Росица Матева, ЦИК: Членовете на СИК нямат право да дават втора карта при гласуването
Матева изтъкна, че са дадени указания на членовете на секционните комисии още в петък по този въпрос
Членовете на секционните комисии нямат право да дават втора-допълнителна карта на избирателите, които твърдят, че са се объркали и са гласували само на един от двата вота. Това коментира заместник-председателят и говорител на ЦИК Росица Матева по повод сигналите, че някои избиратели по грешка са посочили, че ще гласуват само за президент или за само за парламент, а в последствие се е оказало, че искат да гласуват и на двата вота.
Матева изтъкна, че са дадени указания на членовете на секционните комисии още в петък по този въпрос. Към момента има два сигнала за използвана втора карта по време на гласуване - единият е от нашата страна, а другият - от чужбина.
"Има достатъчно възможности избирателят да не се обърка при вота стига да чете внимателно екрана на машината или да се запознае предварително с информационните материали пред секцията." - каза още Росица Матева.
В 17 часа ЦИК ще обяви избирателната активност към 16 часа.
Заблуди, които държат хората в нещастни връзки
Деклан Райс призна: Играя с болка, но жертвам тялото си за Англия
БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми
Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“
България е първа в ЕС по годишен скок на цените на горивата
Джереми Кларксън след битка с агресивен рак: Искам да видя как растат внуците ми
Затворници убиха съкилийник, обвинен в причиняване смъртта на дете
Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна
Сигнал до Флагман.бг: EVN ни тероризира! Токът в жк "Възраждане" постоянни спира, уредите ни гърмят!
Обмислят още по-високи данъци за повече от едно жилище
В Русия се подиграха на Стармър, предложиха му да коси трева
Бургаските „Златни морски звезди“ спечелиха злато на Държавното първенство в Шумен

Просто трябваше на първата страница полето за избор на президент и нс да бъде поне два пъти по-голямо от другите две ...
Защото другите две са изключение, основното е избори 2 в 1...
Много хора се заблуждават, че като отбележат избор на президент, ще гласуват и след това ще отидат на депутатите !
Но машината не ги пуска ...Затова има гласували само за президент, но няма гласували само за нс...!