Росица Матева, ЦИК: Членовете на СИК нямат право да дават втора карта при гласуването
Матева изтъкна, че са дадени указания на членовете на секционните комисии още в петък по този въпрос
Членовете на секционните комисии нямат право да дават втора-допълнителна карта на избирателите, които твърдят, че са се объркали и са гласували само на един от двата вота. Това коментира заместник-председателят и говорител на ЦИК Росица Матева по повод сигналите, че някои избиратели по грешка са посочили, че ще гласуват само за президент или за само за парламент, а в последствие се е оказало, че искат да гласуват и на двата вота.
Матева изтъкна, че са дадени указания на членовете на секционните комисии още в петък по този въпрос. Към момента има два сигнала за използвана втора карта по време на гласуване - единият е от нашата страна, а другият - от чужбина.
"Има достатъчно възможности избирателят да не се обърка при вота стига да чете внимателно екрана на машината или да се запознае предварително с информационните материали пред секцията." - каза още Росица Матева.
В 17 часа ЦИК ще обяви избирателната активност към 16 часа.
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност

Просто трябваше на първата страница полето за избор на президент и нс да бъде поне два пъти по-голямо от другите две ...
Защото другите две са изключение, основното е избори 2 в 1...
Много хора се заблуждават, че като отбележат избор на президент, ще гласуват и след това ще отидат на депутатите !
Но машината не ги пуска ...Затова има гласували само за президент, но няма гласували само за нс...!