените на ягодите и черешите паднаха през седмицата Цените на ягодите и черешите паднаха през седмицата Държавната комисия по стоковите борси и тържищата отчита сериозен спад в цените и на повечето зеленчуци 3 зодии ще ринат пари с лопата през новата седмица 3 зодии ще ринат пари с лопата през новата седмица Благоприятните астрологични аспекти засилват личната стойност, привлекателността и шанса за материален напредък
БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки Телевизията трябва да наеме фирма, която да подмени табелите, логата и всяко споменаване на „Арена 8888“ – източник от Женева Почина звезда от „Клетниците“ и „Граф Монте Кристо“ Почина звезда от „Клетниците“ и „Граф Монте Кристо“ След себе си Годфри оставя съпругата си – актрисата Аманда Уокър, както и син и дъщеря Синът на Брад Пит и Анджелина Джоли стана боксьор Синът на Брад Пит и Анджелина Джоли стана боксьор 17-годишният Нокс напомни на ролята на Брад Пит в "Боен клуб" с бойните си умения След съмнения за лекарска грешка: Публикуваха смъртния акт на Хълк Хоган След съмнения за лекарска грешка: Публикуваха смъртния акт на Хълк Хоган След кончината на кечиста започна разследване, след като дъщеря му се усъмни в причината за смъртта му Унгария спира издаването на работни визи на граждани от три държави Унгария спира издаването на работни визи на граждани от три държави Мадяр обеща да регулира притока на работници от страни извън ЕС Какви са цените за чадър и шезлонг в Гърция през това лято Какви са цените за чадър и шезлонг в Гърция през това лято От безплатни общински зони до луксозни плажове с висока минимална консумация - ето какво трябва да знаят българските туристи Почина бившата първа дама на Франция Бернадет Ширак Почина бившата първа дама на Франция Бернадет Ширак Съпругата на бившия френски президент Жак Ширак си отиде на 93-годишна възраст, а президентът Еманюел Макрон отдаде почит към паметта ѝ Парламентарните избори в Армения решават геополитическия курс между Русия и Запада Парламентарните избори в Армения решават геополитическия курс между Русия и Запада Вотът се превръща в решаващ тест за правителството на Никол Пашинян и бъдещето на мирния процес с Азербайджан Двама пакистанци, изнасилили французойка, бяха пратени на бесилото Двама пакистанци, изнасилили французойка, бяха пратени на бесилото Делото бе гледано от пакистански съд. В Западна Европа подобни деяния остават ненаказани с десетилетия След взрива на морски дрон в Румъния: Урсула фон дер Лайен предупреди за пряка заплаха по източната граница След взрива на морски дрон в Румъния: Урсула фон дер Лайен предупреди за пряка заплаха по източната граница Лидерите на ЕС единодушно определиха случилото се като пряка заплаха, произтичаща от продължаващите военни действия в близост до границите на блока
Левон ХАМПАРЦУМЯН Левон ХАМПАРЦУМЯН Нека не забравяме - надолу няма дъно Виц на деня Виц на деня Барман към сервитьора:
- Абе пич, престани да изхвърляш пияните посетители, не забравяй, че работиш във вагон-ресторант!
Виц на деня Виц на деня Иванчо дочул стонове от спалнята на родителите си. От любопитство погледнал през ключалката и възкликнал:
- Леле-е-е... а на мен ми се карат, че си бъркам в носа...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки упорит мъж може да постигне всичко, което иска жената.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори