Здравният министър: Следващата седмица и големите ученици могат да се върнат в класните стаи
В България са налични 400 хиляди теста , които ще стигне за 1 месец
И големите ученици скоро могат да се върнат в класните стаи. Това обяви на брифинг здравният министър Стойчо Кацаров. Той подчерта, че преминаването от онлайн в присъствена форма може да стане още следващата седмица.
„Това ще стане по преценка на МОН и процедурите, които текат в момента по закупуване на тестовете. От епидемиологична гледна точка, риска е еднакъв при малки и големи. Приоритет обаче са малките деца, тъй като те трябва да бъдат с родител домовете си. В момента сме в процедура по закупуване на още тестове за учениците”, каза Кацаров.
В България са налични 400 хиляди теста , които ще стигне за 1 месец напред. По думите на министъра така ще могат да се обезпечат и учениците в по-горните класове, но отново подчерта, че това зависи от Министерството на образуванието.
Дете в болница след смразяваща катастрофа във Варна
Обрат с времето, но пак става за море - за някои особено добре
Момче от Балканите може да е сензацията на Световното
Кристиан Ериксен с реакция след втория шок на терена
Идеална формула за кремообразна картофена запеканка
Джокович със сензационно предположение за Мондиал 2026
Как се маха мазно петно за 5 минути
Агресивен тип влачи кучето си с кола, полицията го сгащи
Майсторски наръчник за съвършена домашна баница
11/06/2026, Четвъртък 19:21
0
Парламентът с решение за КУБ и незаконния град
11/06/2026, Четвъртък 18:59
2
Почина Алексей Измирлиев
Кънчо Стойчев: Българският производител е роб на веригите, но държавата може да свали цените
Дете в болница след смразяваща катастрофа във Варна
11/06/2026, Четвъртък 18:23
0
