И армията се включва в охраната на границата с Турция
Военнослужещите от 61-а Стрямска и 2-а Тунджанска механизирана бригада провеждат съвместни патрули със служители на Главна дирекция „Гранична полиция“
В изпълнение на мисията на въоръжените сили „Принос към националната сигурност в мирно време“ от 20.00 ч. на 1 ноември 2021 г. над 350 военнослужещи с повече от 40 единици техника от състава на Сухопътните войски оказват съдействие на органите на МВР за охрана на българо-гръцката и българо-турската държавна граница. Военнослужещите от 61-а Стрямска и 2-а Тунджанска механизирана бригада провеждат съвместни патрули със служители на Главна дирекция „Гранична полиция“.
На Сухопътните войски са възложени и неотложните ремонтно-възстановителни дейности на инженерното съоръжение от възпрепятстващ тип по българо-турската граница и прилежащия път. Ремонтно-възстановителните дейности се извършват по съвместен план, изготвен от Главна дирекция „Гранична полиция“ и Командването на Сухопътните войски. В изпълнение на плана от 29 октомври 20 военнослужещи от състава на 55-и инженерен полк със 7 специализирани машини започнаха работа по възстановяването на целостта на съоръжението в района на РДГП „Елхово“.
Военнослужещите от Сухопътните войски изпълняват задачите си по охрана на държавната граница при стриктно спазване на противоепидемичните мерки.
Клин със сирене, който се помни дълго - стара домашна рецепта
Постоянен арест за джигита, шофирал с 5,95 промила алкохол
Свободолюбивият дух на Казанова - събирателен образ на мъжа, когото всяка жена желае
Добрин Иванов донесе републиканска титла за Бургаския боксов клуб „Иванов“
Скандал разтърси Рим: 62-годишният вътрешен министър на Италия с млада любовница
Кръводарителската кампания в Царево събра 46 доброволци в името на живота
Министърът на енергетиката поиска по-бърза работа по проекта за нови мощности в АЕЦ „Козлодуй“
Четири зодиакални ще получат това което искат на 2 април
Свободолюбивият дух на Казанова - събирателен образ на мъжа, когото всяка жена желае
Несебър отбеляза Деня на детската книга със срещи на деца с любими български авторки
Защо Кипър отново се оказа в центъра на напрежението?
ОССЕ отчете 6,6 млн. избиратели и нерешени проблеми преди вота
