В Созопол започна изграждането на още площадки за подземни контейнери
Те ще бъдат общо 35 броя
Продължава инвестицията в новия тип контейнери, които за летен сезон 2022 ще бъдат вече в експлоатация. Дейностите по изграждането на 14-те площадки в стария и новия град на Созопол вече са в ход, а разположените контейнери ще бъдат общо 35 броя.
„Жителите и гостите на града ще се възползват от един нов начин на сметосъбиране. Подземните площадки осигуряват надеждното събиране на отпадъци, свеждат до минимум появата на неприятни миризми и предотвратяват разпиляването на отпадъци около съдовете“, коментира кметът Янакиев.
В началото на годината пилотно бяха монтирани 3 броя подземни контейнера с механизъм за отваряне с педал и съд (чувал) с обем 3м³. Те са разположени на ул. "Републиканска" - две точки в близост до двата големи хранителни магазина и една точка на ул. "Одеса" ( м.Боруна). „Пилотно въведените контейнери доказаха, че можем успешно да интегрираме тази система, което ще е огромна стъпка в справянето с проблема „боклук“, категоричен е Янакиев.
За проекта Община Созопол използва собствени финансови средства, натрупани като отчисления по чл. 64 от Закона за управление на отпадъците.
Край на автоматичния ръст на минималната заплата: Нов механизъм сменя досегашната формула
Стресът удря и през менюто: Кои храни и напитки е добре да ограничим
Италианско проучване: Полифлорният мед показа защитен ефект върху кожни клетки при UV стрес
Юксел Кадриев разтопи Венцислава с любовно послание от Атина
Край на автоматичния ръст на минималната заплата: Нов механизъм сменя досегашната формула
25/08/2026, Вторник 20:30
0
Тотнъм плати 75 млн. паунда за Савиньо, Манчестър Сити счупи трансферния си рекорд
Искате ли зимен Teen Boom Fest? 12 000 млади и родители застанаха зад каузата срещу фентанила
Гърция остава в капана на жегата: До 40 градуса днес, рискът от пожари расте
От Ламанша директно в Поморие: Цанко Цанков влиза в морето с деца и туристи за безплатни уроци
Радостин Василев влиза в битката за президент, МЕЧ издига Красимир Манов за вице
Малко Търново става духовен център: Започва Юбилейната година за поклонение в Светилището на Пресвета Богородица
НАП затяга контрола: Всеки внос на земеделска продукция ще минава през проверки
Голямата промяна за шофьорите е факт: 5 години щети ще диктуват цената на Гражданската
