Росица Матева, ЦИК: Членовете на СИК нямат право да дават втора карта при гласуването
Матева изтъкна, че са дадени указания на членовете на секционните комисии още в петък по този въпрос
Членовете на секционните комисии нямат право да дават втора-допълнителна карта на избирателите, които твърдят, че са се объркали и са гласували само на един от двата вота. Това коментира заместник-председателят и говорител на ЦИК Росица Матева по повод сигналите, че някои избиратели по грешка са посочили, че ще гласуват само за президент или за само за парламент, а в последствие се е оказало, че искат да гласуват и на двата вота.
Матева изтъкна, че са дадени указания на членовете на секционните комисии още в петък по този въпрос. Към момента има два сигнала за използвана втора карта по време на гласуване - единият е от нашата страна, а другият - от чужбина.
"Има достатъчно възможности избирателят да не се обърка при вота стига да чете внимателно екрана на машината или да се запознае предварително с информационните материали пред секцията." - каза още Росица Матева.
В 17 часа ЦИК ще обяви избирателната активност към 16 часа.
Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене
Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана
Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина
Тези лекарства не трябва да се приемат със сутрешното кафе
Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените
С този обърнат сладкиш ще впечатлите всички гости
Проф. Рачев каза докога ще продължи екстремно горещото време
Почина Сергей Иванов
Несебър ще бъде домакин на единствения SwimRun в България
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА

Просто трябваше на първата страница полето за избор на президент и нс да бъде поне два пъти по-голямо от другите две ...
Защото другите две са изключение, основното е избори 2 в 1...
Много хора се заблуждават, че като отбележат избор на президент, ще гласуват и след това ще отидат на депутатите !
Но машината не ги пуска ...Затова има гласували само за президент, но няма гласували само за нс...!