Президентът за победата на ПП: Носи шанс и надежда
Радев обеща да извади най-сетне проекта си за промени в конституцията
Президентът Румен Радев поздрави задочно формацията „Продължаваме промяната“ (ПП) за „категоричния успех“. Той говори пред репортери след участие в церемонията по полагане на клетва на двамата нови конституционни съдии – Янаки Стоилов и Соня Янкулова.
След въпрос това, че знаем малко за ПП, не носи ли рискове, Радев каза: „Това носи шанс, това носи надежда. Виждате, че битката за укрепване на държавността изобщо не е приключила. Партиите на статуквото многократно заявяваха своя стремеж да овладеят и президентската институция. Всъщност това е основната им цел, те не го крият. И никога не са жалили ресурси, особено няма да ги пожалят сега, тази седмица.“
Припомняме, че Румен Радев се изправя идната неделя на балотаж срещу Анастас Герджиков.
„Затова призовавам всички сънародници, които искат да живеят в една достойна, модерна България, излезте и гласувайте, за да направим промяната необратима“, отсече Радев.
На въпрос дали (ако бъде преизбран за президент) най-сетне ще извади проекта си за промяна на конституцията или за нова конституция, държавният глава отговори лаконично: "Разбира се. Мисля, че му идва времето."
Румен Радев направи заявка да свика 47-ото Народно събрание "в най-близко време".
"Аз вярвам, че този път партиите ще надмогнат своите различия в името на нашето бъдеще, ще имаме устойчиво мнозинство, което да излъчи съответно и ефективно правителство", добави държавният глава.
Търговци и граждани, внимавайте: На касата ми върнаха старо левче вместо евро
Плащат 25 000 евро на млади хора, за да си хвърлят доброволно шофьорската книжка
Скандал след Левски - Локо Пд, Крушарски бесен за дузпата
Преслава показа новото си Ферари - лъскав звяр за стотици хиляди (СНИМКА)
Ива Екимова: "Срещнах любовта“
Златото ли е най-сигурната инвестиция
Отлив на израелски туристи в Банско след ескалацията на конфликта в Близкия изток
Състоянието на Тейлър Суифт достигна 2 млрд. долара
Кой не обожава фунийките с крем, с този трик от стария тефтер на баба стават като от едно време
Положителна развръзка за 9-месечните близнаци от кардиологична болница
Прокурорската колегия остави без разглеждане искането на Андрей Янкулов за главен прокурор
Едрогабаритните отпадъци на домакинствата в Поморие ще се извозват по предварителна заявка

Е тва е шанс, другари, е тва е надежда.
И както всички знаем - надеждата крепи глупака. Ами да ни е честито!
Нямам представа с кой акъл е ползвал собственото си име, но не вярвам да е фалшификация защото форумът е на английски и не е особено известен.