Росица Матева, ЦИК: Членовете на СИК нямат право да дават втора карта при гласуването
Матева изтъкна, че са дадени указания на членовете на секционните комисии още в петък по този въпрос
Членовете на секционните комисии нямат право да дават втора-допълнителна карта на избирателите, които твърдят, че са се объркали и са гласували само на един от двата вота. Това коментира заместник-председателят и говорител на ЦИК Росица Матева по повод сигналите, че някои избиратели по грешка са посочили, че ще гласуват само за президент или за само за парламент, а в последствие се е оказало, че искат да гласуват и на двата вота.
Матева изтъкна, че са дадени указания на членовете на секционните комисии още в петък по този въпрос. Към момента има два сигнала за използвана втора карта по време на гласуване - единият е от нашата страна, а другият - от чужбина.
"Има достатъчно възможности избирателят да не се обърка при вота стига да чете внимателно екрана на машината или да се запознае предварително с информационните материали пред секцията." - каза още Росица Матева.
В 17 часа ЦИК ще обяви избирателната активност към 16 часа.
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Видовден е! Спазват се вековни традиции за здраве, черпят интересни имена
До морето с кола излиза по-скъпо това лято
Как Дуейн Джонсън превърна прякора Скалата в машина за милиони
Изгубени мемоари на оцелял от Хирошима излизат след близо 80 години
Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки
Дневен хороскоп за 28 юни 2026: Овенът да избягва конфликтите, а Рибите да действат смело
80 години от създаването на Веспа

Просто трябваше на първата страница полето за избор на президент и нс да бъде поне два пъти по-голямо от другите две ...
Защото другите две са изключение, основното е избори 2 в 1...
Много хора се заблуждават, че като отбележат избор на президент, ще гласуват и след това ще отидат на депутатите !
Но машината не ги пуска ...Затова има гласували само за президент, но няма гласували само за нс...!