МО и Община Средец си подхвърлят отговорността за потенциална екобомба
От МО отговориха, че са запознати с проблема и проверка е установила, че на мястото има образувани три нерегламентирани сметища за битови и строителни отпадъци
В Министерството на отбраната (МО) има образувана преписка за безвъзмездно прехвърляне на собствеността върху четири военни имоти на община Средец. От 21 години поделенията са закрити, сградите са разграбени, а цялата територия - 40 дка, е превърната в сметище. От общината твърдят, че нямат ресурс да почистят терена, същото казват и от МО, съобщава БНР.
От МО отговориха, че са запознати с проблема и проверка е установила, че на мястото има образувани три нерегламентирани сметища за битови и строителни отпадъци. С акт за административно нарушение, изпратен през август 2020 година, кметът на Средец е препоръчал на министерството сметищата да бъдат почистени, а собствеността върху имота да бъде прехвърлена на общината.
От МО твърдят, че кметът е поел ангажимент да предостави оферта от общинското предприятие, което да извърши почистване, като за услугата ще бъде осигурено финансиране. Според главния еколог на общината това няма как да се случи, тъй като общинското предприятие няма капацитет като техника и като работна ръка.
Времето днес: Буреносен фронт на запад, на слънце ще се радват по Черноморието
Дневен хороскоп за 23 юни: Любовни изненади за Везните и Близнаците
11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски
Заблуди, които държат хората в нещастни връзки
Деклан Райс призна: Играя с болка, но жертвам тялото си за Англия
БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми
Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“
България е първа в ЕС по годишен скок на цените на горивата
Джереми Кларксън след битка с агресивен рак: Искам да видя как растат внуците ми
