Росица Матева, ЦИК: Членовете на СИК нямат право да дават втора карта при гласуването
Матева изтъкна, че са дадени указания на членовете на секционните комисии още в петък по този въпрос
Членовете на секционните комисии нямат право да дават втора-допълнителна карта на избирателите, които твърдят, че са се объркали и са гласували само на един от двата вота. Това коментира заместник-председателят и говорител на ЦИК Росица Матева по повод сигналите, че някои избиратели по грешка са посочили, че ще гласуват само за президент или за само за парламент, а в последствие се е оказало, че искат да гласуват и на двата вота.
Матева изтъкна, че са дадени указания на членовете на секционните комисии още в петък по този въпрос. Към момента има два сигнала за използвана втора карта по време на гласуване - единият е от нашата страна, а другият - от чужбина.
"Има достатъчно възможности избирателят да не се обърка при вота стига да чете внимателно екрана на машината или да се запознае предварително с информационните материали пред секцията." - каза още Росица Матева.
В 17 часа ЦИК ще обяви избирателната активност към 16 часа.
Тръмп изригна срещу Техеран: Още една грешка и заличавам Ислямската република от картата!
Как да използваме климатика през лятото, за да пестим енергия и да не се развали
Практични съвети срещу лед във фризера: Как да го размразите бързо и да го запазите чист по-дълго
Вижте как шофира този безразсъден водач
Имотният октопод във Варна е огромен, имаме три следи за Пепи Еврото: Проговори главният секретар на МВР
Онлайн пазаруването в ЕС поскъпва: Влиза мито от 3 евро за малките пратки
Вдигнаха въздушна линейка за мъж, паднал от 4 метра височина
Направих бисквитена торта – вместо да редя бисквитите, ги сложих прави във формата: Стана нещо уникално!
„Миризмата на смърт вече се усеща“: Адът във Венецуела няма край: Над 50 000 души са в неизвестност
Жълт код за опасни горещини за цялата страна в понеделник
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота

Просто трябваше на първата страница полето за избор на президент и нс да бъде поне два пъти по-голямо от другите две ...
Защото другите две са изключение, основното е избори 2 в 1...
Много хора се заблуждават, че като отбележат избор на президент, ще гласуват и след това ще отидат на депутатите !
Но машината не ги пуска ...Затова има гласували само за президент, но няма гласували само за нс...!