МО и Община Средец си подхвърлят отговорността за потенциална екобомба
От МО отговориха, че са запознати с проблема и проверка е установила, че на мястото има образувани три нерегламентирани сметища за битови и строителни отпадъци
В Министерството на отбраната (МО) има образувана преписка за безвъзмездно прехвърляне на собствеността върху четири военни имоти на община Средец. От 21 години поделенията са закрити, сградите са разграбени, а цялата територия - 40 дка, е превърната в сметище. От общината твърдят, че нямат ресурс да почистят терена, същото казват и от МО, съобщава БНР.
От МО отговориха, че са запознати с проблема и проверка е установила, че на мястото има образувани три нерегламентирани сметища за битови и строителни отпадъци. С акт за административно нарушение, изпратен през август 2020 година, кметът на Средец е препоръчал на министерството сметищата да бъдат почистени, а собствеността върху имота да бъде прехвърлена на общината.
От МО твърдят, че кметът е поел ангажимент да предостави оферта от общинското предприятие, което да извърши почистване, като за услугата ще бъде осигурено финансиране. Според главния еколог на общината това няма как да се случи, тъй като общинското предприятие няма капацитет като техника и като работна ръка.
Горещините в Европа се придвижват на изток
Деница Сачева: Този бюджет няма никаква философия и цел, оценката му е 3
Шефове на агенции със заплати като председателя на Народното събрание
Сочна лятна торта с кисело мляко, която всеки може да направи за нула време
Поредно меле с тир и три автомобила
Алибегов: Когато видите цени, които не ви изнасят, правите две крачки вляво и сядате в друго заведение
Шок на пътя: Плащаме по 5 евро за обществена тоалетна, КЗП подпука „миризливия“ бизнес
Катар покри всички разходи на феновете си за Световното
Новите „патриотични паспорти“ на САЩ са с лика на Тръмп (СНИМИ)
САЩ атакуваха Иран заради нападнат кораб в Ормузкия проток
Путин призова за преговори
Трагедия без край: Броят на жертвите от земетресенията във Венецуела мина 920
