Община Камено купува 8 лаптопа за детските градини
Компютрите ще работят с адинистративен софтуер One Book
Община Камено купува 8 лаптопа за нуждите на детските градини на територията на града. Компютрите ще бъдат подходящо избрани, за да могат да работят с административен софтуер One Book.
В докладна записка началникът на дейност "Просвета" Стоянка Желева е посочила, че Общината е била одобрена по "Национална програма "Информационни и комуникационни технологии" в системата на предучилищното и училищното образование. Предоставените средства по програмата позволяват педагогическите специалисти и домакини да работят със специален административен софтуер, който обаче към момента не се поддържа от наличните компютри в забавачниците.
Административният софтуер One Book включва няколко модула, среди които - елекронен дневник, ученическо портфолио, седмично меню, деца, родители, кореспонденция, кухня и други.
"Нито една от детските градини в общината не разполага с компютри, с които може да бъде използван за работа административния софтуер. Дори в някои от учебните заведения има само един преносим лаптоп, който се използва едновременно от директора и домакинката", пише в докладната Желева.
Именно заради това, Общинският съвет в Камено е гласувал промяна в Капиталовата промяна на бюджета за 2021 г., за да се отделят средства за техниката.
36-годишен мъж почина след удар от волтова дъга
Созопол ви кани на незабравим Никулден и Празник на О-солената риба
Движението на камионите се ограничава по време на празниците
Русия твърди, че е превзела Покровск
"Коледното селце" на Банско се отменя поради нещастен случай
Руски топ банкер плаши с 50 години съдебни спорове, ако ЕС даде на Киев замразените активи
Русия удари енергиен обект в Одеска област
Денков официално: От днес скандираме "Оставка!"
Шарън и Кели Озбърн се появиха за първи път след смъртта на легендата Ози Озбърн
От 2026 г. винетките ще се таксуват в евро без промяна в цената
След безредиците: Щети по трамваи и инфраструктура в София
Имаме два месеца да прекратим договорите си оператори без неустойка при повишение на тарифите

Факт.